PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez depas 06 lut 2013, 21:55
Jeśli chodzi o funkcje poznawcze na stabilizatorach, to w przypadku Depakine zakłócenia były tylko przez pierwsze dwa tygodnie, potem wszystko wróciło do normy - żadnej senności, żadnego spowolnienia umysłowego, w każdym razie nic co dałoby się zauważyć. Być może jakieś specjalistyczne testy wykazałyby co innego, nie wiem, ja przez te 5 miesięcy brania w zakresie f. poznawczych problemów nie miałem. Jeśli już, to powątpiewałem w skuteczność Depakine, ale właśnie się chyba przekonałem że swoje po cichutku robiła, dlatego wracam do niej od dzisiaj.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez johny12 06 lut 2013, 22:16
Mam przepisany Xetanor ale sprawdzałem ceny leków i najtańszy jest Paroxinor kosztuje tylko 4 zł z refundacjom. Może być jakaś różnica skuteczności działania tego zamiennika bo różnica w cenie jest znaczna ?

przez betty_boo 06 lut 2013, 23:49
ja odstawiłam wg zaleceń lekarza i wszystko było ok.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 06 lut 2013, 23:59
betty_boo, ok ale na pewno nie było to z dnia na dzień. :roll: Ważne jest też to żeby lekarz ocenił, czy pacjent jest już na tyle zaleczony/wyleczony, aby takowe odstawienie przeprowadzić.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez tahela 07 lut 2013, 00:10
powooli is topniowo siie odstawia a nei tak nagle i szybciorem
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez lutka 07 lut 2013, 00:26
jezu ja seroxat odstawialam z dwa-trzy miesiace, bardzo powolutku zeby wlasnie nie czuc sie tak strasznie, a i tak w glowie mi strzelalo.

przez Popiół 07 lut 2013, 01:08
Dziś znowu jest gorzej, obniżony nastrój i anhedonia, wydaje mi się że za tą nagłą chwilową poprawę była odpowiedzialna jednak seleginina, muszę to jeszcze sprawdzić, poczekam dwa dni i znów sobie łyknę 5mg przed snem i zobaczymy następnego dnia co się będzie działo...Jeżeli znów będzie tak wyraźna poprawa to kombinuje receptę na seleginine i będę eksperymentował.

Dziś byłem u psychiatry bo kończy mi się paro, chciałem też porozmawiać na temat leczenia/łagodzenia dysfunkcji seksualnych spowodowanych przyjmowaniem paro, niestety wiele się nie dowiedziałem, mówił że pacjenci nie często zgłaszają takie problemy po ssri i że takie uboki to raczej rzadkość :shock: dziwne, przecież nie od dziś wiadomo że paro to straszny kastrator.
Chciałem się czegoś ciekawego dowiedzieć na temat leczenia tych uboków, sugerowałem bupropion, rapinirol itd...zrobił kwaśną minę i mówi że jedynie może zmienić lek na inny bo tak się postępuje w przypadku takich uboków, zaproponował fluwoksamine i citalopram co od razu mi się nie spodobało bo jeżeli paro i wenla zawsze u mnie działają negatywnie na libido to wydaje mi się że będzie podobnie w przypadku reszty ssri.
Ostatecznie oprócz paro wypisał mi też citalopram i mówił że jak chcę to mogę przetestować i zobaczyć czy też będzie działał negatywnie na libido.

Ogólnie 100zł w plecy, już nie idę prywatnie do psychiatry bo szkoda hajsu a dobieranie leków to i tak jeden wielki eksperyment, kolejny raz uświadomiłem sobie że lepiej się chyba leczyć na własną rękę.
Popiół

przez Tańczący z lękami 07 lut 2013, 01:23
Popiół napisał(a): Ogólnie 100zł w plecy, już nie idę prywatnie do psychiatry bo szkoda hajsu a dobieranie leków to i tak jeden wielki eksperyment, kolejny raz uświadomiłem sobie że lepiej się chyba leczyć na własną rękę.

Bez przesady, ze lepiej wyjdziemy lecząc się samemu. Myślę, że nie ma różnicy czy leczymy się sami czy z pomocą psychiatry :lol: W przybliżeniu i tak wyjdzie to samo. Więc jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Ja od niedawna leczę się na NFZ i aż dziwnie się poczułem wychodząc z gabinetu i odruchowo sięgając po portfel, czułem się jakoś tak...mniej depresyjnie? :D
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 07 lut 2013, 01:47
Hehe no widzisz a ja się poczułem dziś po wizycie bardziej depresyjnie bo w sumie nic nie załatwiłem i nawet nie dowiedziałem się czegoś ciekawego czego bym nie wiedział a po NFZ przynajmniej portfel by nie schudł o 100zł a receptę bym miał tą samą.

