PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez omeeena 26 lut 2013, 19:44
fantasy, ja tak biorę kolejny miesiąc, lekarz nawet zachęcał do zmiany pory zażywania, jeśli skutki będą uciążliwe. Zdecydowana zmiana po przestawieniu na wieczór, choć nie od razu następnego dnia.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez niecierpliwy 26 lut 2013, 21:14
JużTuByłem napisał(a):niecierpliwy "moim zdaniem paro to bdb lek przeciwdepresyjny ale lepszym przeciwlękowych lekiem jest pramolan." nie żartuj

?? :bezradny:

przez Popiół 27 lut 2013, 02:50
Mija 40 dni na paroksetynie i zrobiła ze mnie zombie, nastrój niby coś się poprawił ale nadal są duże wahania, jest działanie przeciwlękowe ale za to jestem strasznie wyprany z emocji, czuje się jakiś taki przygaszony, zero motywacji, nic mnie nie interesuje, muzyka, film nie wciąga, słaba pamięć i koncentracja, stałem się bardziej obojętny na problemy i wszystko dookoła.
Ogólnie jak na razie działanie przeciwdepresyjne jest słabiutkie, poczekam jeszcze z 2tyg jak nic sie nie poprawi to zmieniam na sertraline.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 27 lut 2013, 10:56
u mnie dziś gorzej.biorę paro 3 miesiące i miewam gorsze dni jak się zdenerwuje.w poniedziałek syn zaczął płakać w przedszkolu,a już było dobrze i znowu pogorszenie samopoczucia,z rana lęki,tętno110,potem lepiej.macie tak czasem.?????????????u mnie trwa to kilka dni i potem lepiej,mam nadzieję,że tym razem też tak będzie

-- 27 lut 2013, 14:48 --

omeenaa jak u ciebie masz dni,kiedy się pogarsza??????

w ogóle zastanawiam się żeby zmienić lek,tylko z tego co wie paro podobno najlepsza na nerwicę,,ale mam tygodniowe ciągi co jakiś czas,że gorzej się czuję.potem dobrze ,a potem tydzień znów gorzej.dziś czuję niepokój,od 4 rano nie śpię,dusi mnie w piersiach.
teoretycznie zapytam co jeszcze na nerwicę bo innych leków nie brałam????????
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez miko84 02 mar 2013, 09:50
Popiół miałem podobnie, totalne zzombifikowanie, a do tego senność i zmęczenie. Paro jest chyba dobre dla osób po jakichś traumach, żeby totalnie się zobojętnić. Dobre by chyba było dla obywateli Korei Północnej...
miko84

przez Siding Spring 02 mar 2013, 10:09
Straszny stan to o czym pisze Popiół. Najgorsze ze mozna w niego popasc nie zdajac sobie z tego sprawy. Moze tak zoobjetnic ze czlowiek nie zdaje sobie sprawy ze jest zle...Na szczescie mam to za soba. A kiedys opisze w szczegolach jak dlugo dochodzilem do siebie po kuracjii ssri

przez elfrid 02 mar 2013, 12:20
lubudubu, forum czeka z niecierpliwoscia-;)-;)-;)
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 02 mar 2013, 13:04
Powaznie? Powaznie odczuwasz niecierpliwosc biorac ssri? heh 8)

przez elfrid 02 mar 2013, 13:08
To byl cios ponizej paa, ale gratuluje dobregonastroju i dobrego poczucia humoru. W kazdym razie oby tak dalej.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 02 mar 2013, 13:15
Nastroj ciezko powiedziec jaki. Na pewno to inna historia niz na ssri. Ciezko oswoic sie z emocjami ktore latami byly przykrywane lekami. Za duzo ich i za intensywne. Inne zycie,inna bajka.

Moze i ponizej pasa ale prawda jest jedna. Patrzac nawet po tym watku spostrzezenia nasuwaja sie jedne. Chociaz odnioslem sie glownie do paro..

przez Tańczący z lękami 02 mar 2013, 13:38
elfrid, lubudubu, nie ma się co sprzeczać, czy warto czy nie warto stosować leków. Prawda jest taka, że wszyscy tutaj na forum walczymy z tą podstępną hydrą. Podstępną, bo trudno jest uchwycić nawet moment, kiedy potrzebujemy pomocy a kiedy wydaje nam się, że sobie z nią radzimy. Osobiście nie wierzę, że leki mnie uzdrowią i będę mógł funkcjonować bez nich. Lubudubu ma rację, że na lekach nie odczuwamy tak emocji jak bez nich i trochę tego szkoda, ale zastanówmy się, czy zdrowa osoba bez leków je aż tak odczuwa? Czy zbyt wysoka emocjonalność nie jest czasem po prostu objawem, podstępnym, czasem pięknym...objawem?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Siding Spring 02 mar 2013, 13:54
Ostatnie zdanie daje do myslenia. Ale niektorzy nie umieja pogodzic sie z tak duzym wyhamowaniem emocjii a tym bardziej jezeli dana osoba to wlasnie taki wulkan emocjii ktore stanowia jedyne paliwo do zycia.

przez Popiół 02 mar 2013, 15:22
Zaczynam odczuwać jakieś tam pozytywne działanie paro tzn. mija powoli już ten potężny dół i ciężkie stany depresyjne, jestem w stanie nawet wyjść raz na jakiś czas z domu z jakimś znajomym pogadać, tylko że właśnie odczuwam sporo działań niepożądanych w stosunku do tych pożądanych, najbardziej mi doskwiera właśnie to przygaszone odczuwanie bodźców emocjonalnych, ciężko to opisać ale czuje się jakiś taki ogłupiony/otępiony emocjonalnie, czuje to bardzo wyraźnie i przeszkadza mi to, do tego libido...stałem się już praktycznie całkowicie aseksualny i już nawet nie chce mi się o tym pisać.
Będę chyba próbował sertraliny, może coś w kwestii emocji będzie lepiej, tylko że też nie chcę za bardzo tak skakać z leku na lek, wolał bym żeby najpierw się trochę ustabilizował mój stan.
Popiół

przez adrianq05 02 mar 2013, 16:01
Witam

Jestem nowy na tym forum, po kilku miesiącach tułaczki od psychiatry do psychologa, psychiatra przepisała mi Arketis 10mg na rano (po 2 tygodniach 20mg) i Pernazinum 25mg na noc. Do psychiatry poszedłem sam, bo od jakiegos czasu stwierdziłem u siebie wzmozoną lękliwość i straszne obnizenie nastroju. Prosiłem lekarza o jakies łagodne leki które pomogły by mi funkcjonować na codzień bo czasami lękliwość przeszkadza mi w wykonywaniu codziennych czynności, w kontaktach z ludźmi, a nawet jazdy samochodem. W sumie dowiedziałem sie od psychiatry i od psychologa że mam zaburzenia adaptacyjne. Kupilem przepisane leki, czytając jednak ulotkę i wpisy na tym forum trochę się przestraszyłem. Lekarz powiedział że są one całkowicie bezpieczne a tu wszyscy piszą że ciężko je odstawić, po odstawieniu problemy wracają, mnustwo skutków ubocznych i kurcze zastanawiam się czy gra jest warta świeczki, czy może lepiej być lękliwym i przygnębionym a nie zaczynać z lekami. Jak pomyslę o tych skutkach ubocznych to odechciewa się wszystkiego. Czy jest sens z nimi zaczynać?

Sortuj wg