PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez omeeena 17 mar 2013, 23:11
depas, u mnie choroba dała 90% somatycznych objawów. Tak więc myślę, że pierwsze oznaki lekkiej poprawy fizycznej były jednocześnie oznakami wcześniejszego dużego postępu w umyśle.
I pierwsze, to było dosłownie cienie. Np. krótka przerwa w delirce, które wcześniej potrafiła trwać nieprzerwanie kilka godzin.
Albo moment zwyczajnego głodu po kilku miesiącach wymiotów i totalnego obrzydzenia nawet do zapachów pokarmów.
Lub też brak negatywnej reakcji na muzykę czy obraz w TV...
A potem obudziłam się któregoś dnia, wsłuchałam się w swoje ciało i ze strachem pomyślałam: o Boże, czyżby się zaczęło?
I potem poszło, jak burza!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez aree1987 19 mar 2013, 22:11
No i powrót na ssri. Pierwsze 20mg poszło około południa. Miłe naćpanie, ból głowy lekka senność.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Michuj 19 mar 2013, 22:18
aree1987, moklo nie smakuje?
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 19 mar 2013, 22:58
Michuj napisał(a):aree1987, moklo nie smakuje?

Nie.. pobudza lekko w tym lęki i daje okropny jadłowstręt taki niemiły stymulant. Przynajmniej w wyzszych dawkach.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez magmara 20 mar 2013, 11:49
Witam wszystkich, jestem na forum pierwszy raz.
Jestem młodą mamą, 2 miesiące po porodzie zaczęłam mieć napady lękowe, na początku nie wiedziałam co mi jest, odwiedzałam wianuszek lekarzy, aż w końcu wyszło że to problem psychiczny.
Wzbraniałam się przed udaniem się do psychiatry, po pół roku zdecydowałam się na psychoterapię, ale chyba za późno bo już zaczęłam mieć stany depresyjne. W zeszłym tygodniu podjęłam decyzję pójścia do psychiatry, zapisał mi Parogen 20mg. Biorę połowę tabletki od 6 dni. Od początku miałam skutki uboczne takie jak ból głowy, mdłości, jadłowstręt, zawroty głowy. Wczoraj w nocy wpadłam w dziwny, niepokojący stan, mimo że leżałam zaczęłam mieć silniejsze zawroty głowy, całe spocone stopy a potem zaczęłam się cała trząść. Mąż mnie uspokoił i po jakimś czasie ustąpiło, ale spać nie mogłam, jakieś dziwne kotłujące się myśli, co chwile się budziłam, a właściwie to były drzemki raczej a nie sen. Zastanawiam się czy nie przestać tego zażywać. Sama siebie próbuję przekonać że dam radę sama to pokonać, ale już nie wiem co mam myśleć. Od roku praktycznie nie żyję tylko egzystuje dzień po dniu.
Mieliście podobne objawy?
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez on23 20 mar 2013, 12:49
Tak mieliśmy podobne objawy i efekty zauważysz po 2-3 tyg a do tej pory mozesz mieć skutki uboczne,
moja rada brać przemęczyć się bo jak przerwiesz teraz branie nie dowiesz sie czy to lek dla ciebie
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez magmara 20 mar 2013, 14:05
Zdziwiło mnie, że w tym 5 dniu te drgawki :/ Czy objawy mogą się nasilać w trakcie tych 2-3 tygodniu, aż ustąpią?
Przeszłość jest tatuażem, nikt jej nie zmaże...
Ważne, że potrafimy żyć tu razem...

przez lifeless 20 mar 2013, 14:39
magmara napisał(a):Zdziwiło mnie, że w tym 5 dniu te drgawki :/ Czy objawy mogą się nasilać w trakcie tych 2-3 tygodniu, aż ustąpią?

Ja delikatne drgawki w odstępach około godzinnych mam po 2 miesiącach, ale nie przejmuje się tym za bardzo. Wygląda to tak, że raz na jakiś czas siedząc na fotelu delikatnie jakby rzuca mnie do przodu, ale to jest niezauważalne dla innych :) bardziej skupiam się na dobroczynnym działaniu.

lifeless
PAXTIN 5mg 1-0-0 + Magnefar 2tab 1-0-0 :)
ZOK - Obsesyjne/natrętne myśli - obecnie nasilenie tylko 10% :D

przez Kalebx3 20 mar 2013, 15:14
Zdziwiło mnie, że w tym 5 dniu te drgawki :/ Czy objawy mogą się nasilać w trakcie tych 2-3 tygodniu, aż ustąpią?

