PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 05 lut 2013, 18:40
Hej, to znów ja z zapytaniem o parogen a mianowicie czy można go brać w dawkach 80 mg? i nic mi nie będzie? dziś czułam wewnętrzny przymus wzięcia go w tych dawkach

To zależy jaka jest Twoja Historia z Psychotropami>>>
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Stifler19 05 lut 2013, 19:50
ja biore 40 mg i mam ochote na 50 albo 60^^ chciałbym sie zapytać czy jest duża różnica miedzy 40 mg 50 mg lub 60 mg :)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez elfrid 05 lut 2013, 20:18
Tańczący z lękami, miałem głupi pomysł, żeby zobaczyć jak zadziała sam Seroxat, poczekać aż zadziała, bo przecież nie aktywizuje jak fluo. To niestety nie był zbyt mądry pomysł. Wróciły objawy fizyczne, na które o dziwo Xanax nie pomaga, a które skutecznie tonizował właśnie topiramat. Wydaje się bezcennym lekiem, gdyby nie zaburzenia funkcji poznawczych. Więc ja wróciłem do topiramatu, ale w dawce 50mg na dobę. Jak widać nie ma jednego leku idealnego - świętego grala. Po miesiącu brania paro i topi w stałej dawce zobaczę czy będzie potrzeba zwiększenia. Ale czuje, że z topi nie rozstanę się długo. Pozostanie kwestia dopasowania właściwej dawki, jak już antydepresant będzie działał.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 05 lut 2013, 20:27
elfrid a nie warto przeczekać objawy początkowe na samej paroksetynie i zobaczyć jak działa bez topiramatu?
miko84

przez elfrid 05 lut 2013, 20:38
miko84, ale to nie są uboki paro, tylko objawy, które były powodem zgłoszenia się do psychiatry. Topiramat wydaje się je bardzo szybko łagodzić. Mogę po miesiącu paro odstawić topi i zobaczyć jak działa solo. Ale raczej nie przetrzymam miesiąca na samej paro, skoro Xanax tu nawet nie przynosi ulgi.

przez Tańczący z lękami 05 lut 2013, 21:50
elfrid, ja również uważam, żebyś przy wprowadzeniu paro za wiele nie zmieniał a jak parowóz zaskoczy to odetniesz wagonik z topiramatem. Good luck! :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez niecierpliwy 05 lut 2013, 21:52
wracam od psychiatry i dalej paro 30 mg 2 miechy a potem zejdziemy na 20. Zapytalem z ciekawosci o psychoterapie i teraz musze zalatwic sobie wizyte w psychiatryku. Doc powiedzial ze juz z lekami nie ma wiekszego pola manewru bo to najsilniejszy przeciwlekowy a trojpierscieniowce i czteropierscieniowce maja zbyt duzo ubokow i mozna se spierdolic watrobe.

przez elfrid 05 lut 2013, 22:02
niecierpliwy, że niby psychoterapia wyleczy Cię z nadpotliwości? hmm Wiesz na rozregulowany układ autonomiczny mogą pomóc też neuroleptyki albo stabilizatory, obydwie grupy leków mają działanie wyciszające i nie powodują nadmiernego pocenia.
A wątrobę to sobie można od wszystkiego spierdolić.

Tańczący z lękami, ja powoli zaczynam myśleć, że przy odpowiednio niskiej ale skutecznej dawce topi, gdy nie ma uboków w zakresie funkcji poznawczych, a jest pozytywne działanie w zakresie stabilizacji żaden antydep nie byłby potrzebny. Tylko trudno wcelować w dawkę, bo z każdym zwiększeniem jest najpierw zglebowanie, więc teraz nic na siłę. 50 mg, najniższa skuteczna. To było dziwne kiedy po trzech dniach przerwy po jednej tabletce topi przeszło takie neurotyczne wyczerpanie, i nastrój zrobił się "pogodny".

