PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez niecierpliwy 07 mar 2013, 20:40
Kalebx3, pramolan jest dobry na lęki wolnopłynące a okazalo sie ze ja wlasnie takie mam. Potwierdzam to ze po pierwszej tabletce dziala. Po niej wlasnie znacznie ograniczylo sie moje pocenie na dloniach i na reszcie ciala. Jest chyba coraz lepiej. Drzenia jeszcze mam ale juz mniejsze. Powiem szczerze ze szedlem do psychiatry z mysla o rzuceniu lekow a on mi pramolan. Nie bylem zadowolony ale wykupilem recepte. I to byl strzal w dziesiatke.

przez Tańczący z lękami 07 mar 2013, 21:31
niecierpliwy, i oby tak działał cały czas. SSRI często dają więcej szkód niż pożytku. Na szczęście mamy inne leki, uff. O pramolanie też myślałem dla siebie i niewykluczone, że jeśli mój zestaw zawiedzie, skorzystam z jego pomocy ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 07 mar 2013, 23:39
Dobija mnie ta anhedonia czy wręcz apatia....nawet nie chce mi się czytać co nowego na forum bo mam to w dupie, wszystko mam w dupie, nic nie daje przyjemności np. rozmowa czy jakieś kontakty międzyludzkie, film nie wciąga, muzykę wyłączam po 5min bo mi się nie podoba, wszystko jest płaskie i bez emocji...strasznie męczący stan.
Dawki nie będę podnosił bo raczej w tej kwestii nic to nie da. Działanie przeciwlękowe jest dobre, przeciwdepresyjne raczej słabe. Libido zanikło prawie całkowicie.

Przejdę chyba na sertraline albo dorzucę do paro bupropion. Sertralina by wyszła taniej bo well drogi.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 08 mar 2013, 01:55
u mnie np. paroksetyna od 30 mg powodowała kiedys hipomanie, niesamowity stan szczęścia, z czasem to znikło ale po podwyższeniu zawsze miałem 2 tygodnie super nastroju,

czytałem też ostatnio że między 20 mg a 40 mg jest kolosalna różnica no ale wiadomo że też skutki uboczne sie zwiększają, pomiedzy 40 mg a 60 mg już ponoć jest mała różnica

moim zdaniem przeciwlękowy potencjał paroksetyny jest wyśmienity

jeśli chodzi o skutki uboczne to troche jednak zamula i powoduje taką lekką anhedonie, zmniejszenie motywacji, rozleniwienie, długie spanie, lekką senność no i oprócz tego drżenie, zwiększone pocenie sie, a jeśli chodzi o apetyt to z biegiem czasu sie wyrównuje przynajmniej u mnie

z plusów to jak już wspomniałem działa bardzo dobrze przeciwlękowo

co do łączenia z innymi lekami to moge powiedziec na swoim przypadku:

1>Propranolol-lek obniżający ciśnienie, ale również zmniejszający drżenie, treme, stosowany przez aktorów, muzyków, wykładowców - z paroksetyną dobrze współgra lecz tylko doraźnie od czasu do czasu jak sie ma cos ważnego do załatwienia, wówczas głos staje sie wyraźniejszy, lepiej jest myśleć i jest dosyć bezpieczny, ale najlepiej doraźnie bo na codzien brany to wydaje mi sie że pozniej troche melancholijnie sie czuje

2>Bromazepam-benzodiazepina średnio, długo działająca, zarzucam dwa razy w tygodniu żeby sie nie uzależnić, bardzo przyjemny przeciwlękowy stan po dodaniu do paro

3>Hydroxyzyna-zwykłe antyhistaminowe uspokojenie, otumania

4>Buspiron-brałem łącznie z paro przez 10 dni ale jakis słaby efekt jak placebo

5>Alkohol-nasila skutki uboczne paro, ja mam bezsenność lub bardzo płytki sen, nie polecam, rozmontowuje równage samopoczucia moim zdaniem na kilka dni, pozniej wszystko wraca do normy

6>Papierosy-zwiększenie pobudzenia, ale również zmęczenie, senność, zamulenie(z tego względu rzucam palenie)

