PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elfrid 31 sty 2013, 10:20
niecierpliwy, puenta jak taka, że jak nie wyjdzie z paro spróbuj z innymi niż SSRI/SNRI. Np. mirtazapiną albo LPP albo neuroleptykami.
pregabalina, wenlafaksyna

przez freda 31 sty 2013, 10:38
jak sobie początki z paro to moja ksywka niecierpliwa powinna być.długo cholerstwo nie chciało zadziałać.po 2 miesiącach na dawce 20 mg jest ok.

-- 31 sty 2013, 09:39 --

mam jeszcze pytanko;czy mimo dłuższego stosowania leków czujecie się czasem gorzej,tak przez godzinkę,dwie,bo czasem z rana tak mam?
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez miko84 31 sty 2013, 11:03
Może tak być, mimo iż 2 miesiące to długo to lek z czasem może jeszcze to poprawić, możliwe, że potrzebna byłaby też wyższa dawka. Ale godzina, dwie to nic, myślę, że z czasem będzie lepiej.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 31 sty 2013, 12:07
miko84też tak myślę,to taki niepokój,lekkie duszenie w piersiach,ale szybko przechodzi,lekarz twierdzi,że dawka 20 wystarczy.ale ludzie ,że tak to powiem zwykli [inni od nas?-nie wiem jak to ująć]też mają gorsze dni,często zwalają to na pogodę,czy takie tam.

przez niecierpliwy 31 sty 2013, 12:23
freda, ale to przecież ludzkie ze czasem masz doly a czasem gorki jak to mówią raz na wozie a raz pod wozem to po prostu zycie. Problem jest jeśli to przybiera patologiczne rozmiary bo zdrowy człowiek z problemami nie chce sie od razu zabić tylko stara się je rozwiązać.

przez freda 31 sty 2013, 12:41
niecierpliwybo widzisz panikara ze mnie,ale teraz zaczynam sobie z tym radzić,potrzebuje czasem potwierdzenia,że nie jest tak źle ze mną,ogólnie dzięki paro wyszłam na prostą

przez Bianka78 31 sty 2013, 13:17
blue space years napisał(a):Bianka78, jak tam bez paro. ?

Dobrze. Nadspodziewanie dobrze, aż sama jestem zdziwiona. Spojrzałam do kalendarza, nie biorę paro od 06 stycznia. W tym czasie tylko dwa razy wzięłam odrobinę benzo. To super wynik u mnie i świadczy o wysokiej formie.
Jedynie ze spaniem w nocy kiepsko.
Bianka78

przez blue space years 31 sty 2013, 13:39
Bianka78, :great: to dobrze ja zmniejszylem do 20 mg i jest o wiele lepiej a mialem przechodzic na na wenle jusz lada moment :lol:

przez elfrid 31 sty 2013, 15:25
Podniosłem dawkę Seroxatu do 20 mg i jak dla mnie ten lek stanowczo nie ma działania sedującego, nasennego - pomimo, iż równolegle biorę Topamax.
Przy Paxtinie było zupełnie inaczej, bierność, senność wysuwały się na plan pierwszy.
Mam mętlik co do generyków. Ale uważam, że jak Seroxat będzie dobrze działał przeciwlękowo, a jednocześnie nie sedował i tłumił emocji może okazać się strzałem w 10tkę.
PS Jest też mniejsze łaknienie niż na Paxtinie.

przez Kalebx3 31 sty 2013, 15:34
Elfrid ,
ciężko jest sie nie pogubić przy lekach jako takich , ale jak Ty jeszcze zaczynasz je dzielić na generyki, oryginały to zapętlisz sie na całego. Różnice są pomiędzy oryginałem a generykami na pewno ,ale nie aż takie ,żeby dawały inne działania , nie uważasz.
A jak jest w tym wzgledzie z Topiramatem , też takie różnice pomiędzy generykami ,pytam poważnie?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 31 sty 2013, 16:08
elfrid oceniaj po ustabilizowaniu się na stałej dawce. Nie powinno być dużych różnic między generykami.
miko84

przez elfrid 31 sty 2013, 17:11
Kalebx3, miko84, Moją pierwszą wątpliwością co do generyków było działanie Andepinu (fluoksetyny) a właściwie jego brak w porównaniu z Bioxetinem i Seronilem.
Miko, wiem, że trzeba oceniać działanie po ustabilizowaniu w stałej dawce. Ale po Paxtinie czułem totalny brak energii, mimo powolnego wprowadzenia a przy Serxacie ta energia i motywacja mimo wszystko jest. I to plus. Tylko takie spostrzeżenie.

Kalebx3, Z topiramatu brałem tylko Topamax i Topiran. Moim zdaniem Topiran bardziej glebował, mimo że wtedy byłem na aktywizującej fluoksetynie i na dawce 50mg. Teraz biorę 75mg Topamaxu i zglebowania jako takiego nie ma. Ale tu mógł być to po prostu skutek uboczny który minął z czasem, niezależnie od marki substancji.

przez freda 31 sty 2013, 19:31
elfridpowodzenia na seroxacie,wracam do niego co jakiś czas od 9 lat,na mnie działa super,generetyków nie brałam.

przez elfrid 31 sty 2013, 19:47
freda, dzięki wielkie. A miałaś jakieś uboki przy wprowadzeniu? Brałaś solo, czy z dodatkami?

Sortuj wg