PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 31 sty 2013, 19:57
elfridsolo,boję się benzo,uboków było dużo;bezsenność,trzęsawki,brak apetytu,omdlenia.ale po tygodniu przeszło,a po książkowych 3 tygodniach polepszyło się.wiem z Twoich postów,że brałeś już paro,dlatego trochę się zdziwiłam z tym seroxatem?
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elfrid 31 sty 2013, 21:38
To pod wpływem lekarki. Uważa paro za bardzo dobry lek na lęki. W ogóle dwa jej zdaniem najlepsze leki na depresje i lęki jednocześnie to wenlafaksyna i paroksetyna. Była zdziwiona rzekomą anhedonią po paro, podobno u jej pacjentów to nie występuje. Przeciwnie - zwiększa się otwartość i chęć kontaktów społecznych.
Stwierdziła, że byłem zbyt niecierpliwy. A po fluo obydwoje mamy obawy co do leków aktywizujących: fluoksetyny, sertraliny, welbutrinu, moklobemidu. Oprócz paro proponowała escitalopram, citalopram, mirtazapinę, mianserynę (odpada-tycie), ewentualnie fluwoksamina, ale ma różne działanie na nastrój. Zgodziłem się na oryginał na wprowadzenie przez 3 miesiące, potem się zobaczy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 31 sty 2013, 22:05
U mnie mija 12 dzień na paro, czuje już że zmniejszył się lęk, jednak działania przeciwdepresyjnego na razie brak, czuje straszną anhedonie, beznadzieje i ból psychiczny, całymi dniami leżę w łóżku i nie mam sił żeby się z tego stanu wydostać, może w przeciągu miesiąca coś zaskoczy.
Zastanawiam się czy nie dorzucić sobie ze 150mg bupropionu tylko boje się tego amfetaminowego pobudzenia, nie chcę chodzić sztucznie i nienaturalnie pobudzony.

-- 31 sty 2013, 22:07 --

Była zdziwiona rzekomą anhedonią po paro, podobno u jej pacjentów to nie występuje. Przeciwnie - zwiększa się otwartość i chęć kontaktów społecznych.

No u mnie tak było, otwarłem się społecznie.
elfrid a ile czasu łykasz paro ?
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 31 sty 2013, 22:25
Kiedyś łykałem Paxtin przez miesiąc. Teraz Seroxat od 3 dni. Ale na szczęście mnie nie glebuje, nie ma też niczego w stylu anhedonii czy braku emocji, odpukać. A tak było niestety przy Paxtinie, dlatego rzuciłem go w diabły.

przez JERZY62 31 sty 2013, 22:43
Nie chcę mi się wierzyć że na tych same substancji czynnej w leku jednym i drugim są tak duże wahania odczuć w działaniu.
A czy ktoś próbował Citabax i jakie odczucia po nim?
♪♪♪

przez Popiół 31 sty 2013, 22:54
Ale na szczęście mnie nie glebuje, nie ma też niczego w stylu anhedonii czy braku emocji, odpukać.

Mnie też nie, żeby było jasne to te objawy są u mnie spowodowane depresją, piszę tylko że paroksetyna na razie nie działa przeciwdepresyjnie.

Co do emocji to paro ci je trochę wygłuszy, jak zacznie działać, ja np. jestem człowiekiem bardzo silnie emocjonalnym więc tak bardzo mi to działanie paro nie doskwiera, choć zabiera trochę też tych pozytywnych emocji to i tak nie może się równać do tego co robi ze mną depresja więc z dwojga złego wybieram paroksetyne, bo przynajmniej mogę na niej w miarę normalnie funkcjonować, poprawia i stabilizuje nastrój, budziłem się po niej rano szczęśliwy i tęsknię za tym uczuciem.

-- 31 sty 2013, 23:01 --

I jeszcze jedno, to jak zadziała paroksetyna w pierwszych dniach/tygodniach leczenia zależy od tego w jakim stanie znajduje się pacjent, bo jak wiadomo ssri mogą w początkowej fazie leczenia nasilać objawy gdzie w ciężkich przypadkach depresji jest to niebezpieczne bo może nasilać np. myśli samobójcze i taki pacjent powinien być pod opieką lekarską.
Popiół

przez elfrid 31 sty 2013, 23:06
Popiół, Akurat też jestem dość emocjonalny, więc umiarkowane wyciszenie jest jak najbardziej wskazane. Grunt żeby lek nie napędzał/aktywizował sztucznie emocji, żeby człowiek nie chodził po antydepresancie jak naspeedowana maszyna.

przez Popiół 31 sty 2013, 23:43
Raczej nie martwił bym się o to przy paro. Z drugiej strony leczenie depresji farmakologicznie jest sztuczne ;)
Popiół

przez elfrid 31 sty 2013, 23:48
Popiół, Może i jest sztuczne, ale w efekcie ma doprowadzić do stanu naturalnego, a nie sztucznego speeda.

przez cytrynka84 01 lut 2013, 13:25
Kurcze lubiłam tego speeda po fluo i edro,mniejsza potrzebę snu.Fakt czasem trudno było wyluzować.Z biegiem czasu w ogóle nie mogłam spać,ale to nic, jakoś specjalnie nie czułam zmęczenia.Odstawilam musiałam bo zaczęły się pojawiać silne nocne lęki i silne zaparcia po edro .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez omeeena 01 lut 2013, 13:34
cytrynka84, kilka suszonych śliwek co wieczór doskonale pomaga!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Bianka78 01 lut 2013, 14:41
omeeena, przypominam o silnej woli 8)
Bianka78

przez omeeena 01 lut 2013, 14:45
Bianka78, hahahahhahahaaa, no mnie wywaliła!

-- 01 lut 2013, 13:46 --

a jak będziesz mi zamykać drzwi przed nosem, to uważaj, operowany był i bardzo mi się podoba obecna wersja :D
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Bianka78 01 lut 2013, 14:47
omeeena, ja z dobrego serca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bianka78

Sortuj wg