7>Pernazyna-neuroleptyk, dodany do paroksetyny(przez lekarza) w niektórych przypadkach aby jeszcze bardziej uspokoić pacjenta, bądź spowolnić myślenie, bądź poprawić sen, bądź zniwelować resztki niepokoju....dodawana w małych ilościach przy stanach lękowych, skutków ubocznych takiego mixu jest sporo np. jeszcze większe zamulenie, zwiększenie drżenia i inne znane skutki uboczne neuroleptyków....moim zdaniem dorby lek, świetnie wycisza i uspokaja, likwiduje męczące myśli...wydaje mi sie że zwiększa efekt przeciwlękowy paroksetyny w pewnym nieokreślonym stopniu
podsumowując dodatkowa substancja dodana do leku ma określony wpływ na proces leczenia tym lekiem, dodaje cos od siebie co może być pomocne lub szkodliwe
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez aree1987 08 mar 2013, 02:16
Popiół napisał(a):Dobija mnie ta anhedonia czy wręcz apatia....nawet nie chce mi się czytać co nowego na forum bo mam to w dupie, wszystko mam w dupie, nic nie daje przyjemności np. rozmowa czy jakieś kontakty międzyludzkie, film nie wciąga, muzykę wyłączam po 5min bo mi się nie podoba, wszystko jest płaskie i bez emocji...strasznie męczący stan.
Dawki nie będę podnosił bo raczej w tej kwestii nic to nie da. Działanie przeciwlękowe jest dobre, przeciwdepresyjne raczej słabe. Libido zanikło prawie całkowicie.

Przejdę chyba na sertraline albo dorzucę do paro bupropion. Sertralina by wyszła taniej bo well drogi.

haha mi też sie nie chciało najpierw udzielać a potem już czytam tego forum na paro ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Siding Spring 08 mar 2013, 10:34
Nie zrozumialem sensu Twojej wypowiedzi;P

przez freda 08 mar 2013, 11:05
ja też nie :D
u mnie paro działa super,ale gdy są stresowe sytuacje to odczuwam niepokój,tak przez tydzień po fakcie.ale może to i dobrze,że paro nie zabija moich uczuć.... :great:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Kalebx3 08 mar 2013, 14:16
Popiółbierzesz 20mg Paro?
Na Twoim miejscu ,ja zjechał bym z Paro o połowę i po tygodniu zaczął posiłkować się:
-do wyboru:
1) albo moklobemidem 75mg
2)albo metylofenidatem 10-15mg
3) albo ( żeby zobaczyć czy może potrzeba Noradrenaliny)reboksetyną 1-do 2mg.
Ale to ja.
Na pewno nie ciągnął bym dalej tego stanu jaki masz teraz na obecnym nośniku.
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 08 mar 2013, 14:24
Kalebx3, że tak powiem- z dupy zrobię OT-a. Czym się suplementujesz (oprócz ginko biloba) do farmakoterapii "pierwszego rzutu"?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 08 mar 2013, 14:33
Baclofen ,
Paro ,
Spamilan,
Metlofenidat,
Okresowo ( jak już gorzej ) parę dni niskie dawki Moklo,
na noc : 3-4mg Naltrexon.
To pierwszy rzut ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 08 mar 2013, 22:28
Popiół, i to wlasnie jest glowna wada prao - zdystansuje, obnizyleki, ale rownolegle zafunduje anhedonid, brakodczuwania radosci, przyjemnosci, brak zainteresowan.

1 sprobuj moze innego leku w monoterapi np escitalopram ( tez na leki a chyba tak nie glebuje jak paro), albo sertraliny ale wprowadzenie moze bycciezkie - nasielenie lekow

2. Jak nie wypali wroc do paro w polaczeniu z Edronaxem albo Wellbutrinem, zadzialajac na noradrenaline skutecznie pobudza, a paro powinna zagwarantowac brak lekow.

-- 08 mar 2013, 22:31 --

Kalebx3, laczenie SSRI z moklo (inhibitor MAO) jest przeciwskazand.
Juz lepisj moklo w monoterapii
pregabalina, wenlafaksyna

przez ania_taka 08 mar 2013, 22:45
jestem przeziębiona i zażywam parogen. Czy mogę spokojnie na noc zażyć jednocześnie parogen i paracetamol?

przez Lord Kapucyn 08 mar 2013, 22:45
ania_taka napisał(a):jestem przeziębiona i zażywam parogen. Czy mogę spokojnie na noc zażyć jednocześnie parogen i paracetamol?

Tak.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ania_taka 08 mar 2013, 22:49
Dark Pasenger, dzieki za szybką odpowiedź, bałam sie że może trzeba jednak zrobić jakiś odstęp między jednym a drugim, a nie chcę się dać chorobie :)

Sortuj wg