PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 19 lut 2013, 13:07
ale nie wiem zresztą, czy dalej będę brał paroksetynę. Mam skłonności to kombinowania - raczej jestem lekomanem niestety.

Podobnie jak ja ;) ,ale z Paroksetyną to chyba jednak szybko nie wezmę rozwodu. Jadę niziutko w porównaniu z Tobą , bo zaledwie na 10mg ,ale już trzeci roczek będzie( około). Ja to znowu nadrabiam innymi lekami, za to też w niskich dawkach." Lubuję " się w Mixach, że tak sie wyrażę ;) . A efekty ?Z tym bywa bardzo róznie,czasem dołki , czasem górki ,nerwówa - większy spokój, lęki - brak lęków- zadowolenie. Cała gama odczuć , które wchodzą i wychodzą kiedy chcą i jak chcą. Chociaż czasami zdarzy mi się w tym niezręcznie pomóc i coś spartolić , ale to właśnie jest życie i takie Ono jest ,że My swoje , a ono swoje. Rozumiesz.

-- 19 lut 2013, 12:12 --

Acha , jeśli chodzi o lęki. Mnie też cos ostatnio gnębią,,, więc dorzuciłem do Zestawu 10 mg Spamilanu / z rana.
Dziś trzeci dzień. Brałeś ten ( lub ktokolwiek inny) do Paro ten lek ,,,i jak ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Limitrophe 19 lut 2013, 18:35
Brałem buspiron, wiadomo niedługo, bo ja nic długo nie biorę. Tak, na lęk działał z tego co pamiętam w jakims stopniu, chyba nawet działał na percepcję, ale to było 2 lata temu więc musiałbym długo nad tym pomyśleć, jak to wtedy było. Wtedy to była raczej monoterapia.
Ale to nie wątek o buspironie (spamilanie).

Co do mixów z paroksetyną, no to też to kwestia dnia/godziny, bo jak juz wspominałem, u mnie przyjmowanie leków to ruletka niestety. Dziś wziąłem 40 mg paroksetyny i już myślę sobie, czyby nie odstawić z dnia na dzień, od jutra. I obecnie mam taki plan.

( Dean )^2: co to Twojego pytania, ono było juz wielokrotnie poruszane, więc nie sądzę, bys dowiedział się czegoś nowego. Po prostu leki subiektywnie działają na ludzi. Paroksetyna ma udowodnione działanie na lęk (uogólniony), więc sam musiałbys przetestować na sobie, to się dowiesz. ;)
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez Popiół 20 lut 2013, 07:15
Z dnia na dzień wziąłem 40 mg, jakoś 2 -3 dni tak brałem i wskoczyłem na 60-80. I tak jest od kilku dni. Dwa razy wziąłem 100 mg/dobę.
Dziś wziąłem 40 mg paroksetyny i już myślę sobie, czyby nie odstawić z dnia na dzień, od jutra.

Limitrophe no i po co tak wachlujesz tymi dawkami, dwa razy 100mg później 40mg a później chcesz odstawiać itp. głupota, jakie to ma mieć zastosowanie? ssri to nie leki doraźne, to że nagle zwiększysz dawkę nie oznacza że lek zacznie działać lepiej. Pobierz paroksetyne w stałej dawce przez ok 2 miesiące i będziesz wiedział jak lek na ciebie działa, dopiero wtedy możesz ewentualnie zwiększyć lub zmniejszyć dawkę do swoich potrzeb lub odstawić jeśli stwierdzisz że na ciebie lek nie działa. Inaczej stosowanie takich leków mija się z celem.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Limitrophe 20 lut 2013, 10:46
Popiół.
Tak, masz rację to jest głupota. Ale już wspominałem, że jestem lekomanem.

Jakie to ma zastosowanie? Szachuje swoją biochemią, nie jestem cierpliwy i nawet chyba czekam na skutki uboczne, na cokolwiek aby lepiej się czuć. To brzmi paradoksalnie, ale tak jest w moim przypadku.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez Anika 20 lut 2013, 21:08
Witam,
dawno tu nie zagladalam.
Mam pytanie glownie do osob chorujacych na nerwice ( natrectw mysli szczegolnie ) oraz zaburzenia lekowe.

Od 8 miesiecy biore Parogen. Teraz jestem na dawce 40 mg - dwie tabletki. Czuje sie raz lepiej raz gorzej - jak to roznie bywa.
ogolnie ten lek sie spisal , lęki sie zminimalizowaly , a z natretnymi myslami jakos zyje , a wczesniej nie dawalam sobie z nimi rady.
Moje pytanie dotyczy terapii...
Pani psycholog poradzila mi terapie psychodenamiczna , lecz grupowa.( w mojej poradni zdrowia psychicznego NFZ , tylko taka jest, a niestety nie stac mnie na prywatne wizyty , co tydzien ), wiec Zapisalam sie na nia, bo musze zaczac jakos zyc z nerwica jak odloze leki. Czy ktos z Was korzystal z takiej terapii ? czy jest ona przydatna w leczeniu nerwicy natrectw ? czy wogole przynosi jakies efekty w walce z ogolna nerwica?
Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
Anika

przez freda 21 lut 2013, 11:05
hej,brakuje mi tu elfrida.może mu się polepszyło i już nie zagląda.ciekawe jak u niego z paro.......

