PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 22 lut 2013, 11:00
qbazag witaj,ja na twoim miejscu zmieniłabym lek,może twój organizm potrzebuje odpoczynku od tego leku.sprubuj z innym lekiem.ja biorę seroxat po raz 3 i też boję sie kiedyś przestanie działać.po za tym na lęki 20mg to dawka wystarczajca.ale to moje zdanie.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez renegatt 24 lut 2013, 17:39
Ja mam nerwicę jak się okazało od ponad 10 lat, wcześniej objawy nie były aż tak uciążliwe a poza tym ja byłem głupi bo nie szukałem przyczyn, myślałem zawsze, że mam jakiś niedobór minerałów czy coś :) a lekarzy unikałem od dziecka. W każdym razie w 2009 dopadło mnie mocno, lęki i depresja. Leczyłem się parę miesięcy Seroxatem, szybko mi pomógł odstawiłem po 4-5 miesiącach. I było ok przez ponad 3 lata. Teraz mnie na początku roku znowu dopadło, nie jest to aż tak nasilone i straszne jak wtedy ale byłem u lekarza i przepisał mi Arketis to lek na bazie paroksetyny. Zastanawiam się już 2 tyg czy wykupić receptę czy się mordować w nadziej że przejdzie? Co myślicie? A i z żoną staramy się o dziecko, orientujecie się czy paroksetyna ma jakiś wpływ na jakość "materiału genetycznego" ? :)

przez freda 24 lut 2013, 18:12
renegatt myślę,że powinieneś brać lek,bo samo raczej nie przejdzie,zresztą wiesz to z autopsji.twój stan będzie się pogarszać,a po co się męczyć.co do jakości materiału genetycznego,to nie wiem,szkoda,że nie spytałeś lekarza.ja brałam seroxat w ciąży,lekarz pozwolił,
ginekolog też.miałam obawy,ale choroba się spotęgowała i nie miałam wyjścia.najlepiej zapytaj lekarza.powodzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecierpliwy 24 lut 2013, 18:18
ja biore 6 dzien pramolan 150 mg i od 2 miechow paro 30 mg. Nie wiem czy promolan nasila dzialanie paro czy po prostu "dziala sam" ale jest od kilku dni lepiej. Sama paro nie dawala skutku dlatego lekarz dolaczyl pramolan. Pocenie duzo mniejsze ale jeszcze mam nadzieje ze sie poprawi.

przez fantasy 24 lut 2013, 19:50
czujecie sie senni po xetanorze mi tak sie chce spac po tym a mam to brac na dzien 30mg ? moge to brac na noc?

przez JERZY62 24 lut 2013, 20:13
fantasy, paroksetyne nie bierze się na noc co możesz sobie zrobić to zmniejszyć dawkę ;)
♪♪♪

przez fantasy 24 lut 2013, 20:47
dzieki za odpowiesz wezme 10mg :papa:

przez In_Chains_Of_DD 25 lut 2013, 11:14
Paroksetyna to bardzo dobry lek, wyciągnęła mnie z dużej depresji, imo 20mg to dawka optymalna. Dobry efekt przeciwlękowy, daje umiarkowanego kopa i motywacje, osłabia jakość snu.

Moja ocena: 8/10

przez niecierpliwy 25 lut 2013, 11:59
In_Chains_Of_DD, moim zdaniem paro to bdb lek przeciwdepresyjny ale lepszym przeciwlękowych lekiem jest pramolan. Objawy wegetatywnie zajebiscie dobrze ustępują po pramolanie. Paro nie dala w tej kwestii rady

przez Łuki 26 lut 2013, 01:37
renegatt napisał(a):Zastanawiam się już 2 tyg czy wykupić receptę czy się mordować w nadziej że przejdzie? Co myślicie? A i z żoną staramy się o dziecko, orientujecie się czy paroksetyna ma jakiś wpływ na jakość "materiału genetycznego" ? :)

Hej

Lece na paro już jakieś 10 miesięcy (30mg), wpadam tu od czasu do czasu, zobaczyć co się dzieje.
Około 4 miesiące temu moja żona zaszła w ciąże , więc jęsli chodzi o jakość materiału na paro to nie powinno być z tym problemu.
Na Twoim miejscu renegatt brałbym lek i nie uważał bym tego za jakąś ujmę, bo na bóle głowy ludzie biorą Apap, na grype antybiotyki, a MY na swoje dolegliwości mamy swoje leki ;-) i nie ma co się męczyć, zwłaszcza że receptę masz od lekarza a on/ona bez powodu Ci jej nie przepisał/a.

