PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez depas 20 sty 2013, 16:43
Alastor, Nervomix to mieszanka ziołowa z walerianą, Paroxinor to silny lek tylko na receptę. Albo się nie zrozumiałeś z farmaceutą albo sobie żartujesz.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Kalebx3 20 sty 2013, 16:43
Alastor , pytasz poważnie czy sam/a sobie wymyśliłaś tę historyjkę z Aptekarzem ...dobre , do kabaretu :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez omeeena 20 sty 2013, 17:08
Alastor napisał(a):Mam takie pytanko jeżeli nie ten temat to sorka lekarz przepisał mi paroxinor. W aptece nie było tego leku i farmaceuta powiedział że nervomix jest jego zamiennikiem i tu moje pytanie czy to prawda?

To miało nas rozbawić, czy wstępnie nastawić do Ciebie? ;)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alastor 20 sty 2013, 17:32
omeeena napisał(a):To miało nas rozbawić, czy wstępnie nastawić do Ciebie? ;)

ani to ani to po prostu cos mi nie pasowalo jak mi powiedzial ze to zamiennik i się spytałem dzieki za odpowiedź

przez Popiół 20 sty 2013, 23:27
Kalebx3 wracając do poprawy libido poprzez agonistów dopaminy, czy u ciebie nie wytwarzała się na nie tolerancja? bo podobno na te leki dość szybko się wytwarza.

-- 21 sty 2013, 02:50 --

Druga dawka i już czuje to nieprzyjemne uczucie które mi towarzyszy w pierwszych dniach przyjmowania ssri, ciężko to opisać ale to takie dziwne pobudzenie bez poprawy nastroju i straszne poczucie winy, żal i niechęć do siebie.
Popiół

przez Bianka78 21 sty 2013, 12:49
Czy ktoś może mi wytłumaczyć łopatologicznie, o co chodzi z tym odblokowaniem dopaminy po odstawieniu SSRI (lubudubu ? Mistrzu tłumaczeń dla laików :mrgreen: )? Nie biorę paro dwa tygodnie, czuję się doskonale, o wieeele lepiej niż przed braniem leków i w trakcie ich brania. Jeżeli to owa dopamina za to odpowiada, to czy jest sposób aby ten stan utrwalić, przedłużyć, czy to niemożliwe?
Bianka78

przez JużTuByłem 21 sty 2013, 12:56
kalbex jak Lyrica ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez miko84 21 sty 2013, 13:47
Bianka78 SSRI mogą trochę przyblokować dopaminę przez agonizm receptorów 5-ht2c. Skoro czujesz się dobrze po odstawieniu SSRI to może antagoniści 5-ht2c zadziałają w Twoim przypadku lepiej? Niestety nie ma czystych antagonistów 5-ht2c poza agomelatyną (valdoxan), który to lek jest bardzo drogi. Inni antagoniści 5-ht2c to np. mirtazapina lub mianseryna, ale te leki mają dodatkowe działania które mogą zamulać i powodować senność (co z czasem maleje, ale nigdy do końca).

Ile czasu brałaś paroksetynę? Moim zdaniem branie SSRI powoduje ciągłą downregulację receptorów 5-ht2c, która może trwać nawet pare lat (zależy jak długo byliśmy w stanie depresji), ja np po 6 miesiącach na paroksetynie ciągle miałem postęp, nic nie stało w miejscu. Może jakbyś brała lek wystarczająco długo to otrzymałabyś efekt który masz po odstawieniu leku?

Dobre samopoczucie po odstawce paro to nie musi być tylko dopamina. Odblokowana serotonina też może skoczyć w górę w pewnych obszarach mózgu. SSRI utrzymują ją zazwyczaj na stałym poziomie, a najlepsze samopoczucie powodują zwyżki serotoniny. Np. taki narkotyk MDMA jest releaserem serotoniny, tzn powoduje jej nagłe uwolnienie i zwyżkę, dlatego działa inaczej niż SSRI. Niestety często po takim nagłym uwolnieniu następuje brak serotoniny co objawia się zjazdem depresyjnym.
miko84

przez JERZY62 21 sty 2013, 13:54
ja np po 6 miesiącach na paroksetynie ciągle miałem postęp, nic nie stało w miejscu

Co to znaczy możesz mi wytłumaczyć, jaki postęp?
♪♪♪

przez Bianka78 21 sty 2013, 14:22
miko84, dziękuję za odpowiedź. U mnie w skrócie sytuacja wygląda tak: nerwica lękowa, pół roku na sertralinie (masakra, same skutki uboczne :roll: ), potem sześć tygodni na paro (na początku lepiej, potem powrót lęków i wszechogarniająca senność nie do wytrzymania). Odstawiłam więc paro sama, bo już miarka się przebrała i miałam dość. Nie chciałam tracić kolejnych miesięcy męcząc się i dopasowując dawki. W tej chwili czuję się po prostu rewelacyjnie, już zapomniałam, że może być tak dobrze, spokojnie, radośnie. Nie tknę już żadnego SSRI. Poczytam o agomelatynie.
Bianka78

przez Kalebx3 21 sty 2013, 14:28
kalbex jak Lyrica ?

Kalbex ?, nawet fajnie,tylko za bardzo kojarzy mi się z kablowaniem. Pracowałem 3 lata w Fabryce kabli , może dlatego ;) .
No dobra Kalebx3.
LYrica ?, wolę mówic Pregabalina. Wszedłem na 75 mg / D.
Bardzo pozytywnie , większa odwaga i lęków po prostu nie ma,znikły, rozpłynęły się w kosmicznym niebycie :o . Super , jak dla mnie! Jedno co mnie niemilosiernie wkurw*a ,to ten apetyt. Nie jest to taki apetyt jak po Mircie. Zupełnie inny , jakiś zupełnie normalny , bez cienia sztuczności i zamuły. Ani taki jak po trawie ,też inny. Taki normalny . Jednak mnie to wkurza i mam nadzieje ,że się to wkrótce obniży - przejdzie - odejdzie !
Od paru lat jem tylko jeden bardzo solidny posiłek około 20 ,a tu nagle apetycik z rana po kawie. Szok.I to bardzo silny apetycik .
Jem więc ,i dużo jem i taki jakiś wtedy ociężały się czuję. Cały czas liczę ,że ten apetyt odejdzie. wtedy ów lek jeśli chodzi o anty-lękowość będę mógł zaliczyć jako coś na wzmocnienie ODWAGI , bo tak to widzę.

przez JERZY62 21 sty 2013, 14:40
A co się stanie gdy lodówka będzie pusta?

A co będzie jak nie będzie czym palić w zimie? Na to taż trzeba mieć pieniążki i to nie małe ;)

Kalebx3, ja też nie chciałbym być gruby jak beka bo się żle wtedy czuje.
♪♪♪

przez JużTuByłem 21 sty 2013, 14:46
Sory :D Kalebx3
Bierzesz jeszcze coś do tego ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Kalebx3 21 sty 2013, 14:53
Kalebx3 wracając do poprawy libido poprzez agonistów dopaminy, czy u ciebie nie wytwarzała się na nie tolerancja? bo podobno na te leki dość szybko się wytwarza.
Popiół
posłuchaj , Agoniści Dopaminy to też nie są cudowne i idealne leki , chociaż w Tym Temacie najlepsze co do tej pory wymyslil czlowiek. A nimi trzeba bardzo ostrożnie i delikatnie, bez zbytnich ,żadnych szaleństw w dawkowaniu i wysokości dawkowania.
Moje doświadczenie sa takie ( szczególnie jeśli chodzi o ropinirol ,bromerg.) że trzeba najpierw "nasycić" nimi delikatnie ( około miesiąca ) organizm , a potem raz dwa razy w tygodniu , szczególnie tak godzine , póltora przed zbliżeniem ;) . Absolutnie nie sa to leki do ciągłego stosowania,( dla chorych na Parkinsonizm i owszem , wtedy tak) , bo można sobie tylko nimi napykac biedy. Sa super ,ale tylko brane z glowa , rozsądnie. Nie bierz ich po koło miesiącu dalej cały czas ,bo będzie katastrofa. wiem co mówię.
Tolerancja na nie?
Wiesz , może u chorych na Parkinsona tak , coś takiego się wytwarza , ale my mamy inny , o niebo mniejszy problem i nie bierzemy tych leków bo nam się całe ciało trzęsie. Te leki wzmagaja pożadanie i chęci i obwód w pasie. Za dużo Dopaminy to również pewna skłonnośc do obsesji ( chyba , przepraszam jeśli się mylę),chyba Mikotak mówił.
Popiół , myślę ,że dawki do 0,5 mg brane ( juz po nasyceniu i wyregulowaniu ,receptorów) są absolutnie bezpieczne , tyle ,że -nie codziennie.
Pamiętaj , tak jak powiedział wielki Paracelsus" Wszystko jest trucizna i nic nie jest trucizną , to DAWKA czyni truciznę". Więc jakoś tak.

-- 21 sty 2013, 13:56 --

A co będzie jak nie będzie czym palić w zimie? Na to taż trzeba mieć pieniążki i to nie małe

... będziemy palić innym szajstwem ,może gorszym ,ale zawsze coś się znajdzie. Nasz kochany Przemysł Farma ciągle czymś nas zaskakuje i pracuje 24 godziny na dobę ,żebyśmy mieli dobrze ,,,i puste kieszenie :lol: ;)

-- 21 sty 2013, 13:58 --

Bierzesz jeszcze coś do tego ?

Biorę .
Paro , metylofenidat , baclofen , na noc Naltrexon . To norma , czasem cos dorażnie. Dziś jestem tak pobudzony psychicznie ,że nie wiem jak przeżyję ten dzień.

Sortuj wg