PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magmara 26 mar 2013, 09:39
Martiszon ja też jestem z natury panikarą, staram się z tym walczyć, wiem że nie jest łatwo. Musisz zrozumieć, że to wszystko dzieję się w Twojej głowie i nie możesz się temu poddawać.
Leki mogą powodować zwiększenie lęku, u mnie też tak jest. Ale to minie, bądź cierpliwa :)
Spróbuj się czym zająć żeby aż tak nie wsłuchiwać się w swoje ciało, poczytaj coś, posłuchaj jakiejś optymistycznej muzyki. Najgorsze co możesz zrobić to wgłębiać się w swój stan i cały czas myśleć "jest mi źle".
Musisz przetrwać te dni, pomyśl że teraz może być już tylko lepiej :) Życzę powodzenia :)
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez Łuki 26 mar 2013, 12:20
Elo ludziska

Od półtora tygodnia jestem na zmniejszonej dawce Paro, po roku czasu zmniejszyłem z 30 na 20mg.
I tak jak czułem się spoko na 30mg to aktualnie od przedwczoraj , chodzę poddenerwowany, czasami serce wali mi młotem, bywam jakby wkurzony, w niedziele miałem duże problemy ze snem i czuje ten "miły"ścisk w głowie.
Ktoś wie może, to mija po czasie czy od razu lepiej wrócić do poprzedniej dawki???

-- 26 mar 2013, 11:46 --

Oki , juz wiem że chyba to normalne, trza poczekać z 2 tygodnie i poczekać , powinno minąć.

Tu znalazłem jakiś naukowy dok, z ministerską pieczęcią
http://leki.urpl.gov.pl/files/Seroxat_20.pdf
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez freda 26 mar 2013, 13:48
]Martiszon to nie jest tak,że miną 2 tygodnie i przejdzie.kalebax dobrze prawi, u niektórych trwa to tydzień,u innych miesiąc.trza poczekać i już.zajmij się czymś,bo niepotrzebnie wszystko potęgujesz.my wiemy jak jest,też to przechodziliśmy.

Łuki,trza poczekac trochę,ja miałam takie prądy jak odstawiałam i samopoczucie gorsze ale przeszło,powodzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martiszon 26 mar 2013, 14:09
Dziękuję Wam za cierpliwość w tłumaczeniu i odpisywaniu. Bardzo mi to pomaga.
Staram sie na czymś skupić ale trudno o koncentrację w moim stanie.

Naprawdę trudno mi uwierzyć, ze coś co teraz pogarsza mój stan, może mi w przyszłości pomóc. Nawet nie wiem czy będę w stanie pójść jutro na terapię. Nie da rady bym dostała po tym zapaści albo zemdlała co? Powiedzcie mi, że będę żyć, bo ja powoli naprawdę nie daję rady...
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez magmara 26 mar 2013, 15:06
Nie zemdlejesz, nie dostaniesz zapaści, będziesz żyć! TO SĄ TYLKO SCHIZY!
Walcz z tym :) Ja byłam w podobnym stanie, a dzisiaj poszłam nawet na spacer z córką, choć stracha miałam!
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez Martiszon 26 mar 2013, 15:11
Dzięki Magmara, wielkie dzięki! :)

Mam jeszcze pytanie do reszty - czy na paroksetynę ma wpływ mirtazapina? Biorę ją ja noc 30mg. Rozumiem, że można łączyć oba te leki? Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z takim łączeniem leków?

przez Kalebx3 26 mar 2013, 15:33
Mam jeszcze pytanie do reszty - czy na paroksetynę ma wpływ mirtazapina? Biorę ją ja noc 30mg. Rozumiem, że można łączyć oba te leki? Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z takim łączeniem leków?

Mirtazapina na noc plus Paro , ja nie wiem , bo uboki po Mircie mam niezbyt optymistyczne.
Zapytaj sie MIKO ,on zna dobrze ten lek i może odpowiedział by na Twoje wątpliwości. Byc może Mirta knoci działanie Paro ,ale ja nie wiem jak ten Mix działa w rzeczywistości.

Ktoś wie może, to mija po czasie czy od razu lepiej wrócić do poprzedniej dawki???

