PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Bianka78 30 sty 2013, 19:55
niecierpliwy, :great:

-- 30 sty 2013, 19:01 --

elfrid, no tak, odstawianie i wprowadzanie nowego... Fakt. Wiedziałam, że coś szwankuje w moim rozumowaniu.
Bianka78

przez beladin 30 sty 2013, 20:03
niecierpliwy, A czujesz jakieś działanie odnośnie lęku? Jeśli nic to warto jeszcze przepękać na tych 30mg z miesiąc. Szkoda tak odstawiać nie mając pewności ..te 2 mies z hakiem by dały Ci pewność i ten okres brania nie poszedł by na marne. Na 40mg bym na Twoim miejscu nie wchodził - 30 to duża dawka a przy 40mg pojawiają się dodatkowe skutki uboczne, ospałość, brak sily, o libido nie wspomnę
beladin

przez elfrid 30 sty 2013, 20:13
beladin, a co Ty obecnie bierzesz? Brałeś moklo, a teraz?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 30 sty 2013, 20:13
elfrid Fluanxolik i sertralinkę :D

-- 30 sty 2013, 20:14 --

..raczej flupentiksolik :mrgreen:
beladin

przez elfrid 30 sty 2013, 20:54
mam nadzieję ze ci słuzy, chociaz wydawlo mi sie ze juz kiedys ja brales

przez beladin 30 sty 2013, 21:00
elfrid, Dopiero 4 dzień biorę. Chodzi o regulację snu ..po ssri śpię smaczniej i wstaję w miarę żywy
beladin

przez niecierpliwy 30 sty 2013, 21:03
beladin, działanie jakies tam czuje np. nie waham się juz tak mocno przy wykonywaniu telefonu (sic) ale jeszcze czuje takie jakby splatanie przy rozmowie. Rzeczywiscie troche jest tak ze paro jakby zabija to zbedne myslenie ale nie wiem czy to nie placebo. Najgorsze ze te leki nie dzialaja z dnia na dzien tylko bardzo powoli i trudno zauwazyc jakies nawet drobne zmiany. Na dłoniach jakby(?) troche mniej potu (ale nie wiem czy to nie myślenie życzeniowe). Zauważam że w kwestiach psychiki, depresji działa stosunkowo dobrze ale objawy somatyczne (drżenie i pocenie) jeszcze odczuwam. Do psychiatry musze isc bo koncza mi sie leki i powiem mu mniej wiecej to co tutaj i mysle ze chyba nie zmieni mi lekow jak go znam. Wczesniej po innych lekach nie odczuwałem zadnej zmiany a tutaj cos sie przynajmniej dzieje ...

Jak trzymam myszke w rece albo cokolwiek innego to zaraz dłon mi sie poci ... smieszne.

przez elfrid 30 sty 2013, 21:12
niecierpliwy, Często przekonujemy się, że lek działał dopiero po odstawieniu, kiedy ponuro okazuje się, że może być gorzej. Ale fakt, że najlepiej z ostateczną oceną poczekać do dwóch miesięcy w stałej dawce. Jednak jeśli odczuwasz jakąś poprawę, gdzie przy innych lekach w ogóle było jej brak, to może jednak warto zwiększać to paro mimo uboków. Z tym poceniem, to faktycznie przechlane. Jak paro pomoże tylko częściowo może warto dołączyć jakiś lek przeciwpadaczkowy albo neuroleptyk który wyciszyć Twój rozregulowany układ autonomiczny.

przez niecierpliwy 30 sty 2013, 21:42
elfrid, ja na paro nie mialem żadnych uboków. Tak w ogole to przed tym paro bralem amitryptyline i z dnia na dzien zaczalem brac paro 20 mg. Mialem jedynie 2 dni kiedy czulem lekkie "mieszanie" w glowie a poza tym zupelnie nic. Lekarz przepisal mi ten lek na moje nadmierne pocenie bo wlasciwie to moj najwiekszy problem a reszta to tylko drobne usterki. Niektorzy maja na tym leku uboki takie jak nadmierne pocenie a u mnie to "choroba" na ktora cierpie juz ok 6 lat

przez elfrid 30 sty 2013, 22:17
niecierpliwy, no właśnie ja mam na Seroxacie nadmierne pocenie. Mam nadzieję, że minie. :(

przez blue space years 31 sty 2013, 00:04
Bianka78, jak tam bez paro. ?

przez Popiół 31 sty 2013, 00:15
Elfrid nie minie do końca, ja na ssri pocę się jak świnia, podczas wysiłku, w nocy też, dziś przespałem się po południu i obudziłem się cały mokry. Dłonie np. pocą mi się znacznie słabiej ale to przez wygłuszenie emocji.

niecierpliwy, Często przekonujemy się, że lek działał dopiero po odstawieniu, kiedy ponuro okazuje się, że może być gorzej
Doświadczyłem tego, tylko widzisz nie wiadomo tak naprawdę czy to przez nawrót choroby czy mówiąc prosto przez gwałtowny spadek serotoniny spowodowany ćpaniem ssri ;)
Popiół

przez miko84 31 sty 2013, 09:55
Co do pocenia na paro to nie chcę Was dołować ale nadmierna potliwość twarzy - typowo wywoływana przez lek, dosłownie się ze mnie lało, pod wpływem nawet niewielkiego ciepła, ona nie mija całkowicie...maleje ale nie zanika niestety. Problem jest taki, że paro w porównaniu do innych SSRI nie chce za bardzo downregulować 5-ht2a, a to one odpowiadają za wzrost temp. ciała...jedynym wyjściem na to pocenie jest antagonista 5-ht2a, a więc albo mirta albo mianseryna, albo jakiś neuroleptyk, albo trójpierścieniowiec taki jak doxepina albo amitryptylina. Paro początkowo nasila także potliwość "noradrenalinową", czyli głównie pod pachami, bo lek nasila początkowo działanie osi HPA. Ta potliwość mija z czasem, ale wystarczyło u mnie np napić się kawy albo mocno się zdenerwować by wróciła. SSRI na potliwość nie są najlepszymi lekami niestety.
miko84

przez niecierpliwy 31 sty 2013, 10:08
u mnie troche sie poprawilo z ta nadpotliwością. Co ciekawe moj pot nie jest az tak smierdzący jak był, zapach trochę złagodniał nie jest tak przykry

Sortuj wg