PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magmara 27 mar 2013, 14:29
Martiszon napisał(a):miko84, a u mnie nie powoduje :( ciekawe czy to oznacza, że jestem jakimś beznadziejnym przypadkiem :(

magmara, czy ja wiem czy to schizy? To reakcja na leki, nie moja głowa. Ataki paniki - owszem dzieją się w naszej głowie ale samopoczucie po lekach to już chyba nie są schizy.

No mówiłam o atakach paniki, bo uboki wiadomo, że są.
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez Martiszon 27 mar 2013, 17:40
Zastanawiam się czy paroksetyna postawi mnie na nogi? W takim sensie, że zniweluje mojeobjawy somatyczne? Dostałam ją na rzekomo nie leczone lęki (mirtazapina mi je wyleczyła dotaźnie, zdaniem lekarki - ona na lęki nie jest, tylko na depresję). Czy paroksetyna daje trochę siły do działania i wpływa na objawy somatyczne?

Po przeczytaniu postu miko84 wkręciłam sobie, że skoro biorę mirtę i parogen to wpadnę w śpiączkę, skoro tak wpływają na sen. Nie mogłam odgonić tej myśli i atak paniki gotowy!!! :) No nic, dziś musiałam wziąć Lorafen. magmara, i to są akurat rzeczywiście schizy ;)
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez kotlet123 27 mar 2013, 19:38
Somatyczne zmniejszą się ale nie od razu. Efekt medyczny + zmniejszone somatyczne objawy powinny przyjsc rownoczesnie (tak bylo u mnie, po 1-2 miesiącach) Jednakze ja bralem 20 mg (i teraz takze biorę). Na noc doraźnie mogę sobie brać opipramol 50 mg.

Nie wpadniesz w śpiączkę. Poczekaj, za 2 miesiace bedziesz sie ze swoich głupich mysli smiac. Ja np teraz sie z siebie smieje bo myslalem ze mam raka a mam tylko nerwicę i stany lękowe :great:

Ponadto, polecam jakiś wysiłek sportowy jak się zrobi ciepło (rower, spacery) to u mnie "czyści" i regeneruje umysł, a przecież o to chodzi.

Objawy nerwicowe są rózne. Ja np mialem temperaturę ciała podwyższoną, ale po 2 miesiacach sie unormowało. Sen także.

Jest ok :-)
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 mar 2013, 20:40
Martiszon luz, na wkręcanie różnych rzeczy paro będzie jak ulał. Mirtazapina leczy lęki, ale jeśli w pełni ich nie wyleczyła to rzeczywiście paro będzie dobrym wyjściem. Jak wogóle tłumaczyła Ci lekarka dodanie paro do mirty?
miko84

przez Martiszon 27 mar 2013, 22:11
miko84, w żaden sposób nie tłumaczyła. Powiedziała, że dorzuca mi paro, żeby wyleczyć moje lęki. Dlaczego pytasz?

Słuchajcie, czy to normalne, że mi ręce latają jak głupie i jestem dziś mocno osłabiona jakbym miała grypę? Nie mogę opanować drżania rąk i tego osłabienia. Mam nogi jak z waty. Też tak mieliście?

-- 27 mar 2013, 23:56 --

Spójrzcie co znalazłam o mircie:
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=987

Cytuję z artykułu: (interakcje)
Równoległe stosowanie innych leków serotoninergicznych (np. SSRI) może spowodować wystąpienie zespołu serotoninowego; podczas równoległego stosowania zachować ostrożność.

Ja chyba zabiję moją lekarkę! :(((( przecież to co biorę jest niebezpieczne! ;(

przez miko84 28 mar 2013, 09:50
Nie czytaj bzdur z netu. Mirtazapina jest stosowana do leczenia zespołu serotoninowego.
miko84

przez Martiszon 28 mar 2013, 12:18
Ja nie wiem. Ten lek jest chyba nie dla mnie. Wczoraj mdłości okropne. Nastrój mi spadł. Dziś rano obudziłam się z wielkim płaczem i poczuciem beznadziejności. To po tym leku czy przez to, że on jeszcze po prostu nie działa?

-- 28 mar 2013, 11:52 --

Chciałabym rozwiać jeszcze jedną wątpliwość. Czy jeśli po tych 5 tygodniach nadal będę się czuła źle to jak będzie wyglądało schodzenie z paroksetyny i wprowadzanie nowego leku? Czy nie dobiją mnie skutki uboczne schodzenia z paro i jednocześnie wchodzenie na nowy lek? Tak bardzo się boję że nie wrócę do pracy i wszystko stracę :(

przez beladin 28 mar 2013, 14:40
Martiszon, Wszystko co aktualnie czujesz to skutki uboczne zażywania paroksetyny, które ustąpią po jakiś 2-3 tygodniach, lub nawet szybciej. Na pełne lecznicze działanie leku oczywiście trzeba będzie poczekać trochę dłużej, choć jeśli chodzi o tego typu lęki paroksetyna zaczyna działać dosyć szybko. Co do połączenia ww leków to nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek lekarz psychiatra świadomie zaserwował Ci jakieś śmiercionośne połączenie. Skoro przepisał to znaczy, że można w tych dawkach oba leki razem bezpiecznie stosować.

Tak bardzo się boję że nie wrócę do pracy i wszystko stracę :(

A jeśli nie będziesz próbowała się skutecznie leczyć to będzie w tej kwestii lepiej? Masz jakiś wybór, bo ja go nie widzę. Skup się na tym co robiłaś do tej pory, leki zostaw lekarzowi a przewidywanie przyszłości wróżce :)
beladin

przez kotlet123 28 mar 2013, 18:48
Martiszon nie martw się , ja tez mam łączony lek. Rano paroksetyna 20 mg a na noc opipramol

Przejdą ci te skutki uboczne, mnie obecnie tylko dokucza ból głowy i czasem (!) lekka derealizacja.
Kiedyś też "panikowałem" i szukałem pomocy na tym forum, a teraz sam jej udzielam.
Trzymaj się pozdrawiam
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez niecierpliwy 28 mar 2013, 21:42
kotlet123, ja biore 20 mg paro i 3*50 opipramolu dziennie. Na razie efekt jest nijaki. Korzystam tez z psychoterapii. Boje sie lata.

przez qbazag 29 mar 2013, 10:49
Hej wszystkim
napiszę może ja o swojej przygodzie z Paro i proszę również o odpowiedź na moje pytanie?
choruję na depresję i stany lękowe od 10 lat. leczyłem się tritico i coaxilem ale bez skutku. Potem przyszedł czas na seroxat. Za pierwszym razem zadział po ok 2 tygodniach - nio może nie było super ale lek się wyraźnie rozkręcał. Potem odstawiłem powli z dawki 20 mg do 0 bez wiekszych problemów. po jakimś roku nie brania na skutek stresu ( smierć teścia i babci ) znów wszytsko do mnie wróciło - i znów Seroxat tym razem przeszło po ok 2 miesiącach. tym razem kuracja trwała ok 8 miechów a potem zmniejszyłem dawkę do 10 mg - 2 lata spokoju i znów mnie powaliło i znów zwiększenie dawki do 20 mg i znów po dwóch i pół miecha super- 2 lata naprawdę fantastyczne Naprawdę czułem się prawie tak jak kiedys gdy nie wiedziałem co to lęki...., libido tez ok ( no może ciut mniejsze ale moja żonka nie narzeka :) ) Od grudnia zeszłego roku znów mam nawrót na skutek znów przeżyć nie należących do przyjemnych i sam nie wiem co mam teraz robić....
Jak to w sumie jest że piszą że trzeba byc na leku żeby zapobiegac nawrotom ? Ja przecież biorę 20 mg cały czas i deprecha po dwóch latach wróciła!!! No może nie jest aż tak tragicznie ale odczuwam wyraźny spadek formy od grudnia 2012
czy myślicie że zwiększenie dawki na 30 mg powinno dac jakiś efekt ?
tak na chłopski rozum jak zwiększyłem z 10 na 20 to przeszło po dwóch miechach czyli teraz tez powinno - ale jak tak dalej pójdzie to za parę lat mi dawki nie starczy:)

Chyba prawda jest taka że jak bierze się lek to góra rok półtora i potem odstawić - pomimo świadomości że to i tak wraca raz za pól roku raz za rok ale wraca. korzyśc z takiego odstawiania to to że nie trzeba zwiększać dawki tylko znów wchodizc na lek od początku co w sumie się niczym nie różni - bo przy zwiększaniu dawki też są skutki uboczne - a za to zawsze dawka ta sama w moim przypadku 20 mg była by ok

Czy może zmieniać lek?

Czy ktoś z Was zmieniał lek na inny gdy mu przestał działać pierwszy i było ok

Proszę tylko forumowiczów którzy piszą że zmieniają lek po dwóch trzech tygodniach -nie piszcie że czas na zmanę leku - leki te naprawdę się długo rozkręcają i trzeba cierpliwości
Niech się wypowiedzą starzy wyjadacze :)

przez wieslawpas 29 mar 2013, 12:03
Witam,

biore teraz połwke tabletki parogoenu i od jakiegos miesiesiaca mam wzmożone objawny nerwicowe. Czy ktos wracał z połówki do całej tabletki?
Czy była poprawia i po jakim czasie?

Pozdrawiam

Wieslaw

przez freda 29 mar 2013, 12:06
qbazag biorę paro z przerwami od 8 lat.od listopada biorę znów 20mg.to moje kolejne podejście.zawsze działala po 5 dniach.tym razem czekałam miesiąc na jej działanie.5 dni a miesiąc to jest różnica.byłam już przygotowana na zmianę leku,ale poczekałam i się udało.wiem,że kiedyś może nie zadziałać.są dni że jest super,ale to już nie to co za pierwszym i drugim razem.ale nie narzekam.czasem jest gorszy tydzień,ale idę dalej.paro ma mi pomóc resztę muszę zrobić sama.może za długo bierzesz,organizm się przyzwyczaił.najdłużej brałam rok.potem rok przerwy i nawrót.pogadaj z lekarzem,może czas zmienić lek

-- 29 mar 2013, 11:11 --

wieslawpas wracałam do20,a nawet 30mg.po tygodniu było lepiej.czasmi warto schodzić co 5mg,organizm tak tego nie odczuwa,powodzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez wieslawpas 29 mar 2013, 12:17
nie ma co zmnieniac polowka nie dziala a cala tabletka dzialala calkiem dobrze.

Sortuj wg