Łuki nie wracaj do poprzedniej dawki ,ale ja bym na Twoim miejscu schodził co dwa tygodnie po 5mg.
10mg organizm może zbyt mocno odczuć ,,,ale jak masz siłę i odwagę jedż w dół do 20mg.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez depas 26 mar 2013, 15:43
Martiszon, brałem kiedyś mirtazapinę na noc do paroksetyny, nie miałem żadnych problemów z tym połączeniem. Dobrze spałem, apetyt nie wzrósł jakoś szczególnie, senność za dnia po jakichś 5 tygodniach na mircie ustąpiła.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Martiszon 26 mar 2013, 16:28
Dzięki wielkie depas. Uspokoiłeś mnie trochę. Ja nawet na mircie chudłam i moja lekarka mówiła, że jestem jedyną pacjentką która tak mówi :) więc o wagę się nie martwię. Wolę przytyć i być zdrowa. Bardziej mnie martwi jakaś interakcja tych leków. Mirtę biorę od listopada, dostałam ją od razu na napady lęku (po 3 dniach brania anafranilu - nie wytrzymałam na nim więcej). Nie miałam po niej żadnych skutków ubocznych. Postawiła mnie na nogi w tydzień. Aż do początku marca...

Martwiłam się czy połączenie mirty i paroksetyny może wywoływać jakieś niepożądane efekty...?

przez depas 26 mar 2013, 17:11
U mnie z tym problemów nie było, ale podejrzewam że ten zestaw może być dla niektórych dość usypiający, poza tym nie wydaje mi się żeby to połączenie było jakoś niebezpieczne czy coś. Jeśli lekarze łączą te leki, znaczy według ich wiedzy nie ma żadych przeciwwskazań, tylko skojarzone działanie dwóch substancji.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Łuki 26 mar 2013, 18:07
Dzieki za odpowiedzi. Zasadniczo problem trwał do południa. Nie spodziewałem się aż takiej reakcji organizmu na zmniejszenie dawki, dlatego mnie mój dzisiejszy stan mocno zaniepokoił.

Przeszywających prądów to się spodziewałem, bo o nich słyszałem i czasami już je miałem, jednak na takie pogorszenia nastroju jak dziś rano to nie byłem przygotowany.
Na szczęście już jednak minęło, i zobaczymy jak bedzie dalej , jak wróci to trzeba będzie przerwać, i już.

Kalebx3, teraz już nie ma sensu brać 25mg, ale przy dalszym odstawianiu bede dzielić tabletkę na 4 ;-P
Puki co te 20mg mam brać 4 miechy.

Pozdrawiam wszystkich
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez Kalebx3 26 mar 2013, 18:33
Łuki ja też tak samo mam . Przy każdej próbie (nawet o 5mg )zejścia z leku odczuwam lęk , poddenerwowanie , złość,
i chociaż specjalnie ( co mnie dziwi ) natręctwa nie nasilają się zbytnio.
Zachodzi jednak inne pytanie , czy ja już jestem uzależniony od tego Lekarstwa i czy nie wynika z tego ,że do grobowej deski będziemy razem , at o co zostanie po mojej śmierci ( z niedokończonej Paro) wsadzą mi do kieszeni :? ;),,,do trumny?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Martiszon 26 mar 2013, 19:18
depas napisał(a):U mnie z tym problemów nie było, ale podejrzewam że ten zestaw może być dla niektórych dość usypiający, poza tym nie wydaje mi się żeby to połączenie było jakoś niebezpieczne czy coś. Jeśli lekarze łączą te leki, znaczy według ich wiedzy nie ma żadych przeciwwskazań, tylko skojarzone działanie dwóch substancji.

Przed choróbskiem miałam tyle energii, że mnie mało które leki uspakajają :P Lorafen choć brany baaaardzo doraźnie, uspokaja mnie dopiero po jakiś 30-40 minutach. Początkowo robił to w 15 minut. Mirtazapina to samo - na 30mg mogę bez problemu zarwać pół nocy, choć to podobno silnie usypiający lek. Teraz jeszcze w zw. z Parogenem wybudzam się o 4 nad ranem a podobno ten mix miał mnie właśnie uspokoić :) Śmiać mi się chce. Jestem chyba jakimś beznadziejnym przypadkiem :(

przez miko84 26 mar 2013, 20:10
Martiszon paroksetyna i mirtazapina działają synergicznie, chociaż w pewnych wypadkach branie mirtazapiny może przeszkodzić skutecznemu działania SSRI. Szczególnie w depresjach atypowych i przedmiesiączkowych zaburzeniach dysforycznych.

Mirtazapina z SSRI działa podwyższając poziom serotoniny który same leki SSRI mogłyby spowodować. Tzn. sama mirta nie podnosi serotoniny, sama paroksetyna podnosi do pewnego poziomu, ale te leki brane razem powodują, że paroksetyna podnosi serotoninę jeszcze bardziej. Pozatym mirta przeciwdziała pewnym skutkom ubocznym SSRI. Nie chcie się mi wertować postów wstecz ale od jakiego czasu bierzesz paroksetynę?
miko84

Sortuj wg