PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 29 mar 2013, 12:24
wróć do całej,zaczekaj czy działa i tyle.rozumiem,że chciałeś odstawić?
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez qbazag 29 mar 2013, 12:29
freda czyli mak brałac 30 mgtak? A czemu zwiększałas z 20 na 30? Czy 20 było za mało czy przestało pomagać czy jak?
Jak długo byłas na 30 mg?
Z twojego opisu wynika że zawsze po ok roku odstawiałaś serxat i po ok roku znów musiałaś wejść na lek czyli już z 4-5 razy w ciągu 5 lat;
Czy Twój psych nie mówił żeby byc na dawce podtrzymującej - mi tak zalecił żeby jechać na tej 20 mg żeby zapobiegać nawrotom - a tu co nawrót pomimo brania paro.
Byłem u swojego psych to kazał mi zmienić na lexapro lub właśnie zwiększyć dawkę do 30mg wybór zależy ode mnie.

przez freda 29 mar 2013, 12:37
qbazag zwiększałam,gdy lęki były większe.30 brałam przez 2 tygodnie.jak coś się wydarzyło w życiu to zwiększyłam.teraz biorę 20.zawsze biorę ok roku i odstawiam,tak zaleca mi lekarz,a ja nie chcę być na prochach cały czas.wiem,że jak odstawię to po pewnym czasie nerwica wróci,ale są na to leki.zwiększ i zobaczysz czy zadziała,ja tak robię,potem obniżam dawkę i jest ok do następnej sytuacji stresowej.lekarz się na to u mnie zgodził,więc tak robię

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez qbazag 29 mar 2013, 13:09
oo to mnie pocieszyłaś że zwiększanie dawki zadziałało:)
mam jeszcze pytanie w jakim tempie wchodziłaś na wyższą dawkę i po jakim czasie zauważałać poprawę ?
Ja przy wejściu z 10mg na 20 miałem jazdę z ubocznymi ale po dwóch miechach się unormowało
Choć myślę że 10 mg to było mało bardzo i może stąd takie efekty - ciekawe czy z 20 na 30 bedzie lepiej
Na razie zwiększam ale bardzo bardzo powoli - dzielę pół tabletki na 3 :) Czyli zwiększam o jakieś 3mg he he
No, można się uśmiać co skutki uboczne robioą z człowieka, że tak dzieli, ale czytałem tu już o takich co do paro podchodzili od razu 20 mg bez szacunku i mówili że to jakaś lipa i luz, a po czterech dniach brania zwracali honor paro - bo ich tak w kosmos wywalało :)

Dzięki że piszesz ;)

-- 29 mar 2013, 12:46 --

freda a masz jakieś skutki uboczne przy braniu paro?
głównie mi chodzi o sen , wagę ciała , wyniki wątrobowe, libido?
długo już się tym razem leczymy więc ciekawy jestem jak u Ciebie?
Ja głónie zauważyłem zawyżone próby wątrobowe większy cholesterol przytyło mi się ok 10 -13 kg ( na początku było fajnie bo chudzielec byłem ale teraz zacząłem ćwiczyć )
libido - chyba bez zmian może ciut mniejsze

przez freda 29 mar 2013, 14:08
qbazag ja zaliczam wszystkie uboki jak wchodzę na lek lub zwiększam dawkę.z 20mg na 30mg wchodzę co 5 mg,bo inaczej po ścianach chodzę.ale u mnie dawka 30mg powoduje dużą aktywność ruchową,więc jak się polepsza to schodzę na 20mg.kombinuję jak mogę,ale chcę żeby było w miarę normalnie.

ja jestem chudzielec 48kg i 164cm.po prostu nie tyję,robiłam badania i nic.ale bardzo szybko tracę na wadzenp.przy ubokach.libido w porządku,choć wiem,że niektórzy mają tu problemy,no może ciut mniejsze jak u ciebie,ale nie narzekam.największy problem,że jak tylko wieczorem się położę,to śpię jak zabita.więc film muszę oglądać w fotelu

mi seroxat uratował życie,myślałam,że umrę,ale niestety choroba wraca rok ,dwa po odstawieniu.ale najważniejsze brać leki i tyle

przez magmara 29 mar 2013, 14:44
freda mam tak samo ;) Nie mogę dotrwać do godziny 21 bo zasypiam. Mąż już mnie wyzywa, że o tej godzinie spać chodzę ;) Co do wagi to ostatnio bardzo schudłam ok 50 kg ważę.
Ja teraz muszę przejść z 10mg na 20mg Paro. Jak radzicie? Wchodzić odrazu na 20mg czy np na 15mg?
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez Kalebx3 29 mar 2013, 14:54
Wchodzić odrazu na 20mg czy np na 15mg?

ZDECYDOWANIE 15mg !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magmara 29 mar 2013, 15:11
A czy mam się spodziewać równie silnych uboków co po rozpoczęciu leczenia? :/ Jak sobie przypomnę to aż mnie ciary przechodzą :/
Tak się jeszcze zastanawiałam, od 2 tygodni jestem na 10mg i odczuwam poprawę, w nastroju i lękach, objawy somatyczne nadal są niestety. Czy to jest możliwe żeby po braniu takiej małej dawki i w tak krótkim czasie były jakieś efekty? Może to efekt placebo.

przez beladin 29 mar 2013, 15:15
magmara, Na początku można odczuć jakieś pozytywne efekty. Wydaje mi się, że te skutki podniesienia dawki są nieco inne, o słabszym nasileniu - jakieś zawroty głowy itp., i zwykle trwają kilka dni ..przynajmniej ja mam takie doświadczenia
beladin

przez Kalebx3 29 mar 2013, 15:19
Czy to jest możliwe żeby po braniu takiej małej dawki i w tak krótkim czasie były jakieś efekty? Może to efekt placebo.

NA PEWNO NIE EFEKT PLACEBO! Tego bądż pewna. Lek działa, a Tobie ta dawka pomaga.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Martiszon 29 mar 2013, 15:41
Ja mam podobnie do magmary. Objawy somatyczne nadal są. Lęków mniej. Jestem od środy bez lorafenu więc naprawdę jest duża poprawa pod kątem lęków. Mam jednak taki lęk uogólniony i czasami jestem bardzo niespokojna (wcześniej tak nie miałam), drżą mi ręce. Minęło Wam to po jakimś czasie?

No i ta obawa o zespół serotoninowy we mnie nadal siedzi. Dwa leki działające na serotoninę, zastanawiam się czy to nie za dużo :(

Ale wiecie co jest dziwne? Ja wcale nie jestem po tym wszystkim senna! Jak Wy na samej 10mg idziecie spać o 21, to wyobraźcie sobie mnie - ja na dawce mirtazapiny 30mg plus 10mg paro. Powinnam być zombi a nie jestem. Chodzę spać grubo po 23. Naprawdę czuję, że jestem jakaś anormalna!
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez magmara 29 mar 2013, 17:21
Kalebx3 napisał(a):
Czy to jest możliwe żeby po braniu takiej małej dawki i w tak krótkim czasie były jakieś efekty? Może to efekt placebo.

NA PEWNO NIE EFEKT PLACEBO! Tego bądż pewna. Lek działa, a Tobie ta dawka pomaga.

Mój psychiatra twierdzi, że nie mogę poprzestać na 10mg, bo dawka terapeutyczna to 20mg.
Chciałabym poradzić sobie z moim problemem na dawce 10mg (chodzę na psychoterapię i uczę się walczyć z moim lękiem), ale w sumie powinnam posłuchać lekarza :/
Czuję jakby 10mg postawiło mnie trochę na nogi, bo już było ze mną naprawdę źle. Oczywiście nie jestem w euforii i nadal mam ataki paniki poza domem. Boję się oddalać sama na większą odległość, ale chcę z tym walczyć, bo wiem że to tylko lęk.

przez freda 29 mar 2013, 17:54
magmara zwiększ stopniowo o 5 mg,pobierz z tydzień 15 i wskocz na 20mg,ja znacznie lepiej to znoszę jak zwiększam o 5mg.

martiszonprzez pierwszy miesiąc brania paro wieczorem nie mogłam zasnąc a budziłam się o 4 i byłam wyspana.teraz śpięjak niemowlak od 22 do 6.30.

przez adhab 29 mar 2013, 18:34
zazywam od 2 tygodni 40 mg paroksetyny, i mam problemy z koncentracja i pamiecia, taki efekt utrzymuje sie caly czas podczas brania, czy tylko w poczatkowej fazie ?

Sortuj wg