Wracając do selegiliny to wyczytałem że w zależności od indywidualnych skłonności może mieć działanie stymulujące jak i sedacyjne a kiedyś próbowałem selegiliny solo i działała od pierwszych dawek właśnie bardzo sedacyjnie, powodowała nadmierną senność i ogólne "zamulenie" nie wytrzymałem na niej dłużej jak 10 dni, dodatkowo nasiliła się depresja ale to akurat mogło być spowodowane odstawieniem ssri.
Teraz gdy spróbowałem jej kolejny w połączeniu z paro nie odczuwałem po niej senności czy jakiegoś sedacyjnego działania, byłem raczej pozytywnie pobudzony i poprawił się nastrój, tylko muszę jeszcze dokładnie sprawdzić czy to działanie selegiliny.

-- 07 lut 2013, 02:57 --

Popiół dobrze, że dopisałeś, że to było jednak 5 mg, bo już miałem dzwonić po karetkę dla Ciebie

Miko podobno przy depresji stosuje się dawki nawet do 60mg ale nie wiem na ile te informacje są prawdziwe.
Popiół

przez karola12 07 lut 2013, 03:04
Witam:)
Chciałam się dowiedzieć od osób które już to przechodziły jak wygląda odstawienie paroksetyny (oczywiście stopniowe-pod kontrolą psychiatry) Biorę rok czasu 20mg i chcę już odstawić na dobre.
Chciałabym się dowiedzieć czy jest ciężko? Dodam że jak zaczynałam swoją przygodę z paro nie miałam ciężkich objawów. Chodzę prywatnie do dobrego psychiatry (jestem zapisana na wizytę) więc jeżeli chodzi o odstawienie (jak,ile jaka dawka kiedy) będę wszystko wiedziała chodzi mi o wasze doświadczenia :smile:
Pytam ponieważ będąc u psychologa z NFZ wstąpiłam do psychiatry po receptę. (nie leczę sie psychiatrycznie z NFZ) było to moje 2 spotkanie z tym lekarzem. Powiedziała mi jak odstawić i przepisała benzo :evil:
Oczywiście recepty nie wykupiłam! Przepisała mi bo powiedziała że będzie mi ciężko bez tego leku przeżyć okres odstawienia paro :?: A i na dodatek usłyszałam że nic innego nie może przepisać tylko benzo. A przecież jak chodziłam prywatnie dostałam receptę na hydro.(Na początku brania paro-wykupiłam ale nie brałam) Są na pewno leki pomagające w tym okresie,nie uzależniające...
Zresztą nie zakładam że będę ich potrzebować. Chce się dowiedzieć jakie wasze są doświadczenia z odstawieniem paro. Będę bardzo wdzięczna za odp.
(Przepraszam może troszkę chaotycznie napisałam :oops: )
A prayer for the wild at heart, kept in cages

przez miko84 07 lut 2013, 08:15
Popiół nie stosuje się takich dawek, tylko się teoretyzuje, że takie dawki są potrzebne do działania przeciwdepresyjnego, bo od 50 mg w górę selegilina zaczyna działać też na serotoninę. Pozatym przyjmowanie takich dawek mao z SSRI to proszenie się o kłopoty ;)

Co do SSRI i ich wpływu na funkcje seksualne to paro działa najsilniej na to bo to najsilniejszy SSRI, jeśli chciałbyś coś próbować to tylko ze zmianą na sertralinę, która ma dodatkowe działanie dopaminowe, albo na fluoksetyne która też działa na dopaminę przez ant. 5-ht2c. Pozatym często w USA stosuje się wellbutrin jako dodatek do SSRI, chociaż u nas to wychodzi dość drogo, bo nie mamy zamienników wellbutrinu. Citalopram czy fluwoksamina będą działać podobnie na libido, ale słabiej, bo to słabsze SSRI od paroksetyny.
miko84

przez elfrid 07 lut 2013, 08:30
Popiół, Dziwny lekarz. Rzadko występują? Czy on leczy samych emerytów? Zmień na jakiegoś konkretnego, niezależnie czy NFZ czy prywatnie, który będzie zainteresowany szeroko rozumianą jakością życia, w tym reakcją na uboki leków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez freda 07 lut 2013, 10:21
karola12odstawiałam paro 2 razy ,ale długo i pod kontrolą lekarza.na końcu brałam ćwiartkę tabletki dziennie,aż w końcu nie wzięłam.potem były momenty gorszego samopoczucia,ale to psychika,dałam radę.dla mnie nie było żle,początki były znacznie gorsze
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Tańczący z lękami 07 lut 2013, 13:25
karola12, ja brałem paro 7 lat non-stop więc odstawiałem kilka miesięcy. Kiedy się wyczyściłem do zera zaczęły się problemy z bezsennością i wszystko wróciło, ale to znak, że u mnie depresja ma charakter biologiczny. Tobie zalecałbym miesięczne odstawienie, nie powinno być b. źle. ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg