PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez comatom 14 mar 2013, 21:55
ja biore paxtin 3 miesiac i jest naprawde lepiej- i tego wam zycze :D
comatom

przez Popiół 14 mar 2013, 22:46
Ok, odstawiłem paro 3 dni temu, moja nowa doktor se ubzdurała zrobić małą przerwę między paro o sertraliną.

Libido już wraca do normy, odblokowało mnie po odstawieniu, ogólnie wydaje mi się że wróciły emocje, dziś np. ekscytuje mnie muzyka, kontakt i rozmowa z ludźmi cieszy, chce mi się kontaktu ze społeczeństwem, mam nawet lekki słowotok, jestem przyjemnie pobudzony, chce mi się seksu i mam dobry nastrój ;) zdecydowanie zmniejszyła się anhedonia. Bardzo dziwnie to wygląda, może dopaminę odblokowało po odstawieniu paro.

Może się za tym kryć też Sulpiryd którym się "suplementuje" przy odstawianiu paro aby zmniejszyć objawy odstawienne.
Sulpiryd to neuroleptyk o dodatkowym działaniu przeciwdepresyjnym i aktywizującym, blokuje receptory dopaminergiczne D2.

Jak myślicie czy ten lek może zadziałać od pierwszej dawki i mieć tak aktywizujące działanie? Libido w górę, anhedonia minęła, zaczynam czuć przyjemność z tego co robię, to wręcz nawet lekka euforia.
No po prostu czuję się zajebiście!!

Aha, jeszcze poprawiła się koncentracja i myślenie ;)
Popiół

przez depas 14 mar 2013, 23:15
Na mnie też sulpiryd kiedyś tak podziałał, pobudzenie, euforia, otwarcie na ludzi. Ale jak to u mnie często jest z lekami, działanie nie utrzymało się zbyt długo, po dwóch tygodniach minęło. Próbowałem robić przerwy i brałem znowu, ale takiego dobrego efektu już nie uzyskałem. Oczywiście mam nadzieję że u Ciebie utrzyma się ten stan jak najdłużej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 15 mar 2013, 10:40
Popiół to co czujesz to dopamina - i po odstawieniu paro i po suliprydzie. Ale tak jak pisze depas neuroleptyki w małych dawkach mało kiedy działają na dłużej - wynika to ze zmian receptorowych.

Pocieszę Cię, że sertralina jest lepsza od paro we względzie anhedonii i emocji - to pewnie jej działanie na dopaminę. Tzn. ja to czuję w dawce 200 mg, nie wiem jak na niższych dawkach.
miko84

przez Wasyl 15 mar 2013, 23:22
3 tydzień dokładnie mija :) 2 tydzień na pełnej dawce 20 mg narazie nie czuję żadnych zmian jest tak jak było czyli raz lepiej a raz gorzej :) może w przyszły piątek sie coś zmieni ... Jak ten lek i Paroksetyna wpływa na sferę seksualną jeżeli ktoś może przybliżyć troche temat Pozdrawiam

przez omeeena 15 mar 2013, 23:34
omeeena napisał(a):Ja mam prozaiczne pytanie.
Czy zdarzyło się Wam ominąć dzienną dawkę leku? I jeśli tak, to czy były tego jakieś skutki?
Albo czy może choć lekarz Wam powiedział, jakie to może przynieść konsekwencje?

freda, dzięki za odpowiedź
Czy jeszcze ktoś mógłby się ustosunkować do mojego pytania?
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Popiół 15 mar 2013, 23:49
Tak, ja omijałem specjalnie czasami dawki przed współżyciem z moją dziewczyną.
Lekarze też czasem stosują takie praktyki, gdy pacjent nie może osiągnąć orgazmu, jest to nawet opisane w artykułach naukowych.
Oczywiście zbyt częste praktykowanie takich metod może się jakoś tam odbić na leczeniu.
A tym że ci się zdarzyło raz czy dwa pominąć dawkę to bym się wcale nie przejmował.
Popiół

przez omeeena 16 mar 2013, 19:50
Popiół, jeszcze mi się nie zdarzyło, ale jest na to szansa, bo totalnie nie rejestruję faktu zażycia dziennej dawki. Żeby to pamiętać, zostawiam otwarte pudełko. Tylko, że czasem.......zapominam, że mam je zostawić otwarte :x

przez Arnin 17 mar 2013, 08:58
omeeena napisał(a):Popiół, jeszcze mi się nie zdarzyło, ale jest na to szansa, bo totalnie nie rejestruję faktu zażycia dziennej dawki. Żeby to pamiętać, zostawiam otwarte pudełko. Tylko, że czasem.......zapominam, że mam je zostawić otwarte :x

Mam podobnie, dlatego od razu po zażyciu notuję informacje w komputerze, w excelu w tabelkach ;)

Pytanie mam czy ta anhedonia i zrezygnowanie po paroteksynie minie z czasem ? biorę już 23 dzień, obecnie dawkę 25mg, chcę zapytać także czy miał ktoś po tym leku problemy z nadmiernym poceniem w nocy ? budzę się o 2 godzinie i jestem totalnie zlany potem, noc w noc.

przez lifeless 17 mar 2013, 12:32
co do pocenia się to ja miałem napady potów przez ok 2 tygodnie potem zniknęły :)

co ciekawe zauważyłem, że teraz po paxtinie mam ciekawy efekt - około 30 minut po zażyciu tabletki, przez okres około godziny znika derealizacja i depersonalizacja, niestety potem wszystko wraca :/ ale i tak to pozytywny efekt :) ma ktoś tak?

lifeless
PAXTIN 5mg 1-0-0 + Magnefar 2tab 1-0-0 :)
ZOK - Obsesyjne/natrętne myśli - obecnie nasilenie tylko 10% :D

przez Tumek369 17 mar 2013, 12:41
Witam,stosowałem Paro przez ostatnie 3 miesiące,połówkę od 2 tygodni ćwiartkę wczoraj postanowiłem go odstawić,gdy go stosowałem czułem się dobrze,oczywiście nie które objawy takie jak ucisk serca zostały,już w pierwszym dniu odstawiania pojawił się skutek odstawiania ''płytki oddech" czuję się tak jak bym nie mógł nabrać głębszego oddechu,mam pytanie jakie doświadczyliście skutki odstawienia i czy można im się jakoś przeciwstawić,Pozdrawiam.

przez omeeena 17 mar 2013, 15:15
Arnin, jestem na paro 5ty miesiąc. Początki są trudne i niekomfortowe. Ale cierpliwości, wrócą zmysły, wena i reszta emocji. Pocenie to też czasowe objawy. Pierwszy cień poprawy miałam po jakichś 5ciu tygodniach brania.
Powodzenia! :smile:

przez depas 17 mar 2013, 17:20
omeeena, jak właściwie to wyglądało kiedy zaczęłaś zauważać poprawę? Większy spokój, lepszy nastrój, mniej lęku..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez modra 17 mar 2013, 20:37
Mam pytanie. Obecnie przyjmuję Reksetin 30 mg. Czy ten lek ma działanie aktywizujące?

Sortuj wg