PS A Ty który wagonik chciałbyś odciąć?

przez niecierpliwy 05 lut 2013, 22:06
elfrid, ale ta nadpotliwosc jest wynikiem lęku. Zauwazylem ze nawet sama mysl o spoceniu sie juz wywoluje potliwosc. Lekarz powiedzial ze to moje mysli wywoluja potliwosc wiec mysle ze psychoterapia moze miec sens a na pewno nie zaszkodzi sprobowac bo same leki nie dadza rady.

przez elfrid 05 lut 2013, 22:20
niecierpliwy, być może. Ja tylko uważam, że to, iż leki SSRI są lekami pierwszego rzutu na lęk, nie oznacza, że są jedynym rozwiązaniem. Najlepiej działać dwutorowo: lekami i psychoterapią. U mnie już małe dawki topiramatu zmniejszają potliwość.

przez Tańczący z lękami 05 lut 2013, 22:44
elfrid, myślę nad tym, aby z 3 wagoników zrobić 2, ale trochę cięższe, bo 3 wagoniki tylko niepotrzebnie lokomotywę obciążają zbędnym balastem. W pierwszym wagoniku widziałbym coś co zastąpi sertre i mirtę, a więc może wenlę a w drugim pociągnę lamo na obecnej dawce. Nie chcę jej zwiększać, bo troszkę kondycja mi siadła i właśnie nie wiem, po którym leku. Podejrzewam sertrę lub lamo :)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez aniaaa1214 05 lut 2013, 22:49
po 80 mg wzięłam jeszcze 2 tabletki i żadnej zmiany w samopoczuciu nie zauważyłam ale martwi mnie to że jeśli biorę dawkę 20 mg (przepisaną przez psychiatrę) mój nastrój jest niemal jak w okresie przed leczenia parogenem, być może dlatego czuję przymus zwiększenia dawek. Następna wizytę u psychiatry mam 11 lutego i zastanawiam się czy nie poprosić jej o dodanie mi jakiś innych leków, najlepiej bardziej pobudzających.
Czy to w ogóle możliwe by przy parogenie brać coś jeszcze bardziej pobudzającego by nie zasypiać w pracy? :) nie będzie to kolidowało?

I'm scared to get close and I hate being alone.
The higher I get, the lower I'll sink.
I can't drown my demons, they know how to swim.

przez Stifler19 05 lut 2013, 23:19
senność to skutek uboczny paroksetyny a w szczególności w takich dużych dawkach...paroksetyna jest bardziej sedatywna niż np. sertralina

sertralina, wenlafaksyna to leki bardziej pobudzające aktywność, jak również fluoksetyna

paroksetyna jest uważana za taki tłumiący antydepresant i lekko pobudzający, ale to pobudzenie jest lekkie i lajtowe, przyjemne bo dzięki paro jest dużo serotoniny która rozleniwia

masz po prostu stan rozleniwienia, senności po paro, jeśli chcesz być wydajna w pracy to lepiej brać taką dawke jaką lekarz kazał i wtedy zapytać o możliwość dołączenia czegoś pobudzającego a w tej roli sprawdza sie jako dodatek Bupropion. Wtedy będzie mniejsza senność, większe pobudzenie, ale jeśli masz problem z lękami to może on troche powodować stan poddenerwowania, coś za coś

inna opcja to zmiana z paro na sertraline która jest bardziej pobudzająca, ale przy takiej dawce jak obecnie paroksetyny zmiana byłaby mozolna i trudna
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez elfrid 05 lut 2013, 23:20
Tańczący z lękami, a czemu nie winisz mirty? Chyba ona jest najbardziej sedująca? Skoro już bierzesz sertrę może lepiej ją zwiększyć. Zmienianie SSRI/SNRI jest mega uciążliwe.

-- 05 lut 2013, 23:21 --

Ja w każdym razie widzę lokomotywę pod tytułem topi, a w wagoniku jakiś antydepresant. Już mnie rybka-pipka który, w badaniach wszystkie i tak mają skuteczność na tym samym poziomie :D

-- 05 lut 2013, 23:23 --

aniaaa1214, ale od każdego zwiększenia dawki musi minąć miesiąc, żeby zauważyć jakieś efekty. Brałeś przez miesiąc 20mg, czy po kilku dniach zacząłeś brać po kilka tabletek?

Sortuj wg