PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez aniaaa1214 05 lut 2013, 23:26
dziękuję za odpowiedź wiele mi to wyjaśniło chyba jednak poproszę ją o Bupropion jeśli się nie da to przeskoczę na inną grupę :)

I'm scared to get close and I hate being alone.
The higher I get, the lower I'll sink.
I can't drown my demons, they know how to swim.

przez Popiół 06 lut 2013, 02:43
Łał, nie wiem czy to zasługa paroksetyny (17 dzień terapii) ale dziś mój stan znacznie się poprawił, niesamowita transformacja z dnia na dzień, wczoraj jeszcze byłem mega zdołowany, przeleżałem calutki dzień w łóżku i nie miałem nawet siły wysiedzieć 10min na kompie a dziś jak by we mnie coś wstąpiło, cały dzień mam dobry nastrój i pozytywne myślenie, jestem lekko pobudzony, nie spałem w dzień i mam ochotę na kontakty społeczne, dziwna sprawa, może paro w końcu zaskoczyło.
Albo to zasługa tego że wczoraj na wieczór łyknąłem 50mg selegiliny no ale bez jaj, nie możliwe żeby po pierwszej dawce było takie działanie o ile w ogóle jakieś działanie było.

-- 06 lut 2013, 03:03 --

Kurcze, tak siedzę i myślę i to raczej nie możliwe żeby tak mi się poprawiło z dnia na dzień, czy możliwe jest żeby selegilina połączona z paro zadziałała tak w pierwszej dawce?

-- 06 lut 2013, 03:08 --

Ps. sory za pomyłkę 5mg selegiliny nie 50mg :shock: a nie mogę już edytować.
Popiół

przez miko84 06 lut 2013, 10:15
Tańczący z lękami tak jak napisał elfrid, mirta obniża raczej Twoją kondycję, nie sertra. Pozatym bierzesz bardzo małą dawkę sertraliny, dlaczego chcesz zmieniać na wenlafaksynę a nie zwiększyć dawki sertraliny?

aniaaa1214 zwiększając dawkę SSRI nie poprawiamy sobie nastroju. Poprawa nastroju to wynik długotrwałego działania leku. Ile czasu brałaś paro?

-- 06 lut 2013, 09:17 --

Popiół dobrze, że dopisałeś, że to było jednak 5 mg, bo już miałem dzwonić po karetkę dla Ciebie ;) Możliwe, bo działanie selegiliny na dopaminę i noradrenalinę może być tym brakującym ogniwem w działaniu paroksetyny. Selegilina działa od razu, od pierwszych dawek.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mgielka86 06 lut 2013, 11:37
Popiół gratulacje. Może faktycznie paro zaczęło skutkować. Teraz będziesz miał już z górki :great:
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez aniaaa1214 06 lut 2013, 17:41
Wiesz co będzie już około 3 miesięcy odkąd biorę parogen ale naprawę martwi mnie to że czuję się jakby to wszystko wracało. Dzis od rana czuła ogromny smutek, pustkę w sobie jakby wszystko co miałam mi odebrano... nie wiem czy mam zmienić paro na inną grupę? tylko nie chcę słabych prochów bo obawiam się że mi nie pomogą. A po takim czasie jak 3 miesiące poprawa powinna już być widoczna.

-- 06 lut 2013, 17:03 --

elfrid najpierw brałam po 20mg przez około 2 miesiące (przez ten czas była bardzo znikoma poprawa i ciągłe wahania nastroju) więc zwiększyłam ją do 50 czasem brałam i więcej

przez Birchmen 06 lut 2013, 20:10
witam
mam 23 lata i lecze sie na fobie spoleczna seroxat bralem z 1,5 roku najwiecej 40 mg ale krotko potem 20 mg az do tej pory i bardzo mi pomagal na lęk
w koncu jakies 6-7 dni temu cos mnie naszlo zeby sobie zrobic przerwe i go odstawilem sam bez konsultacji z lekarzem(teraz wiem ze glupi pomysl).najpierw jakies poltora dnia nawet spoko troche tylko pobudzony bylem bardziej niz normalnie az nagle w dzien zaczelo mi sie robic niedobrze szczegolnie podczas jazdy autobusem i jak cos zjadlem to od razu wymiotowac mi sie chcialo okropnie pozatym okropne zawroty glowy a momentami to i wrazenie jakbym mial zwariowac, wyspac tez sie nie moge...ogolnie masakra nie wiem jak dlugo to zniose.prosze powiedzcie mi co mam zrobic bo chcialbym odstawic ten lek.jak bym stopniowo ograniczal z lekarzem to uniknalbym te ojawy?

przez elfrid 06 lut 2013, 20:11
aniaaa1214, to chyba lepiej zmienić lek, niż podnosić dawki do 80mg. bez sensu. z paro już więcej nie wyciągniesz. wiesz jak na ciebie działać. jak chcesz się zaaktywiazować, a nie masz problemów z lękami weź fluoksetynę albo Wellbutrin.

miko84, już na 200 mg sertry? Tzn. przez pierwsza dwa dni 100mg, a od trzeciego 200mg? Jak tam uboki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 06 lut 2013, 20:19
elfrid na razie jest w porządku. A wytrwam choćby nie wiem co się działo. Mirtazapine jako lek główny skreśliłem już całkowicie i to z wielu powodów. Teraz chcę wypróbować samą sertralinę bo czuję, że w wyższych dawkach ma na mnie inne działanie niż np paroksetyna. Chyba chodzi o to słabe działanie na dopaminę, które u mnie jest odczuwalne. SSRI u mnie są konieczne przez lęki i OCD, pozatym dodają mi energii jak żaden inny lek, a także poprawiają funkcje poznawcze. Ew. dodatki kiedyś tam będą szły w kierunku noradrenaliny i dopaminy, więc raczej wellbutrin (sam próbowałem brać ale lęki zbyt nasila, może z SSRI będzie ok).
miko84

przez Psychotropka`89 06 lut 2013, 20:21
LEKÓW TEGO TYPU NIE ODSTAWIA SIĘ SAMODZIELNIE! :nono:

Masz typowe efekty odstawienne. Ja na Twoim miejscu zażyła bym lek w normalnej dawce, takiej jaką masz zaleconą przez lekarza i umówiła bym się z nim na wizytę. Jeśli chcesz odstawić lek, to musisz o tym powiedzieć lekarzowi, to ON ustala o ile i jak zmniejszać dawkę.

Jak sam będziesz się bawić w pana doktora, to możesz sobie narobić niezłego szmaba. Próbkę masz już w postaci swojego samopoczucia. Może dojść do zaostrzenia choroby. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez aniaaa1214 06 lut 2013, 20:23
elfrid niestety lęki również mam i lekką fobie społeczną oraz depersonalizację (pojawia się rzadko ale długo) ale to objaw depresji więc nie martwię się tym. Ja wolałabym przejść na SNRI ale wiem po tym co napisałeś że będę musiała długo i stopniowo na ty wchodzić

przez elfrid 06 lut 2013, 20:31
aniaaa1214, to najrozsądniejsza jest wenlafaksyna, z reguły przeciwlękowa i w miarę aktywizująca. Chociaż mnie to chyba wszystkie antydepresanty aktywizują. Nawet Seroxat się ostatnio uaktywnił, ale to może po powrocie do Topamaxu.

miko84, ale już brałeś selegilinę i metylofenidad które działają na dopaminę i rezygnowałeś. Może lepiej odpuścić z tymi przekaźnikami zobaczyć co daje lek w danej dawce, a nie wychodzić na przód co by tu jeszcze dorzucić. Ja nie wiem i nie chce wiedzieć dlaczego antydepresanty z lekami przeciwpadaczkowymi działają lepiej, człowiek czuje się bardziej naturalnie. Nie pytam i nie chcę wiedzieć. Mam to gdzieś. Biorę te dwa leki i żyję.... aż coś się znowu nie spierdzieli. Ale liczę, że jak Seroxat ostatecznie się rozkręci, dopasuje optymalną dawkę Topamaxu będzie dobrze na długo.

przez miko84 06 lut 2013, 20:42
Brałem ale ze względu na działanie lękotwórcze odstawiałem. Ostatnio znalazłem zawieruszoną tabletkę metylofenidatu i zażyłem ją, a po ok godzinie miałem przypływ dobrego nastroju i optymizmu. Brałem metylofenidat sam, bez leku na serotoninę. Myślę, że serotonina jest bardzo potrzebna ale działanie na dopaminę może przynieść poprawę nastroju i motywacji. Na razie nic nie dorzucam, ale lubię mieć plan w razie czego ;) Myślałem kiedyś nad stabilizatorami, ale nie zdecydowałem się na żaden poza lamotryginą ze względu na możliwe skutki uboczne i działanie na funkcje poznawcze.
miko84

przez elfrid 06 lut 2013, 20:55
miko84, W połączeniu z antydepresantami uboki stabilizatorów w zakresie funkcji poznawczych nie powinny być aż tak odczuwalne. Zresztą jest duża swoboda dawkowania. Ja też myślałem nad lamotryginą, ale chyba jest za mało wyciszająca. Topamax moim zdaniem pod tym kątem jest lepszy. Lamo mógłby spróbować solo.

PS To brałeś tą lamo? Jak efekty?

przez miko84 06 lut 2013, 21:33
Brałem lamo ale działania uspokajającego czy wyciszającego nie zauważyłem. Może za krótko brałem. Jakieś działanie rozjaśniające nastrój chyba było, ale słabe. Raczej jakbym łykał cukierki.
miko84

Sortuj wg