Skąd to zdziwienie Magrama ? 2-3 tygodnie ?, to się dopiero okaże.Oby!
Pewien objaw niepożądany ( palące "ogniem" stopy , pomimo ich obiektywnej zimności) prześladował mnie na Paroksetynie koło pół roku i nawet teraz jak podniosę dawkę nawet o minimalne 5 mg to zaraz ( w jeden dzień powraca) i tylko na wieczór.
Nie było wtedy( na początku) wyjścia i trzeba było wjechać z Ropinirolem , ból był nie-do -wy -trzy-ma -nia! z drugiej srtony czas zrobił swoje. Dziś jest OK.
Radzę Ci tylko , jak drżenia będą sie utrzymywać dłużej niż 6 tygodni ,a nie będę się zmniejszać to poprosić lekarza o Carbamazepinę ,ew. Lamotryginę lub jakiś inny Stabilizator.
Paroksetyna do dobry lek , tyle tylko czasem daje co niektórym ostro po dupie i nie tylko po dupie.
Mi tam służy. Natręctwa nie są aż tak koszmarnie upierdliwe, chociaż SĄ ,kużwa!
Z dawki 15-20 mg znowu zszedłem na 10 mg . Napięcia organizmu na 15-20mg( mięśni i to jakieś wewnętrzna super nieprzyjemna sztywność była dla mnie masakryczna). Dawkę podniosłem w związku z lękami jakich ostatnio doświadczałem (szczególnie z rana).
Doszedłem w końcu skąd te lęki.
Melatonina była im winna . Odstawiłem Melatoninę ,a na drugi dzień po lękach pozostało tylko wspomnienie.
Brałem to kolo od ponad grubo roku w dawce 3mg na noc prawie co noc. I teraz od tej jesieni jakos tak dziwnie z tymi lękami.
Nie podejrzewałbym tych "cukierków", bez recepty ,ale przypomniało mi sie jak koleś kiedyś we Francji mówił mi ,że Tam to jest substancja ZAKAZANA i nawet na receptę nie kupisz ,,, i zaczęło sie drążęnie.
Zszedłem trochę z tematu Paroksetyny ,ale myslę ,że Moderacja mi wybaczy .
Żeby to było co dla niektórych ostrzeżeniem ,że hormonów( nawet tych bez recepty ) nie można używać ot tak sobie. Cóż , u mnie ta Substa skreślona na wieki. Już wolę Benzo. Po żadnym z nich nie miałem takich badziewnych
lęków.
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zzonda 20 mar 2013, 16:50
witam wszystkich,specjalnie założyłam przed chwila konto bo jakieś 1,5 godziny temu wzięłam pierwszy raz xetanor i mam skutki uboczne,juz miałam dzwonic do psychiatry i ja opierdzielic ale widze ze to normalne, duzo osob tu o tym pisze... poce sie jak prosiak,co troche mam prawie wymioty, sucho w buzi i jakies schizy machanie noga,oczy jak nacpane :zonk: .... Mam pytanie czy jak teraz wezme antybiotyk,bo musze moze byc ze mna jeszcze gorzej??

przez on23 20 mar 2013, 16:54
nie, antybotyk nie wpływa na działanie leku
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Stifler19 20 mar 2013, 17:00
widze że nie tylko ja mam drżenia po paroksetynie....biore ponad 3 lata 40 mg i drżenie rąk to norma na codzien....sztywność mięśni też jest, troche nawet nogi sie trzęsą...czym mniejsza dawka tym mniejsze drżenia.....przy 10 mg są już do zniesienia, minimalne...a jak zapale pierwszą fajke z rana to mam drżenie zwiększone jeszcze bardziej o 30% albo więcej

jedyny sposób to zmniejszenie dawki albo okazjonalnie propranolol(lek na nadciśnienie, bardzo dobrze radzi sobie z drżeniem i świetnie nadaje sie do dni w których mamy więcej rzeczy do załatwienia, ma jeszcze więcej zalet otóż dzięki niemu głos staje sie czystszy i wyraźniejszy i skupiamy sie na tym co mamy do powiedzenia, koncentracja na myśli, świetnie sprawdza sie na występowanie w tłumie, gdzie mamy cos do powiedzenia większej grupie osób i z tego względu stosują go aktorzy, wykładowcy, muzycy itp.) ma niewiele skutków ubocznych i nie wykazuje jakiegokolwiek uzależnienia
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez zzonda 20 mar 2013, 17:04
Dziekuje za szybką odpowiedz :uklon: . zeschizowałam sie strasznie po tym xetanorze... mam nadzieje ze jutro bedzie mi lepiej po nim...

przez Babilon 20 mar 2013, 17:21
magmara, A to nie jest czasem u Ciebie depresja poporodowa? Czy te Twoje lęki dotyczą dziecka?

Sortuj wg