-- 26 lut 2013, 00:52 --

Hej qbazag, wparawdzie to już 4 dni po twoim poście ale zastanawiam się jak długo masz pogorszony stan, piszesz że wynika on z stresowych chwil, może jak te stresujące sytuacje miną to i Twój stan wróci do normy.
Sam ostatnio miałem gorszy tydzień, ale wynikał on u mnie z przemęczenia. Zastanawiałem się wtedy czy lek nie osłabł, ale wystarczyło u mnie porządne wyspanie się i wszystko wróciło do normy.
Ja sam od początku kuracji jestem na 30 mg. może na początek, jeśli samo się nie unormuje warto podnieść o 10mg Paro , a jak to nie da rady to spróbować zmienić lek Lexapro.

Mam wprawdzie dużo mniejsze doświadczenie w tej chorobie niż Ty, bo choruje dopiero rok, ale puki co wychoze z założenie że należy jak najdłużej wytrwać na jednym leku, bo życie jest długie i warto mieć możliwość zmiany leku w zapasie.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez Jami 26 lut 2013, 02:18
Brałam parogen 2 miesiące na nerwice lękową..przez miesiąc 20 mg, nie pomógł...po miesiącu psych zapisał mi wenafleksyne miałam brać rano parogen 20 mg, a popołudni wenfleksyne, a jak bede miała skutki uboczne, to przejśc na parogen 40 mg...miałam skutki uboczne ciśnienie prawie 150/90, dreszcze przeszłam na parogen...pomógł....wszystko mi było obojetne do tego stopnia, ze postanowiłam się zabić, nałykałam się tabletek...straciłam kontakt z rzeczywistością, nawet nie pamiętałam, ze napisałam sms do męża, ze bardzo go kocham, ale nie jestem w stanie walczyć już z tym wszystkim, maż zaalarmował tesciową, teściowa wezwała pogotowie, płukanie żołądka, toksykologia i tak o to siedze i tu pisze...odstawiłam parogen z dnia na dzień...ciężko było...nie mogłam jeść, pić nie byłam w stanie na raz umyc zębów i się uczesać, bo robiło mi się słabo...wymioty, biegunka...psychiatra chce zebym brała nadal parogen, ale ja nie chcę...powiedział, ze to mój wybór...
Jami

przez Łuki 26 lut 2013, 12:17
Jami, początki u każdego są cieżkie, wielu stąd przechodziło przez podobne problemy. Aby lek zaczął działać musi minąć jakiś miesiąc , ale po dopiero 3 czy wiecej czuć jego prawdziwe efekty. W pierwszym etapie mogą dać się we znaki efekty uboczne, które jednak z czasem mijają, tylko trzeba zacisnąć zęby i przetrwać.

Ja choruje od ponad roku, pamiętam jak to wyjscie do biedronki było dla mnie straszne, spotknie z rodziną czy rozmowa z dziewczyną, o znajomych nie wspominając.
Jako pierwszy lek brałem sertraline przez jakieś 4 miesiące, lek ten strasznie na mnie działał więc zmieniono mi go na paroksetyne która pomogła.
Fakt że troche spłyciło uczucia i czasami czuje jeszcze jakby "tremę" w różnych sytuacjach ale jestem zadowolony.
W tej chwili dziewczyna już jest żoną, spodziewamy się dziecka, normalnie pracuje, w biedronce też normalnie robie zakupy :smile:

Jeśli psychiatra chce żebyś dalej brała Paragon a Ty nie jesteś tego pewna, to pójdź do innego psychiatry , jeśli tamten potwierdzi to co mówi pierwszy to może warto raz jeszcze spróbować, a może będzie miał lepszą propozycje.

Ps. Ten listopad jest trefny, ja swój pierwszy atak lękowy miałem dokładnie 25listopada. A ostatni jakieś 6 miesięcy temu.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez JużTuByłem 26 lut 2013, 14:05
niecierpliwy "moim zdaniem paro to bdb lek przeciwdepresyjny ale lepszym przeciwlękowych lekiem jest pramolan." nie żartuj
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Jami 26 lut 2013, 18:40
Łuki, no niestety listopad, to bardzo specyficzny miesiąc...rozmawiałam z innym psychiatra i powiedział, że nie musze brac leków...dodam, że ten zainteresował się moim przypadkiem lepiej...tamten natomiast zbagatelizowała mój problem...także wolnośc od leków;) Niedługo mam nadzieje rozpocznę terapie...
Jami

Sortuj wg