PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Dark Knight 22 sty 2013, 10:20
siema takie pytanie do was czy wiecie może co jest mniej toksyczne dla organizmu paroksetyna czy klomipramina ??
może ktoś gdziesz coś na ten temat wyczytał lub wie z doświadczenia bardzo proszę o odp

przez JERZY62 22 sty 2013, 10:25
Popiół, może weź benzo to Ci ulży.
♪♪♪

przez Siding Spring 22 sty 2013, 10:34
dokladniePopiół pobierz benzo na poczatku. ktore i uspokaja i poprawa nastroj. Potiwerdzone juz przez wielu ze ssri pogarszaja sytuacje na poczatku a do tego paro to najsilniejsze ssri wiec dla niektorych moze to byc naprawde katorga... Chodzi tu i o aspekt fizyczny i psychiczny(ten bol nie do zniesienia). Masz juz doswiadczenie z tym lekiem wiec powinno byc lepiej. Wytrzymaj i nie odkladaj skoro zdecydowales sie.

Wlasnie dlatego ja sie boje wracac do ssri z wyzej wymienionych powodow. Mam bardzo wrazliwa psychike i ze mna leki robia podobne rzeczy jak z Popiolem. Nie wspominajac o ubokach fizycznych ktore z czasem moga sie nawet nasilic. Trzeba miec swoj bilans korzysci i strat i wedle tego podjac decyzje o leczeniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 sty 2013, 10:48
LATEK50 napięcie mięśni możne puścić i po fluoksetynie i po sertralinie. Ja bym Ci radził spróbować właśnie fluoksetynę jako pierwszy lek, bo to lekko działający SSRI, a w dodatku działa inaczej niż reszta. Ja czytałem sporo dobrych opinii o tym leku.

Popiół znam to uczucie, to jest szczególnie wyraźne na początku brania SSRI. Ja tak mam. Spróbowałem porzucić mirtę, wzięłem dwa dni sertralinę i już się to pojawiło, najchętniej bym przeleżał cały dzień albo schował się w czarnej dziurze. Z czasem to mija ale czy CAŁKOWICIE? Nie jestem przekonany bo brałem paroksetynę bardzo długo i jakaś taka niechęć do działania i kontaktów z ludźmi została. Na mircie tego nie ma zupełnie, mam tak tylko na SSRI.

lubudubu widzę, że jest nas więcej, na których SSRI działają w ten sposób. Próbowałeś mirtazapiny? Działa zupełnie inaczej niż SSRI - nie ma tego strachu i niechęci przed światem, a wraca zaciekawienie i pasja. Minusem jest zmuła i senność dość znaczna, szczególnie rano i większy apetyt.

Dark Knight wydaje mi się, że paroksetyna, bo klomipramina silniej działa antycholinergicznie a pozatym ma działanie na kanały sodowe i wapniowe (wpływ na serce).
miko84

przez Siding Spring 22 sty 2013, 11:26
A no tez widze ze coraz wiecej nas..tak reagujacych. Podobnie mam i z tym ze na ssri mam wiecej energii ale to i tak malo konstruktywna energia bo nic sie nie chce robic. Czlowieka ma wiecej sil , wytrwalosci, energii a i tak mniej chce sie robic...Jak sie juz zacznie to wtedy mozna dlugo dzialac... (chociaz wydawac to sie moze nieco sprzeczne). Z drugiej strony inni nie musza tak miec bo to wynik wlasnie tez mojej osobowosci..zj** dodam. Co do mirty to pisales ze czystym antagonista 5htc2 jest agomelatyna a mam ja na skladzie wiec raczej z nia sprobuje ...sennosc w moim przypadku niem jest wskazana. A i dodac musze ze cienko ze mna . Anhedonia daje w kosc...bezsens masakryczny no ale jeszczze rekoma zapieram sie przed ssri. Doraznie lykam benzo..

przez miko84 22 sty 2013, 11:30
Agomelatyna jest świetna, ale jakby nie zadziałała to spróbuj mirty. Senność jest tylko rano ale można ją przemóc, a lek może Cię przywrócić do życia. Wiem coś o tym bo brałem wszystkie możliwe SSRI i mirta działa w zupełnie inny sposób. Znika ten bezsensowny lęk którego SSRI do końca nie leczy a momentami wręcz potęguje.
miko84

przez Siding Spring 22 sty 2013, 11:37
W ogole miko to masz jakos oficjalna diagnoze lekarska? No sprobuje oczywiscie...i mi rty i agomelatyny. Mam nadzieje ze nie bedzie pogorszenia lękow bo podobno agomelatyna moze takowe indukowac..a Ty jak dokladasz jednak sertre czy zotaniesz na samej mircie? Moze warto dolozyc cos innego do mirty moze jakis stabilizator nastroju? cos co by jednak nie powodowalo typowo ssrojwskich ubokow.

przez miko84 22 sty 2013, 14:02
Depresja, miałem gdzieś ta kartę od psychologa po teście, ale gdzieś się zawieruszyła.

Zostaję na samej mircie. Tak jak pisałem, działa zupełnie inaczej niż SSRI, dlatego jeśli komuś nie podpasowały to mirta powinna być kolejnym celem.
miko84

przez omeeena 22 sty 2013, 15:58
Oooo, widzę, że tu niezmienne ciało pedagogiczne :D
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez depas 22 sty 2013, 17:03
Miko84, czyli u Ciebie nawet paro nie zlikwidowała lęku całkowicie i dopiero mirtazapina się tutaj sprawdziła?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 22 sty 2013, 17:39
Tak, to dziwne bo paroksetyna to podobno najsilniejszy przeciwlękowy antydepresant. Widać zależy od osoby. Paro nigdy nie zlikwidowała tego lęku wolnopłynącego, a momentami nasilała zachowania lękowe i unikające.
miko84

przez beladin 22 sty 2013, 18:16
miko84, Dla mnie to nie jest dziwne. Gdyby można było wrzucić wszystkie osoby cierpiące z powodu leków do jednej szufladki z napisem lękowcy to jak najbardziej paro mogłoby zdziałać cuda, ale to niemozliwe. Każdy pacjent jest osobliwym przypadkiem , ma inna osobowość, doświadczenia, innego rodzaju lęki i objawy współistniejace ..dlatego leki przepisuje się po uprzednim dokładnym wywiadzie - lekarz dobiera lek zawsze do konkretnego pacjenta.
beladin

przez depas 22 sty 2013, 18:39
beladin napisał(a):...dlatego leki przepisuje się po uprzednim dokładnym wywiadzie - lekarz dobiera lek zawsze do konkretnego pacjenta.

W takim razie mój nie uważa że paroksetyna jest lekiem dla mnie. Śmiem mieć nieco inne zdanie. Swoją drogą powiedział mi ostatnio, że nie lubi paroksetyny ponieważ uzależnia. Przypomniałem mu że dwa lata przpisywał mi wenlę i przekonałem się na własnej skórze jak ciężko ten lek uzależnia i co wyrabia się z człowiekiem w razie nagłego przerwania. Będę jeszcze leczony sertaliną i buspironem, będziemy zmieniać dawki. Depakine pójdzie w odstawkę, a docelowo chcę wypróbować paroksetynę przez minimum pół roku. Jeśli i ona zawiedzie i lęki nie ustąpią, zażądam Anafranilu i będę go żarł aż nie wymyślą czegoś innego, lepszego od SSRI, SNRI, NaSSA i całej reszty tego cholerstwa.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Bianka78 22 sty 2013, 18:47
depas, możesz coś więcej napisać, jak zadziałał u Ciebie Anafranil w kwestii lęków?
Bianka78

Sortuj wg