PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 02 mar 2013, 16:13
adrianq05 witaj,wszystko zależy od tego jak się czujesz.ale skoro trafiłeś do psychiatry to może powinieneś pobrać trochę ten lek.paro jest dobrym lekiem,pierwsze dni są nieciekawe,wszystko się nasila,ale potem błogi spokój.nie mam problemów z odstawieniem ,trzeba to robić powoli.nie taki diabeł straszny,może będziesz należał do tych szczęśliwców,którzy nie mają uboków :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elfrid 02 mar 2013, 16:17
Tańczący z lękami, lubudubu, gorzej jesli ten wulkan to emocje negatywne, wynikajace zlęku i szuczne oraz nieadekwatne do biezacych wydarzen
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 02 mar 2013, 16:50
ja to mam mieszane to wszystko...raz pozytywne raz negatywne. Jeszcze pól biedy gdyby nie to ze sa one za silne. Zbyt mocno reaguje na bodzce. Mysle ze wiele osob na te same bodzce moze nie zwracac uwagi..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ICD-10 02 mar 2013, 22:21
Hej, wiekszosc z was ile bierze tej paroksetyny... Ja pamietam ze kiedys bralem 20 mg. Bylo lepiej., ale np nadal nie bylem w stanie zaczac tematu rozmowy przy wiekszej ilosci osob, podrywanie dziewczyn rowniez mi sprawialo klopoty... Czy to oznacza ze musialem wtedy dawke zwiekszyc do 40 mg? Czy jednak nie warto wszystkiego zrzucac na leki, a probowac tez psycoterapii ?

-- 02 mar 2013, 21:47 --

Moja lekarka nigdy mnie nie zachecala do podwyzszenia dawki. A i dla mnie dawki powyzej 20 mg wywolywaly jakis lekki przestrach przed nieznanym...
Klomipramina 225mg

przez elfrid 03 mar 2013, 17:49
Jak na Was w pierwszych dniach dzialala paroksetyna? Usypiala, czy nasilala leki powodowala, ze nie mogliscie sobie znalezc miejsca i ogolnie Wami wsrodku telepalo?

-- 03 mar 2013, 17:49 --

Jak na Was w pierwszych dniach dzialala paroksetyna? Usypiala, czy nasilala leki powodowala, ze nie mogliscie sobie znalezc miejsca i ogolnie Wami wsrodku telepalo?

przez niecierpliwy 03 mar 2013, 17:57
elfrid, u mnie nasilala lęki byłem cały czas pobudzony. W ciagu dnia nie byłem spiacy ale kiedy przychodzil wieczor to juz bylem senny. Z czasem sie uspokoiło. Ale paro w moim przypadku nie dzialalo przeciwlękowo wgl ale antydepresyjnie tak. Paro u mnie na poczatku powodowalo akatyzję.

przez elfrid 03 mar 2013, 18:09
niecierpliwy, To u mnie jest raczej podobnie tez nie zmula, czy powoduje sennosci,ale wewnetrzny przyumus bycia w ruchu, trudnosci z usiedzeniem w miejscu.
A jak teraz sie czujesz, nadal bierzesz paro?

przez niecierpliwy 03 mar 2013, 18:15
elfrid, biore caly czas paro 30 mg i pramolan jeszcze. Pramolan dobrze dziala przeciwlękowo ale "dupy nie urywa".
Czuje sie tak jak wtedykiedy nie brałem lekow (potliwość sie zmniejszyla). Drzenie nie ustąpilo, lzawienie tez, no i nadmierna wrazliwosc na bodzce tez zostala. Lekarz mi powiedzial ze trudno to bedzie na stale zlikwidowac bo u mnie lęki to wszystko powoduja. Jedynie poradzil wyprobowac psychoterapie razem z lekami. Zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z paro.

przez elfrid 03 mar 2013, 18:22
Ale kanal. Ale skoro to lęki powoduja u Ciebie te wszystkie somaty, to moze niech skutecznie zniweluje lekami lęk, a nie odsyła na psychoterapię.

przez niecierpliwy 03 mar 2013, 18:28
elfrid, elfrid, wlasnie tu jest problem. Lekarz mi powiedzial ze gdyby nie moja nadmierna potliwosc to dal by mi anafranil ale on powoduje dodatkowe pocenie. Tak samo wlasciwie paro ale mniejsze i dlatego mi to przepisal. Poszedlem do drugiego lekarza i kazal dodac do tego pramolan. Biore go 17 (3 razy dziennie) dni i troche sie poprawilo. W zasadzie po pierwszej tabletce odczułem poprawe. Ale była to poprawa do pewnego stopnia i dalej nie ma juz progresu. Powiedzial mi ze mozna poszukac wsrod innych lekow (wiekszosc SSRi juz bralem) to moje siodmy lek juz i nie mam sily juz dalej testowac i ludzic sie ze ten nastepny pomoze.

przez elfrid 03 mar 2013, 18:38
niecierpliwy, ale byc moze ten drugi lekarz ma racje - trzeba poszukac wsrod innej grupy, niekoniecznie antydeoresantow. Wiele lekow ma dzialanie przeciwlekowe. A terapia swoja droga, moze isc rownolegle.

przez Tańczący z lękami 03 mar 2013, 19:10
elfrid, trochę myślałem o tych naszych szczególnych przypadkach i doszedłem do 2 wniosków: 1) jest z nami tak źle i mamy taki niedobór serotoniny, że każde jej zwiększenie wywołuje ciężkie lęki, bo potęguje nasz stan 2) wcale nie potrzebujemy więcej serotoniny, gdyż mamy jej w sam raz, tylko mamy coś innego spie.rzonego, np. nadmiar glutaminianu przez co każda zmiana leku to gehenna obojętnie czy w dół czy w górę, bo reagujemy gorzej od ludzi bez tego problemu 3) mamy jedno i drugie 4) mamy chad- tryb mieszany 5) są inne opcje, których niestety nie znamy

-- 03 mar 2013, 18:11 --

to było łącznie 5 wniosków :)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 03 mar 2013, 20:21
Tańczący z lękami, no super, niezaleznie od hipotez pytanie podstawowe jak leczyc?

przez Marek1977 03 mar 2013, 20:25
Wazne jest to co mamy "skopane" w mózgu -układ nagrody czy układ kary-jeśli ten pierwszy to wtedy serotonina nic nie pomoze a nawet moze zaszkodzic-jesli ten drugi -wtedy SSRI i inne leki serotoninergiczne będą wskazane.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg