PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 21 sty 2013, 15:04
LATEK50 tzn, że skutki uboczne ciągle malały a pozytywy się powiększały, ale szło to bardzo powoli. Pozatym zmulenie i senność na paro tylko się pogarszała niestety.
miko84

przez JERZY62 21 sty 2013, 15:26
Kalebx3, a jak często bierzesz metylofenidat, ile razy dziennie i i czy mi zwykłemu śmiertelnikowi ten lek przepisze psychiatra.
Jest lek o tej samej substancji czynnej tylko o przedłużonym działaniu, nazywa się Concerta .Czy dla mnie jest osiągalny?
♪♪♪

przez Kalebx3 21 sty 2013, 15:38
50 latek ,biorę raz dziennie 15- 20 mg ( najczęściej). Jak jest gorzej i krytycznie , dokładam jeszcze dodatkowo 10 mg i wtedy jest super.
Ja też jestem śmiertelnikiem ( zwykłym ) i mi lekarz psychiatra przepisał, więc szansa jest ;)
Concerta ? Osiągalnośc?
Spoko , najczęściej wszystko zależy od grubości portfela. czy jesteś chory , czy nie , czy tylko chciałbyś spróbować itd.
Po co Ci to lekarstwo ? Przecież nie masz zdiagnozowanego ADHD?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JERZY62 21 sty 2013, 15:48
Kalebx3, pisze też gdzieś znalazłem że jest również stosowany do leczenia fobii społecznej i depresji, ale ja chciałbym go głównie na polepszenie koncentracji żeby coś wreszcie sobie przeczytać.
http://sprawdzlek.pl/concerta/

miko84, dzięki za odpowiedz, rozumiem.
♪♪♪

przez Kalebx3 21 sty 2013, 15:56
... żeby coś wreszcie sobie przeczytać. Jak powiesz tak swojemu lekarzowi to na pewno dostaniesz ten lek. Spoko.

proponuję Nootropil , Ginko biloba, a nie Artylerię Przeciwpancerną.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JERZY62 21 sty 2013, 16:02
Kalebx3, Nootropil brałem już dawno temu, ciekawe jak teraz by działał, może spróbuje małą dawkę ;)
♪♪♪

przez miko84 21 sty 2013, 17:40
LATEK50 wykluczyłeś depresję jako źródło problemów z koncentracją i uwagą? U mnie leki przeciwdepresyjne ją znacząco podnoszą, a brałem też metylofenidat w formie bezpośredniego uwalniania i nawet wspomnianą przez Ciebie concertę - nic szczególnego.
miko84

przez JERZY62 21 sty 2013, 18:12
miko84, tak, masz rację objawy nerwicowe i depresja są przyczyną braku koncentracji.Anafranil na mnie dobrze działał jakby nie to cholerne zmęczenie i bardzo realistyczne sny.Myślałem że o zmęczenie jest na tle nerwicowym ale jak rzuciłem Anafranil to to zmęczenie ustąpiło po jakimś czasie.
♪♪♪

przez Bianka78 21 sty 2013, 18:17
miko84, czy bezsenność może być skutkiem odstawienia SSRI czy raczej przyczyn należy szukać gdzie indziej?
Bianka78

przez Popiół 21 sty 2013, 18:36
Kod: Zaznacz cały
Ile czasu brałaś paroksetynę? Moim zdaniem branie SSRI powoduje ciągłą downregulację receptorów 5-ht2c

Na czym to dokładnie polega? Z tego co wiem, paro blokując wychwyt zwrotny sprawia że serotonina pozostaje dłużej w szczelinie synaptycznej, wyczytałem też gdzieś że w grę wchodzą też jakieś autoreceptory serotoninowe które muszą się przestawić, czy to jest właśnie ta downregulacja? bo sam wyższy poziom serotoniny nie leczy depresji, o co z tym dokładnie chodzi ?
Popiół

przez miko84 21 sty 2013, 18:59
LATEK50 a próbowałeś jakiegoś pobudzającego SSRI, np fluoksetyny albo sertraliny?

Bianka78 może być, a spałaś dobrze na SSRI? SSRI regulują sen, po ich odstawieniu można w kwestii spania dochodzić jakiś czas do siebie.

Popiół gdy jest mało neuroprzekaźnika to liczba receptorów rośnie, to taka kompensacja. Gdy jest go dużo ilość receptorów maleje (tak jest z 5-ht2a i 5-ht2c), gdy zmniejszy się liczba receptorów 5-ht2c to mamy działanie przeciwdepresyjne. Ale działanie SSRI jest jakby podwójne, tak jak wspominałeś z czasem maleje ilość (albo te co zostają stają się mniej wrażliwe) autoreceptorów 5-ht1a (autoreceptory pod wpływem danego neuroprzekaźnika hamują jego dalsze uwalnianie) i uwalnianie jest jeszcze więcej serotoniny a to niesie silniejszy agonizm receptorów postsynaptycznych 5-ht1a i działanie przeciwdepresyjne.

Sam wyższy poziom serotoniny nie leczy depresji ponoć właśnie z tych powodów - wzrost następuje najpierw w przestrzeni gdzie jest sporo autoreceptorów i one hamują impulsy i przeszkadzają serotoninie w dostaniu się do postsynaptycznych rec. 5-ht1a, czyli przeszkadzają w działaniu przeciwdepresyjnym.

Tak jak pisałem, moim zdaniem downregulacja postępuje ciągle, tzn. jeśli u kogoś lek nie zadziałał w pełni albo wogóle po np. 3 miesiącach, nie znaczy, że takie samo działanie będzie miał po 6 czy po roku.
miko84

przez Popiół 21 sty 2013, 19:57
Dlatego tym razem spróbuję pozostać przy paro dłużej, zwłaszcza że dobrze mi robiła, chociaż na za pierwszym podejściem na pełne działanie czekałem dość długo, ponad 2 miesiące.
Popiół

przez JERZY62 21 sty 2013, 20:35
Popiół gdy jest mało neuroprzekaźnika to liczba receptorów rośnie, to taka kompensacja. Gdy jest go dużo ilość receptorów maleje (tak jest z 5-ht2a i 5-ht2c), gdy zmniejszy się liczba receptorów 5-ht2c to mamy działanie przeciwdepresyjne. Ale działanie SSRI jest jakby podwójne, tak jak wspominałeś z czasem maleje ilość (albo te co zostają stają się mniej wrażliwe) autoreceptorów 5-ht1a (autoreceptory pod wpływem danego neuroprzekaźnika hamują jego dalsze uwalnianie) i uwalnianie jest jeszcze więcej serotoniny a to niesie silniejszy agonizm receptorów postsynaptycznych 5-ht1a i działanie przeciwdepresyjne.

Wyższa matematyka :D

miko84, Myślę że w grę jak dla mnie wchodzą taki leki jak: Arketis, Citabax, Asentra. Prozac nie wiem zupełnie, wydaje mi się że odpada.Mój problem to napięte mięśnie i czy po Prozacu mi to spadnie to napięcie mięśni.Patrzyłem do neta i nie wiem co myśleć o Prozacu.Zapytam lekarza.A Ty co myślisz?Czy zmniejszy się napięcie mięśni?

Zażywa ktoś tu z forum już dłużej Prozac (fluoksetyne).
♪♪♪

przez Popiół 22 sty 2013, 02:26
Nie wiem czy to przez paro, czy tak samo z siebie ale ból psychiczny jest nie do wytrzymania, chcę uciec od wszystkiego i zniknąć, nie jestem zdolny do funkcjonowania a jutro do roboty, czemu człowiek musi takie katorgi przeżywać, nie mogę tego wytrzymać, jestem w ślepej uliczce bez wyjścia, nie wytrzymam.
Do tego straszny lęk.
Popiół

Sortuj wg