PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magmara 23 mar 2013, 18:18
Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowała zzonda, bo nie wiesz jak zareagujesz, więc lepiej nie psuć sobie tego dnia. A jak się teraz czujesz? Bo z tego co kojarzę to od kilku dni dopiero bierzesz leki.
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez freda 23 mar 2013, 18:24
magmara ja przez 3 dni brałam 10mg potem już 20mg.biorę paro z przerwami od 8 lat,to moje 3 cie podejście,najgorsze ze wszystkich.ale przetrwałam :yeah:

-- 23 mar 2013, 17:35 --

Martiszon jak najbardziej możesz mieć takie objawy,ja miałam drżenie całego ciała,mdłości,jadłowstręt ,bezsennośc,ale jechałam bez benzo.po 2 tygodniach poprawiło się,więc wytrzymaj,powodzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez mgielka86 24 mar 2013, 02:17
magmara napisał(a):7 dzień na 10mg i mam chwilę załamania. Wczoraj o 21 już zasnęłam, mega zawroty głowy, ból głowy. O 4.30 znowu pobudka (i tak teraz codziennie:/), w ogóle mam przekrwione oczy. Mam dosyć, zadaję sobie pytanie czy to się kiedyś skończy. Czy jak mieliście problemy ze snem to to po jakimś czasie wróciło do normy - żeby był prawidłowy rytm dnia?

Mgielka86: mam dokładnie tak samo jak Ty. Nie mogę na niczym skupić wzroku. A masz przekrwione oczy?

Dajcie kochani jakieś dobre słowo żebym się nie poddawała i nie rzuciła tego wszystkiego w cholerę ;)
I sobie jeszcze tak myślę, skoro teraz się tak czuje po 10mg, to co będzie jak przejdę na 20mg (mam to zrobić za tydzień).

Nie zauważyłam, bym miała przekrwione oczy a Ty tak masz?

-- 24 mar 2013, 01:21 --

Martiszon napisał(a):Witajcie!

Jestem nowa. Niestety bardzo boję się leków. Od 4 miesięcy jestem na 30mg mirtazapiny. Przestała działać więc lekarka wprowadziła mi Parogen. Na razie jestem na 10mg już 5 dzień. Dodatkowo od środy (jako działanie przeciwmdłościowe) mam Sulpiryd, który jutro chcę odstawić, bo mam masę skutków ubocznych i cholera wie teraz od czego.
Czy to normalne, że po PARO ma się mdłości i takie uczucie zimna na całym ciele? Dziś obudziłam się po 4h snu cała zlana potem a następnie całe moje ciało jakby uległo wyziębieniu :( miał ktoś tak? Czy to normalne?

ja mam straszne mdłości i dodatkowo brak apetytu :roll:
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zzonda 24 mar 2013, 14:49
magmara miło mi, że pytasz:) już czuje, że tabletka zaczyna działac! duzo rzeczy mnie cieszy nawet wyjście z psem w wielki mróz i nie biorę sobie wszystkiego do siebie przy kłótniach z moja mama ( ona w ogóle nie rozumie mojego stanu,dla niej wszystko zmyślam) , ale boje się jeszcze isc miedzy ludzi ( a tak bym chciała pójść np. do marketu i stać w kolejce i nie uciec...)
Ze skutków ubocznych zostało kłopoty z uśnięciem, wielkie oczy :shock: i czasami siedzę taka "zamulona" a takto wszystko ok :smile:

przez kotlet123 24 mar 2013, 20:53
Kobiety! Niczym się nie martwcie, ja jestem na 20 mg i skutki uboczne sa mniejsze niz z początku, pozytywna energia, spanie dobre, apetyt średni, czasem bole czy zawroty glowy i problem z pamięcią krótkotrwałą (co mnie bawi)

ktos pytal o alkohol; 2 , 3 piwka nie robi mi roznicy , jednakże wieloprocentowy alkohol (wodka) odradzam! :great:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez magmara 24 mar 2013, 21:14
Ja dzisiaj 10 dzień na 10mg i apetyt lepszy, uboki coraz słabsze, więc jestem zadowolona :) Ze spaniem tylko kicha! Dzisiaj byłam na spacerze i znowu atak, ale jakoś dałam radę. Zastanawiam się czy 10mg by mi pomogło razem z psychoterapią. Wiem, że dawka terapeutyczna to 20mg, ale 10mg chyba też w jakiś sposób wspomaga - jak myślicie? :)
Zdaję sobie sprawę, że i tak podstawa to wyleczyć swoje podejście w mojej głowie, bo co z tego że będę brać tabsy, jak przestanę je brać i wszystko wróci jeśli w głowie sobie nie poukładam.
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez Kalebx3 24 mar 2013, 21:33
ale 10mg chyba też w jakiś sposób wspomaga - jak myślicie? :)

Wspomaga i leczy . Jestem tego żywym przykładem. Jak nie musisz zwiększać dawek , nie zwiększaj , bo z tym zawsze zdążysz. Jak dajesz radę na 10 mg , tak pozostań. A z opinią lekarza... co lekarz to inna, też się licz ;)
Zdrówka życzę.

-- 24 mar 2013, 20:35 --

bo co z tego że będę brać tabsy, jak przestanę je brać i wszystko wróci jeśli w głowie sobie nie poukładam.

NIEKONIECZNIE!
Z niektórych nawet bardzo silnych fobii wyszedłem tylko dzięki lekom.
Jak Ci pomaga psychoterapia to jak najbardziej...uczęszczaj .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez k1992 24 mar 2013, 21:50
Od mniej więcej 4,5 miesiąca jestem na dość wysokiej dawce. U mnie wyglądało to tak: ataki lęku -> depresja -> derealizacja. Jest derealizacja, więc nie ma napadów lęków, zresztą Rexetin w moim przypadku dobrze sobie radzi z lękami. Trochę gorzej z depresją - wczoraj pół dnia przebeczane :)
k1992

przez Kalebx3 24 mar 2013, 21:55
wczoraj pół dnia przebeczane :)

Pozwolę się zapytać , takie "beczenie" pomaga , oczyszcza , wzmacnia, czy jest to raczej ślepa uliczka ,czarna zamknięta( bądź co bądź bezpieczna) izolacyjna szafa , krzyk rozpaczy,,,?

przez k1992 24 mar 2013, 22:02
Raczej to był płacz nie do opanowania, dopiero musiałem się od niego odciągnąć jakimś zajęciem (czyli "beczenie" nie pomaga, wręcz aż mnie "nakręca"). Ale ten płacz akurat miałoswój powód. Za to dzisiaj przez większość dnia miałem świetny nastrój - wcześniej nastrój był unormowany - teraz są takie przeskoki.
k1992

przez Kalebx3 24 mar 2013, 22:08
Jesteś facetem ,wnioskuję po poście. Byłem pewny ,że piszę z kobietą, bo zawsze mi się wydawało ,że takie "beczenie" i zmiany nastrojów to bardziej u kobiet. Widocznie się myliłem,ale dzięki za odpowiedż. Moja depresja ma znowu twarz złości, brrr,

przez k1992 24 mar 2013, 22:10
Ja też tak zawsze uważałem, do tej pory mój nastrój był w miarę jednolity, ale po prostu coś we mnie pękło i tyle, a to raczej u mnie się nie zdarza - nie nalezę do płaczliwych osób ;)

-- 24 mar 2013, 21:12 --

Zapomniałem dodać, że wcześniej brałem do Rexetinu także Pernazinum. Zażywałem wieczorem, ale później odstawiłem, bo na drugi dzień czułem po nim okropne zmęczenie, z kolei z depresją było nieco lepiej.
k1992

przez Martiszon 25 mar 2013, 11:16
freda napisał(a):magmara ja przez 3 dni brałam 10mg potem już 20mg.biorę paro z przerwami od 8 lat,to moje 3 cie podejście,najgorsze ze wszystkich.ale przetrwałam :yeah:

-- 23 mar 2013, 17:35 --

Martiszon jak najbardziej możesz mieć takie objawy,ja miałam drżenie całego ciała,mdłości,jadłowstręt ,bezsennośc,ale jechałam bez benzo.po 2 tygodniach poprawiło się,więc wytrzymaj,powodzenia

Ja biorę od poniedziałku ubiegłego 10mg. Pn, wt z benzo, środa, czwartek i piątek bez benzo, w sobotę i niedzielę miałam napady lęku więc musiałam wziąć. Dzisiaj siedzę i już się denerwuję samym wzięciem tego leku :(
Naprawdę wszystko mija po tych 14 dniach? Bardzo się boję, że mi te leki nie pomogą a chciałabym wreszcie wrócić do pracy i w miarę sensownie funkcjonować...

Dziękuję pięknie za wsparcie!
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez freda 25 mar 2013, 12:11
Martiszon bierzesz dopiero tydzień,uboki będą powoli ustępować,nie poddawaj się,twoja dawka to 10mg,czy będziesz podwyższać??bo jak podwyższysz to uboki znów dadzą o sobie znać.najgorszy pierwszy miesiąc,zobaczysz :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg