PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Birchmen 07 lut 2013, 17:47
dzieki za posty, pojde do lekarza i ustale z nim ewentualne odstawianie, samemu juz nie chce sie bawic, skutki uboczne sa masakryczne... a ja nie jestem masochista :P wzialelm wczoraj normalna dawke i jest narazie dobrze.trzymajcie kciuki zeby lekarz mi go pomógł odstawic i zeby lęki nie wróciły bo chcialbym zrobic test po ''1,5 roku bez lęków'' :D

-- 07 lut 2013, 16:49 --

wogóle to jest szansa że lęki nie wrócą albo chociaz nie takie jak były jak przestane brać?miał ktoś na własnej skórze doświadczenie?

przez Psychotropka`89 07 lut 2013, 18:04
Birchmen, słusznie postąpiłeś, decydując się na konsultację z lekarzem.

A co do ustąpienia lęków, powiem na swoim przykładzie. Nie ma się co czarować, nerwica, to zaraza, która bardzo lubi wracać. Ja po 1. kuracji miałam spokój na 3 lata, później zaraza wróciła i lęki też. Znów musiałam powrócić do leków... Niestety. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Popiół 07 lut 2013, 18:04
Elfird no lekarz dziwny, nawet nie brał pod uwagę leczenia tych zaburzeń, w jego przekonaniu w takich "przypadkach" jedyną słuszną metodą jest zmiana leku na inny, przy czym proponował same ssri co dla mnie jest bez sensu.
Na razie zostaje przy paroksetynie i czekam na działanie bo znów jest coraz gorzej, straciłem pracę, odszedłem, co było do przewidzenia bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, ból psychiczny, smutek, brak chęci i siły, totalna beznadzieja jest nie do wytrzymania.
Kiedy się wyczyściłem do zera zaczęły się problemy z bezsennością i wszystko wróciło, ale to znak, że u mnie depresja ma charakter biologiczny.

7 lat i nie ma trwałego efektu terapeutycznego, to mnie uświadamia coraz bardziej że psychiatria jest w czarnej dupie, pełna hipotez i niejasności.

Powiedzcie mi czy jest wyjaśnione jaki dokładnie mechanizm działania jest odpowiedzialny za tak drastyczny spadek libido i inne dysfunkcje u niektórych osób...
Czy np. stosowanie agonistów dopaminy to gra warta świeczki? Kolejna ingerencja w organizm, czy taki rapiniorol poprzez down regulacje i utratę wrażliwości receptorów nie spowoduje tego że po odstawieniu będzie jeszcze gorzej? Fakt pogodzenia się z utratą libido i innych problemów seksualnych jest dla mnie ciężki bo wiem że kiedy mój stan się poprawi będzie mnie to strasznie gnębić, już przez to przechodziłem.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecierpliwy 07 lut 2013, 18:39
hmmmm zajebiscie. Od kilku dni mam zatwardzenie i co gorsza pojawila sie krew w kale. Jakos coraz wiecej ... Miał ktos cos takiego ?
Dziwne to bo problemy zaczely sie po miesiacu stosowania.

przez Birchmen 07 lut 2013, 19:42
Psychotropka`89długo ta kuracja u ciebie trwała?

ja nim zaczalem brac ten lek to juz miałem naprawde spory problem z lękiem,szczególnie w miejscach gdzie dużo ludzi było to myślałem jak tylko zwiac lekarz powiedzial ze pozno przyszedlem z tym problemem a męczyłem się z tym od liceum :D jakos tak wyszlo bo wtedy nie mialem pojecia ze to choroba i ze to da rade wyleczyc czulem sie jak ktos nienormalny jak mialem te leki i balem sie ze ktos to zobaczy a to jeszcze bardziej ten lęk nasilało i takie błędne koło,jak matce mówiłem to ona mi zawsze ze szukam wytlumaczenia zeby sie nie uczyc itp itd a nie ze mam lęki,wkoncu zaczelem uciekac ze szkoly na wagary i pic alkohol-uzaleznilem sie i jestem po terapii nie pije juz 7 miesiecy.
dobra nie bede juz wicej pisał bo słowotok straszny :P i za duzo o sobie ujawnie :D

przez elfrid 07 lut 2013, 19:48
Popiół, dodanie buporpionu, mianseryny, trazodonu, mirtazapiny do SSRI niweluje zaburzenia funkcji seksualnych. I dobrze korelują pod względem działania, i to chyba powszechny sposób postępowania u psychiatrów. Zwłaszcza kiedy SSRI działa i nie ma sensu go odstawiać.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Psychotropka`89 07 lut 2013, 20:39
Birchmen, gratuluję abstynencji! Trzymaj tak dalej! :great:

U mnie pierwsza terapia trwała ponad rok bodajże. Ale brałam inne leki niż Ty <sulpiryd, fluoksetyna i też coś na lęki/ataki ale nazwy zapomniałam>.
W lipcu dostałam ostrego nawrotu i męczę się do teraz. A leki biorę 4-5 miesięcy. Też "bawiłam się" lekami, bo chciałam sobie sama pomóc <na własną rękę "dojadałam" leki z poprzedniej terapii, odstawiałam sama rudotel :roll: >.Skończyło się to dla mnie b. źle. Jeszcze większe lęki, ataki kilka razy dziennie trwające 1-2 godziny, jadłowstręt, niechęć do życia, schudłam przez to 10 kg, mimo, że wagę miałam prawidłową <do dziś nie mogę przytyć :-| >. Na własne życzenie sobie dowaliłam, dlatego przestrzegam Cię żebyś nie popełniał moich błędów. Nie bawmy się w lekarza, bo nim nie jesteśmy.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Tańczący z lękami 07 lut 2013, 22:01
niecierpliwy, to marsz do lekarza, to może, choć nie musi być coś poważnego.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 07 lut 2013, 23:25
elfrid, mitrazapina/mianseryna nic nie pomaga w tym temacie, przynajmniej mi. Zobaczę co się będzie działo po dodaniu bupropionu, czy efekt nie będzie krótkotrwały, w ostateczności zostają agoniści dopaminy ale to też raczej plasterek na głęboką ranę a w ostatecznym rozrachunku może wyjść jeszcze gorzej, zresztą nie wiem już co o tym wszystkim myśleć.
Pzdr.
Popiół

przez Stifler19 07 lut 2013, 23:59
tylko pamiętajcie z tym bupropionem(wellbutrin) że to mocno pobudza, dodaje wam jakieś 100-150% dopaminy, więc ze spaniem będzie z pewnością ciężej :D

znając tylko w teori ten lek, w szczególności odradzam osobom z lękami bo bardzo prawdopodobne że zwiększy u nich lęk, z tego względu nigdy go nie próbowałem, bo wydaje mi sie że to jak koka działa ;p

paroksetyna to mega fajny lek, podwyższam dzis z 40 mg do 45 mg :)

od 3 lat jestem na paro i moge powiedziec że z czasem działanie jest słabsze ale daje rade ;)

skutki uboczne no to wiadomo że libido jest obniżone, drugi ważny skutek uboczny który najbardziej mi przeszkadza to również drżenie, większa potliwość

po 3 latach moge powiedziec że nastrój umiarkowany, lęk na najniższym poziomie, spanie-długie, apatia, mniejsze wyrażanie emocji, towarzyskość w miare :)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez karola12 08 lut 2013, 00:46
Dziękuje bardzo za odpowiedzi :smile:
Jestem dobrej myśli! Strasznie bałam się odstawić tego leku.
Jak to odstawię to spróbuję funkcjonować bez leków a jeżeli nie dam rady to będe chciała innego leku z grupy ssri spróbować. Myślę tutaj o fluo. Ale oczywiście wszystko skonsultuje z psychiatrą. :smile:
A prayer for the wild at heart, kept in cages

przez kotlet123 08 lut 2013, 10:29
Ok skoro taki wątek to super ze trafilem akruat teraz.

7 dni temu odstawilem paroksetynąi nie biorę nic. "Prąduje" mnie coraz mniej... nudności wciąż są... drażliwość także, splątanie, rozregulowana pamięć krótkotrwała ..... , a nawet... LĘK, poczucie dyskomfortu w brzuchu :shock:

w ulotce co prawda pisze ze Lęk moze byc skutkiem ubocznym odstawienia.. ale... jak to wygląda... czy ktoś coś więcej moze rzec ? :( Kieedy to minie?
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez freda 08 lut 2013, 11:08
kotlet123odstawiałam paro 2 razy,czułam się gorzej ok 2 tygodni,potem było lepiej,ale każdy organizm jest inny i nie wiadomo ile to potrwa u ciebie.rozumiem,że schodziłeś z dawki stopniowo,jeśli tak to musisz trochę poczekać
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez kotlet123 08 lut 2013, 11:10
tak Freda stopniowo dziękuję Ci za post...

no to dołączam do grona twierdzących, że schodzenie z paroksetyny jest niezłym wysiłkiem..... :great:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

Sortuj wg