PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Paroksetyna

przez seba W 12 wrz 2008, 19:46
Witam
Mam pytanko biore paxtin(paroksetyna) od paru dni tabletki starczą mi na miesięczną kuracje i czy można z dnia na dzień zastąpić ten lek innym np. wenlafaksyną i z czym go można łączyć?

Re: Paxtin

przez Mefistofeles24 14 wrz 2008, 12:36
seba lepiej nie przerzucaj sie tak szybko na inne leki... jesli chodzi o paroksetyne to zejdz lagodnie z dawki (koniecznie) i odczekaj jakis tydzien, conajmniej, potem zarzuc wenlafeksyne, a jesli chodzi o laczenie to duzo obszerniejsza sprawa, musialbys poczytac o swojej przypadlosci i pogadac o tym z lekarzem
cheers
Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce." A. Schwarzenegger

Zycie jest komedia dla tych, którzy patrza,
a tragedia dla tych, którzy czuja.

Re: Xetanor

przez nazer 16 wrz 2008, 13:00
cześć
sorka, że odpisuję po tak długim czasie, ja miałem skutki uboczne, delikatne mdłości, lek u mnie zaczął działać po ok 3 tygodniach zaczął na tyle działać że czułem się jak przez chorobą i to mnie troche zgubiło, bo wrociłem do browarowania, machnołem 3-4 piwka, na drugi dzień, albo po 2 dniach max lęki i straszny niepokój, pózniej znów dobrze się czuję i znów wracam do browarów itp, i tak w kółko od paru miesięcy, więc myśle że ten lek u mnie jeszcze nie zaczął działać pełną siłą bo przeszkadzają mu browary :/ Ale zaczołem od niedawna prace i mam mocne postanowienie poprawy i odstawienie całkowite browara, ten lek jak nie browarowałem sprawiał że czułem się idealnie....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Xetanor

przez etien 19 wrz 2008, 13:42
Witam!
Ja Xetanor brałam rok temu przez okres 4 miesięcy. To był mój pierwszy tego typu lek. Wcześniej nawet nie brałam nigdy tabletek uspokajających, czy jakiś ziółek itp. Xetanor brałam na nerwicę natręctw. Nie miałam żadnych efektów ubocznych poza sennością. Pierwszy tydzień brania tego leku cały przespałam, ale możliwe iż tyle wtedy spałam bo ogólnie byłam zestresowana, że muszę go brać, a ulotka mnie przeraziła.
W każdym razie przez okres tych 4 miesięcy czułam się raczej ciągle senna, aktywność życiowa strasznie mi spadła, wszystko było mi obojętne, w ogóle się nie denerwowałam (a raczej jestem dość impulsywna i potrafię się wkurzyć), miałam poczucie jakbym nie była sobą, jakbym coś straciła z samej siebie. Po prostu żyłam z dnia na dzień, nie miałam żadnego poczucia, że panuję nad swoim życiem, że coś mogę zaplanować itp. Obsesyjne myśli trochę się wycofały, ale nie mogę powiedzieć aby ten lek mi pomógł. W momencie kiedy zdecydowałam, że z niego zrezygnuję i poszłam do lekarza, on po wywiadzie ze mną sam odstwił mi ten lek. Przepisał mi jakieś leki typowe na depresję. Ale je też brałam może z dwa miesiące i sama odstawiłam. Przez ostatnie 8 miesięcy nie brałam żadnych leków, teraz mi przepisano Seronil i waham się czy go wziąć.
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

Re: Seroxat

przez Tremor 22 wrz 2008, 19:43
Witajcie,

Od połowy czerwca do połowy lipca brałem Seroxat 10 mg rano, później przez 2 miesiące 20 mg. Moje samopoczucie się poprawiło, choć lęki nie ustąpiły do końca, a objawy somatyczne nie ustąpiły wcale (dziwne uczucie: myślisz, że w tej chwili powinieneś zacząć się bać, ale nie jesteś w stanie się bać - tylko serce bije szybciej i pojawiają się nerwobóle :)).
W tej chwili od 2 tygodni biorę 2 tabletki (40 mg), żeby jeszcze bardziej zredukować lęki. Tylko lęki, bo depresja zniknęła bez śladu już na początku brania dawki 20 mg. No i są takie dni, że czuję się doskonale, niczym się nie przejmuję, ale czasem zdarzają się też takie, że lęk wraca. Czy to normalne?

przez Szeida 02 paź 2008, 22:26
Brałam ten lek dwa miesiące i wspominam ten okres koszmarnie. Miałam wtedy ogromne lęki, a po tym doszły jeszcze wszystkie skutki uboczne wymienione w ulotce włącznie z omamami, halcynacjami....z ulgą zmieniłam go na Efectin.

przez karolina10 04 paź 2008, 18:51
brałam seroxat 8 miesięcy byłdla mnie ok. chociaz początek brania prawdziwy koszmar odstawiłam bez problemu w marcu 2008 i zaczelam ponownie brac 3 pazdziernika 2008 pól tabletki tj 10 mg bedzie ok!!!

przez supermoniczka 11 paź 2008, 23:00
Ja brałam ten lek przez miesiąc potem przez pół za zgoda lekarza odstawialam- moje odczucia p tym leku nie byly za ciekawe. Bóle głowy i zawroty takie jak przed braniem a nawet i wieksze(a to niby bylo powodem jego przepisania).
Supermoniczka

Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.

ParoMerck

przez malutka28 15 paź 2008, 21:49
witam .ja brałam przez 4 m-ce lexapro10mg zmniejszyłam sobie na 5mg po wizycie u psychiatry zmieniła mi na ParoMerck boję się tej zmiany przeważni skutki uboczne co sądzici o tym leku? pomaga?

Re: ParoMerck

przez malutka28 15 paź 2008, 22:02
Ewa* napisał(a):biore 5 dzien, i jakos soe trzymam,poki co nie zauwazyłam jakichs szczegolnych skutków ubocznych, oby nie zapeszyc :roll:
Witam ja przez 4m-ce brałam lexapro 10mg po wizycie u lekarza przepisała mi ParoMerck20mg od jutra mam zacząć boje się . co uważacie o tym leku ? :roll:

przez BeOk 16 paź 2008, 16:59
Ja biore paro merck (drugi raz gdyz mialam przerwe) no i mysle ze mi pomaga, wiem ze trzeba ponad 2 tygodni zeby zobaczyc czy daje jakis rezultat. Pozdrawiam

przez malutka28 17 paź 2008, 13:44
długo bierzesz ten lek?ustąpiły dolegliwości czy coś zostało?

---- EDIT ----

BeOK diękuję za informacje ja biorę 2 dni ParoMerck ale lęk nie ustępuje najgorzej jak mam jechać sama autobusem lub samochodem

przez BeOk 17 paź 2008, 15:18
Ja biore juz ponad 2 tygodnie, i musze przyznac ze powoli wszystko zaczyna zanikac, juz nie mysle za bardzo o lekach, jednak sama jeszcze boje sie gdzie kolwiek ruszac. Ale jezeli sama jezdzisz i bierzesz ten lek to nie martw sie wszystko bedzie ok, tylko potrzeba troche czasu, daje Ci 2 tygodnie i przedewszystkim badz dobrej mysli :) jesli bedziesz miala jakies pytania to pisz:) pozdrawiam

przez malutka28 17 paź 2008, 18:29
BeOK dziękuje za odpowiedzi dużo mi pomaga i jest mi rażniej nie ukrywam życze ci zdrowia. najgorsze są te myśli że zaraz może mnie złapać co będzie jak mnie złapie bałam się zmiany z lexapro ale czytałam o poromerck pozytywne opinie ja choruje 4 m-ce przy lexapro schudłam a ty długo chorujesz?

Sortuj wg