PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez mgielka86 21 mar 2013, 20:01
magmara napisał(a):A mam do Was jeszcze jedno pytanie: Czy po Parogenie mieliście coś takiego, że czuliście się źle w określonych godzinach? Bo u mnie jest tak że w dzień w miarę ok, po godzinie 16 zaczynam się coraz gorzej czuć (tabletkę biorę o 9),

Własnie miałam o to samo zapytać, bo cały dzień jest ok (także biorę tabletkę przy śniadaniu, żeby nie wystąpiły mdłości) a po południu zaczyna boleć mnie głowa, kręci mi się wszystko przed oczami i generalnie jest mi niedobrze. Mam takie objawy jak przy ostrej migrenie. Do tego oczy mi sie rozjezdzają i nie mogę ich utrzymać długo na jednym punkcie

-- 21 mar 2013, 19:04 --

freda napisał(a): elfrid całkowicie się z tobą zgadzam,poranki są koszmarne i to zastanawianie się;jak dziś się czuję :why:

Freda nie jesteś sama jeśli to Cię pocieszy :roll:

-- 21 mar 2013, 19:05 --

zzonda napisał(a):no to mgielka86 dzisiaj jest i mój i Twój pierwszy raz! powodzenia!

Nie dziękuję :P Zobaczymy jak mi pójdzie. Ale już widzę, ze paro jest silniejsze od wenli bo to co ze mną wyrabia po drugim dniu zazywania to istny szok :shock:
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez magmara 22 mar 2013, 09:00
7 dzień na 10mg i mam chwilę załamania. Wczoraj o 21 już zasnęłam, mega zawroty głowy, ból głowy. O 4.30 znowu pobudka (i tak teraz codziennie:/), w ogóle mam przekrwione oczy. Mam dosyć, zadaję sobie pytanie czy to się kiedyś skończy. Czy jak mieliście problemy ze snem to to po jakimś czasie wróciło do normy - żeby był prawidłowy rytm dnia?

Mgielka86: mam dokładnie tak samo jak Ty. Nie mogę na niczym skupić wzroku. A masz przekrwione oczy?

Dajcie kochani jakieś dobre słowo żebym się nie poddawała i nie rzuciła tego wszystkiego w cholerę ;)
I sobie jeszcze tak myślę, skoro teraz się tak czuje po 10mg, to co będzie jak przejdę na 20mg (mam to zrobić za tydzień).
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez lifeless 22 mar 2013, 09:16
Ja miałem problemy ze snem (bezsenność) około 10 dni potem przeszło i teraz śpię lepiej niż bez paroksetyny :)
tyle, że ja jadę od razu na 20mg

lifeless
PAXTIN 5mg 1-0-0 + Magnefar 2tab 1-0-0 :)
ZOK - Obsesyjne/natrętne myśli - obecnie nasilenie tylko 10% :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adhab 22 mar 2013, 09:46
czy po sertalinie sie tyle ? sadze za warta jest tegoi, ma jakies psychicazne studki ubocne

przez Kalebx3 22 mar 2013, 13:53
Dajcie kochani jakieś dobre słowo żebym się nie poddawała i nie rzuciła tego wszystkiego w cholerę
I sobie jeszcze tak myślę, skoro teraz się tak czuje po 10mg, to co będzie jak przejdę na 20mg (mam to zrobić za tydzień).

Magmara ,kiepsko widzę u Ciebie 20mg Paroksetyny. Tak to już jest jak lekarze do leczenia podchodzą książkowo i lecą z ulotki ,standardem ,,,zamiast indywidualnie ,delikatnie i z wyczuciem, Dla Ciebie 10mg może znaczyć więcej niż dla niejednego 40 mg. Ja bym pogadał z lekarzem ,aby okres 10mg przedłużył mi jeszcze trochę...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magmara 22 mar 2013, 14:52
Dzwoniłam do niego i spytałam czy muszę już po 2 tygodniach brać 20 to powiedział że tak :/
Ale nie wiem czy go posłucham, dawka akurat przypada przed świętami a nie chce psuć świąt rodzinie, więc poczekam ze zwiększeniem dawki chyba. Zobaczę w ogóle kiedy miną moje dolegliwości. Moje złe samopoczucie zaczyna się ok 16, im bliżej wieczoru tym gorzej, noc fatalna, rano kłucie serca i jestem już tak zrezygnowana tym wszystkim, że nie mam sił.

przez freda 22 mar 2013, 15:10
magmara ja bym już wzięła 20mg,początki są trudne,ale po 2 tygodniach na 20mg będzie dobrze,najgorszy będzie pierwszy tydzień,nie kombinuj,bo szkoda życia.organizm się przyzwyczai i tyle.ja przez 3 tygodnie na 20mg spałam słabo,właściwie czuwałam,a nie spałam.będzie dobrze,ale podniesienie dawki na pewno poczujesz.myślę też ,że tydzień na dawce 10mg to wystarczy,większość lekarzy każe podnieść po 3 dniach.uboki i tak są,więc po co się dłużej męczyc.ale to moje zdanie,zaznaczam
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez magmara 22 mar 2013, 15:34
freda: Ale jak organizm się przyzwyczai do 10mg to jak przejdę na 20mg to może uboki będą słabsze? Tak się łudzę :P Wcześniej niż za tydzień raczej nie wezmę, bo już teraz czuję się fatalnie. Najgorsze, że mam pod opieką córkę i muszę być jako tako na chodzie :/

przez Tańczący z lękami 22 mar 2013, 17:50
magmara, moim zdaniem słusznie, nie każdy jest tak samo wrażliwy na leki. Jest coś takiego jak wewnętrzny głos (instynkt samozachowawczy) i dobrze wiemy, kiedy da się wytrwać a kiedy nie. Są tacy co i 40mg przyjmą bez uboków, ale to nie znaczy, że ty po 5mg nie będziesz skakać pod sufit. Spokojnie dotrwaj do pełnych 2-3 tyg i potem zwiększ.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez freda 22 mar 2013, 19:22
magmara skoro jest dziecko to masz rację,ale myślę że uboki i tak będą.za pierwszym razem jak weszłam na 20mg to po ścianach chodziłam,ale przeszło.najgorsze to wytrwać.po miesiącu będzie lepiej.dlatego nie rezygnuj.ja mam w domu 5-latka,nie miałam siły by obiad mu podać,ale to on dawał mi siłę,trzęsłam się i bawiłam się z nim.nie mogłam złapać oddechu,a czytałam mu bajki.ale przeszło,czego i tobie życzę
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez magmara 22 mar 2013, 19:50
freda: a po jakim czasie wchodziłaś na 20mg? Zaczyna się wieczór, więc zaczynam źle się czuć, aż się boję nocy :/

przez Martiszon 23 mar 2013, 01:40
Witajcie!

Jestem nowa. Niestety bardzo boję się leków. Od 4 miesięcy jestem na 30mg mirtazapiny. Przestała działać więc lekarka wprowadziła mi Parogen. Na razie jestem na 10mg już 5 dzień. Dodatkowo od środy (jako działanie przeciwmdłościowe) mam Sulpiryd, który jutro chcę odstawić, bo mam masę skutków ubocznych i cholera wie teraz od czego.
Czy to normalne, że po PARO ma się mdłości i takie uczucie zimna na całym ciele? Dziś obudziłam się po 4h snu cała zlana potem a następnie całe moje ciało jakby uległo wyziębieniu :( miał ktoś tak? Czy to normalne?
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez zzonda 23 mar 2013, 17:27
Mam jeszcze jedno pytanie,bo w świeta mam byc za chrzestną...nie wiem jak ja to wytrzymam kosciół tłum ludzi ja w jednej z głównych ról :hide: kuwa duza ludzi --czyli mój największy problem!! po tej całej szopce ma byc impreza i popijawa. Moge po xetanorze pic alkohol?? na ulotce pisze, że nie wolno, ale moze ktos probował :D

przez Kalebx3 23 mar 2013, 17:34
Moge po xetanorze pic alkohol??

Zzonda według mnie możesz pić , nic złego sie nie stanie jak nie przesadzisz z alko. Chociaż alkohol może mieć mocniejsze działanie.Popijawa? To brzmi co najmniej " flaszka na łeb"takie picie Ci odradzam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg