PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez JERZY62 24 sty 2013, 19:50
xanonymous,
Może zamiast benzo przepisze Ci perazyne? :)

A co daje Pernazyna zamiast benzo np. brana na noc?
♪♪♪

przez elfrid 24 sty 2013, 20:56
niecierpliwy, Tylko na jakie? Ja znowu dostałem po wizycie Seroxat, bo dałem mu za mało czasu, a to jedyny nieaktywizujący SSRI, poza fluowskaminą, i escitalopramem, które pewnie będą następne. Poza tym z topiramatem ma działać inaczej, lepiej. Sam nie wiem. Teraz o tak przerwa na fluo z samym topiramatem, więc zobaczymy może to wystarczy, a jak nie to dołożenie Seroxatu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez niecierpliwy 24 sty 2013, 21:44
elfrid, Ja nie wiem. Wywale za chwile wszystko przez okno i mam to w dupie. Nie bede sie leczyl bo czego nie wezme to i tak nie dziala

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 24 sty 2013, 21:50
niecierpliwy, a pisałeś swego czasu, że po paro już widzisz poprawę. Ja nadal twierdzę, że topiramat zmniejsza nadmierne pocenie.

przez cytrynka84 24 sty 2013, 22:18
xanonymous, sorry za off-top Orientuje się ktoś Ty lub Miko84,czy sertralina działa też na receptor 5ht2C?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez niecierpliwy 24 sty 2013, 22:18
elfrid, była poprawa ale do jakiegos czasu. W momencie stresu nie zredukowalo sie pocenie. No ale 2 tyg jeszcze wytrzymam a potem lekarz zadecyduje co dalej. Powiedzial ze pole manewru mu sie zaweza ale jeszcze mozna cos posprawdzac. Tylko ile to potrwa ?

przez elfrid 25 sty 2013, 00:47
niecierpliwy, są lęki z innych grup leki przeciwpadaczkowe, neurlleptyki, które też pomagają na problemy lękowe. Nie u wszystkich antydepresanty się sprawdzają, chociaż z powodu teoretycznie najmniejszych działań niepożądanych są to zawsze leki pierwszego rzutu. Głowa do góry.

-- 25 sty 2013, 00:47 --

PS A jak się czułeś po benzodiazepinach typu Xanax, pomagały na tą potliwość?

przez Mateusz Żabka 25 sty 2013, 01:37
Paroksetyna... No cóż, u mnie świetnie zadziałała przeciwlękowo. I równie mocno sedatywnie. 12-14 godzin snu na dobę było normą, a i tak chodziłem jak pijany. Zmniejszenie dawki z 40 mg na 20 mg dało pewną poprawę, niemniej jednak dalej czułem się źle. Odstawiłem w cholerę.
Miło jest powspominać stare czasy :smile:
"Nie można swej przeszłości wyciąć, jak wycina się nieudany kadr filmu" - Antoni Kępiński

przez Siding Spring 25 sty 2013, 09:45
I dajesz rade? Ciezko ogarnac zycie po "zyciu" w takim kaftanie ochronnym jakim jest paroksetyna. Z poziomu bezlękowego trzeba zmierzyc sie z rzeczywistoscia tylko i wylacznie poleajac na sobie i swoich reakcjach. No chyba ze u Ciebie paroksetyna nie miala az tak silnego przeciwlękowego dzialania...

przez niecierpliwy 25 sty 2013, 10:01
elfrid, nigdy nie bralem benzo, moj lekarz nawet o tym nie wspominal

przez miko84 25 sty 2013, 10:03
cytrynka84 działa tak jak każdy SSRI - czyli go agonizuje a po długim czasie brania każdego SSRI ilość tych receptorów maleje. Działanie antagonizujące 5-ht2c ma tylko fluoksetyna.

elfrid agomelatyna, mianseryna lub mirtazapina - to Ci proponuje jak już wypróbujesz wszystkie SSRI ;)
miko84

przez Tańczący z lękami 25 sty 2013, 12:30
miko84, no ale skoro fluo antagonizuje 5-ht2c to dlaczego tak pobudza i jako jedyny SSRI nie jest stosowany na...lęki? :roll:

-- 25 sty 2013, 11:41 --

w tej dziedzinie jest tyle zagadek, sprzeczności i paradoksów, że nie dziwię się już psychiatrom, że strzelają w nas lekami jak do kaczek...
może właśnie dlatego to tak fascynująca nauka
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 25 sty 2013, 12:43
Jest stosowana, jest do tego nawet zarejestrowana. U niektórych antagonizm 5-ht2c może wywołać pobudzenie (zwiększenie uwalaniania dopaminy i noradrenaliny) i jest to przez chorego czasami odczytywane jako negatywne działanie. Np agomelatyna mimo działania na melatoninę niektórych pobudza. Zależy od osoby. Ale czy agonizm czy antagonizm 5-ht2c jest dla nas korzystny bardzo łatwo sprawdzić - spróbować mirty albo SSRI i sprawdzić co nam lepiej "leży".
miko84

przez Kalebx3 25 sty 2013, 14:58
niecierpliwy, a pisałeś swego czasu, że po paro już widzisz poprawę. Ja nadal twierdzę, że topiramat zmniejsza nadmierne pocenie.

______

Na pocenie się Panowie wystarczy wziążć pól tabletki ( starcza raz dziennie z rana) DITROPANU.
Miałem z tym poceniem problem jak wchodziłem z Metylo( w dodatku bylo lato) , lalo sie ze mnie niemiłosiernie, Ditropan pomógł i wszystko odeszło jak ręką odjął . Teraz już tego nie biorę ,ale na tamten czas było to super lekarstwo.Czasami starczało i ćwierć tabletki ,żeby tak się nie pocić. Sam lekarz mi to przepisał do Metylo ,jak mu powiedziałem ,żeby coś mi dał na to pocenie. Na ogół to bardzo rzadko się pocę ,ale wtedy ,masakra.
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg