PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Stifler19 12 lut 2013, 04:17
jakieś 1,5 roku albo 2.....pomęcze sie jeszcze z tydzień a jak nie zadziała to wracam do 40
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez mariposa89 12 lut 2013, 12:49
dużą masz dawke..przy 40stu mg nie masz zmuły? ja przy 20 mg czuję się już zamulona... dlatego ostatnio brałam tylko 10 :P a od dziś zaczynam 15 mg i juz sie boję, że mnie znowu zamuli.

przez JERZY62 12 lut 2013, 13:48
mariposa89, to po co zaczynasz brać 15mg jak na 10mg jest dobrze, może jakiś inne objawy masz że Cię zmuszają do wzięcia 15mg, co?
♪♪♪

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mariposa89 12 lut 2013, 14:22
byłam w zeszłym tyg. u lekarza i powiedziałam mu, że już paro nie działa na mnie tak super jak przez kilka pierwszych m-cy no ale też przyznałam się, że w pewnym momencie zamulałam się na 20 mg wiec brałam tylko 15.. potem 10. kazał mi podnieść dawke i zobaczyć co będzie. są 2 opcje.. albo znowu będzie super - spokojnie i wesoło :-) albo się całkiem zamule. jak się zamule to zmieni mi lek.

tylko wiem, że muszę być cierpliwa ... ile może trwać taka zamuła przy podnoszeniu o 5 mg?

przez JERZY62 12 lut 2013, 15:22
mariposa89, a jak długo byłaś na 10mg?
♪♪♪

przez mariposa89 12 lut 2013, 17:39
jakoś tak od stycznia do września 20 mg.. od września do teraz 10.. czyli prawie pół roku 10 mg.

przez blue space years 12 lut 2013, 18:42
Odstawilem paro jest dobze narazie koniec z ssri snri ta grupa lekow nie jest dla mnie 7lat na tych lekach z malymi przerwami to sporo z jednej strony duzo mi daly a z drugiej zabraly naturalny spokoj i rownowage teraz tylko depakina ewentualnie moclebid albo mitrazapina na depakinie odstawka paro byla mniej bolesna na sczescie : ;)

przez Kalebx3 12 lut 2013, 19:00
Blue SY długo już nie jesteś na Paro? Ja też już ciągnę w latach ów lek,,, a nie spadł Ci komfort życia?Nie pogorszyło się tu i tam ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Stifler19 12 lut 2013, 19:03
no napewno na 40 czuć większą senność, spałem po kilkanaście godzin, ale ja lubie tą taką lekką zamułke ;) w przeciwieństwie do tej zamułki którą teraz mam podczas zwiększania do 45 mg, czuć że ta większa dawka sie dopiero przystosowuje do organizmu bo mam zwiększone skutki uboczne, delikatny lęk i depresyjnie sie czuje...

a dla znawców porównanie hamowania wychwytu serotoniny jak również dopaminy i noradrenaliny paroksetyny i sertraliny znalezione na angielskiej wikipedii:

Paroksetyna:

SERT K i = 0.04nM SERT K i = 3.3nM
NET K i = 90nm DAT K i = 315nM
DAT K i = 400nm

*czym mniejsza liczba tym silniejsze działanie

Znalazłem również ogólne porównanie SSRI:

CITALOPRAM głównie depresje bez objawów psychotycznych, o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym; mniej interakcji niż w pozostałych SSRI; może wywoływać lęk i niepokój
FLUOKSETYNA depresje łagodne lub umiarkowane, bez lęku i objawów psychotycznych; długi okres półtrwania; liczne interakcje; czasem lękorodne
FLUWOKSAMINA depresje z lękiem i niepokojem oraz objawami psychotycznymi; u niektórych wyraźny wpływ anksjolityczno-sedatywny
PAROKSETYNA łagodne lub umiarkowane depresje bez objawów psychotycznych; u niektórych działanie anksjolityczno-sedatywne
SERTRALINA łagodne lub umiarkowane depresje bez objawów psychotycznych

3. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)
Leki te nasilają transmisję 5-HT w OUN poprzez blokadę transporterów 5-HT. Przykłady SSRI: sertralina, paroksetyna, citalopram, fluwoksamina, fluoksetyna.
blokowanie wychwytu zwrotnego serotoniny, pośrednia stymulacja 5-HT1A efekt przeciwdepresyjny
zwiększoną aktywność serotoninergiczna w zwojach podstawy poprzez 5-HT2 akatyzja i niepokój ruchowy
nasilenie przewodnictwa serotoninergicznego w hipokampie i w korze limnicznej poprzez 5-HT2 doznania lękowe
nasilenie przewodnictwa serotoninergicznego w pniu mózgu poprzez 5-HT2 bezsenność
nasilenie aktywności 5-HT w układzie mezolimbicznym i w neuronach w rdzeniu kręgowym poprzez 5-HT2 zaburzenia seksualne
pobudzenie receptorów 5-HT3 w ośrodku wymiotnym w mózgu i w przewodzie pokarmowym nudności, wymioty i biegunkę

2. Down-regulacja 1 i 5-HT2 pojawia się po 3-5 dniach podawania antydepresantów; efekt terapeutyczny antydepresantów pojawia się po kilku tygodniach a nawet miesiącach
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez blue space years 12 lut 2013, 19:16
Kalebx3, dwa tygodnie dopiero wiec za wczesnie na jakies konkretne porownania, raczej na pewno bende bral jakies leki w przyszlosci jak bedzie trzeba .

przez Kalebx3 13 lut 2013, 01:37
Dwa tygodnie to dużo .
Ale jak widzę w Twoim podpisie zrównoważyłeś sobie to Moklobemidem. No cóż czymś trzeba się leczyć ;).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez johny12 13 lut 2013, 12:22
Biorę paroksetyne już tydzień od 2 dni zaczęły stany depresyjne bardziej nasilone lęki i pojawiające się myśli samobójcze.Ale mam nadzieje że w ciągu paru dni lek zaskoczy i ruszę swoje życie z miejsca. Brałem setaloft,miansec,wenlafaksyne,elicea,chloroprotisken ale bez większych rezultatów.Przypomniało mi się hasło nicea albo śmierć w mojej wersji będzie to paroksetyna albo śmierć.

przez blue space years 13 lut 2013, 12:51
johny12, dobranie odpowiedniego leku bywa czasem karkolomnym zadaniem czasem trzeba troche pokombinowac mam nadzieje ze paro.po.jakims.czasie bedzie na ciebie odpowiednio dzialac paro i.ssri to jescze nie wszystkie leki ktore som skuteczne.

przez miko84 13 lut 2013, 14:18
johny12 leki nie działały bo brałeś za krótko albo za małą dawkę.
miko84

Sortuj wg