-- 21 lut 2013, 10:08 --

sprostuję,że weszłam na jego profil i podgląda nas,był dziś aktywny.elfrid????? pochwal się co tam paro zwojowała??????
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez niecierpliwy 21 lut 2013, 11:27
ja stosuje paro 30 mg od prawie dwoch miechow i jakos nie widze poprawy. Ale niedawno zmienilem lekarza i przepisal mi pramolan 3 razy dziennie (stosuje razem z paro). Co ciekawe dzisiaj biore dopiero 3 dzien i moj glowny problem (nadpotliwosc) ustepuje. Odcisniecie dloni na powierzchni prawie nie zostawia juz skroplonej pary wodnej :shock:. Paro troche zlikwidowala u mnie drzenia i lzawienie (ale to troche za mało). Za niedlugo mam wizyte u psychiatry w szpiatalu i moze uda mi sie dostać na psychoterapie bo chce ten efekt utrzymac na dluzej. Paro u mnie wojuje dosc mocno jesli idzie o depreche ale ona sie wziela z moich objawow (m.in. nadmierna potliwosc) wiec samo branie paro mi przygnebienia nie zlikwiduje.

przez Siding Spring 21 lut 2013, 11:28
pewnie dziala paro. Znaczy sie elfrid przymulil i nie ma juz potrzeby pisania na forum:P

przez freda 21 lut 2013, 12:18
lubudubuteż tak my

-- 21 lut 2013, 11:19 --

lubudubuteż tak my

-- 21 lut 2013, 11:21 --

lubudubuteż tak myślę,elfrid chociaż się pochwal

sorry,ale komp żyje własnym życiem

przez Bianka78 21 lut 2013, 12:44
lubudubu, :lol:
freda, jakie śledztwo! :D
niecierpliwy, a czemu zmieniłeś lekarza? Miałam wrażenie, że bardzo ufasz poprzedniemu.
Bianka78

przez freda 21 lut 2013, 14:02
bianka78 po trosze się martwię,a po trosze brakuje jego komentarzy i doświadczenia z lekami.i omeena się nie odzywa

przez niecierpliwy 21 lut 2013, 16:20
Bianka78, ufam ale zmienilem bo chcialem zobaczyc co ma do powiedzenia ktos inny. Okazuje sie ze to pocenie to w 100 % lęki. Problem z paro jest taki ze ona sama powoduje nadmierna potliwosc o czym wspomnial mi pierwszy lekarz. Generalnie obydwaj powiedzieli ze same leki nie dadza super zajebistego efektu. Bo problem tkwi w glowie, myslach ktorych nie da sie wylaczyc za pomoca lekow. obydwaj zasugerowali psychoterapie. Czekam na 4 kwietnia i wizyte w szpitalu tam psychiatra moze skieruje mnie na psychoterapie

przez aniak80 21 lut 2013, 21:12
witam

Anika-ja chodziłam na taką terapie przez 12 tygodni.Fajna poznałam super ludzi rozlużniłam sie na maxa i bardzo duzo potrzebnych sposobów nauczyłam się tylko gorzej u mnie jest z zastosowaniem jest ich w praktyce.Warto skorzystac,chodziłam również na indywidualną terapię tez fajna.Polecam.

przez qbazag 22 lut 2013, 09:45
Witam
Leczę się na zaburzenia lękowe od 10 lat Zawsze jechałem na 20 mg paro i mi pomagało raz odstawiłem na jakiś rok i wszystko wróciło i znów powrót do paro. i znów 20 mg pomogło Potem zszedłem do 10 mg i tak sobie żyłem w spokoju pól roku i znów nawrót. Podniosłem do 20 mg i po dwóch i pól miecha znów poprawa. I tak jechałem na paro 20 mg trzy lata i uż nie chciałem tego odstawiac do konca życia le przyszły w życiu troszkę stresowe chwile i pomimo brania 20 mg znów się zaczęło. byłem u swojego psychiatry - dał mi wolną rękę albo podnieść do 30 mg albo zmienić lek na Lexapro - to mi zaproponował.
Co byście zrobili na miom miejscu?
czy zwiększanie dawki paro ma jakiś sens ? Czy już organizm ma jej dość? A może się dopomina o więcej :)

pozdrawiam forumowiczów

Sortuj wg