PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Popiół 17 sty 2013, 19:46
Jezu, nikt nie wspomina o zaburzeniach funkcji seksualnych po paroksetynie...co wy członka nie używacie, jest wam wszystko jedno czy paro wam nie przeszkadza w tym temacie?

TERAZ WIERZĘ ,ŻE POSUNĘ SIĘ NAPRZÓD I TO W DOBRYM KIERUNKU! WIERZĘ! , bo wcześniej już traciłem te wiarę>

Kalebx3 na paroksetynie też wierzyłem, byłem pewien że jestem już tak silny że nic tego raczej nie zmieni, szkoda że po odstawieniu leków czar prysną i wróciłem do poprzedniego stanu.

Ja bym się tak nie podniecał na twoim miejscu, jeżeli cierpisz cyklicznie na chroniczne depresje z jakimiś tam innymi zaburzeniami to nie wróżę ci rewelacji, odstaw paroksetyne poczekaj trochę i zobaczysz jaki jesteś "silny" i jak się posuniesz w dobrym kierunku.
Chyba że miałeś tam jakiś pojedynczy epizod depresyjny to owszem paroksetyna ci pomoże, w innych przypadkach takie leki nie dają trwałego efektu terapeutycznego.
Popiół

przez Siding Spring 17 sty 2013, 20:22
Moze kalebx mial na mysli wlasnie ten progres do przodu ale bedac wlasnie na lekach. Bo na lekach mozna uwierzyc ze ma sie sily do dalszej walki i do nowego zycia ale wlasnie po odstawieniu rzeczywistosc okazuje sie inna.

Zgadzam sie z tym ze leki nie lecza trwale. No wlasnie chyba ze tak jak pisales..ktos mial jakos depresje sytuacyjna pobierze leki pol roku, sytuacja wyklaruje sie i mozna odstawic. W przypadku ciezkich nawracajacych depresjii , zaburzen osobowosci dopoki bierzesz to dzialaja. Niektorzy jednak nie maja wyboru i byc moze bede je brac do konca zycia. No chyba ze jakims sposobem dana osoba znajdzie sposob na funkcjowanie ...czy to za pomoca terapii czy innego diabla...; :?

przez Tańczący z lękami 17 sty 2013, 22:54
lubudubu, a ile dni nie bierzesz nic? Ja wiem, że obojętnie jakbym walczył to swojej choroby bez leków nie pokonam, ma bowiem endogenny charakter. Leki pozwalają mi utrzymać się przy życiu, teraz tylko dobrze je dobrać i zacząć żyć zamiast trwać.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecierpliwy 17 sty 2013, 23:00
zaczynam odczuwać "spłaszczenie emocji". Ale też znika napięcie w mięśniach, pocenie pod pachami, pachwin i na dłoniach mniejsze. Po mojej minie nie można rozszyfrować czy dostałem milion $ czy ktoś z rodziny zmarł ale póki co nie jest to dokuczliwe.

przez Tańczący z lękami 17 sty 2013, 23:19
niecierpliwy, też tak miałem 7 lat łykałem paro, a jak zacząłem odstawiać to euforia i odhamowanie uczuć: śmiech, płacz, ale taki kojący. Później niestety dla mnie zaczęło się piekiełko, kiedy nie brałem już nic. Taka szklana pułapka.

przez depas 18 sty 2013, 00:12
Tańczący z lękami, dlaczego po 7 latach stosowania odstawiłeś paroksetynę? Była to kwestia że przestała działać, czy też było na tyle dobrze że zdecydowałeś się odstawić i być "czystym"?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Popiół 18 sty 2013, 00:19
Heh 7 lat, właśnie o tym mówię, żadne leki nie dają trwałego efektu terapeutycznego...niestety jest to smutne ale takie są realia.
jak zacząłem odstawiać to euforia i odhamowanie uczuć: śmiech, płacz, ale taki kojący

Bo ci się dopamina odblokowała, później wszystko wraca do normy tzn. do wracasz do poprzedniego stanu, jest to twarde lądowanie.

A napisz jak z seksem? miałeś partnerkę? czy paroksetyna po takim czasie przyjmowania leku nie spowodowała u ciebie jakichś trwałych zaburzeń funkcji seksualnych? Tzn. jakaś anorgazmia, brak podniecenia i odczuwania przyjemności z seksu czy tam stymulowania członka?
Popiół

przez Kalebx3 18 sty 2013, 01:25
Popiół
napisał:
Jezu, nikt nie wspomina o zaburzeniach funkcji seksualnych po paroksetynie...co wy członka nie używacie,

Używacie , używacie , ;) z tym ,że po Paroksetynie najbardziej i li tylko do sikania. :lol:
Popiół cały czas trąbię ,że Paro to bezwzględny Kastrator , i nie ma sobie równych wśród innych SSRI w tym temacie.

odstaw paroksetyne poczekaj trochę i zobaczysz jaki jesteś "silny" i jak się posuniesz w dobrym kierunku.
.
Ja to doskonale rozumiem i zgadzam się z tobą w zupełności Popiół. Dwa dni bez Paro i pierdzę w portki .Powraca deprecha z lękiem i złością na czele i tego typu dziwne sromotne akcje... więc dalej biorę Paro. Powiedz mi ,czemu miałbym go nie brać skoro mi pomaga? , choć nie leczy ( wiadomo) w idealnym i tak jakbym sobie tego życzył znaczeniu. Powiedz cukrzykowi ,żeby przestał brać swój "narkotyk"- insulinę, bo jest od niego uzależniony . ciekawe co Ci odpowie. " ...ale ja jestem chory i muszę ,inaczej nie dam rady" I ja tak samo Ci odpowiadam. Na DZIŚ i może jutro inaczej nie dam rady . Ba , jestem tym szczęśliwcem , który trafił na swój koszyk odpowiednich leków i jest mu z nimi dobrze. I nie zamierzam pozbawiać się na dziś tego dobrodziejstwa. Leczę sie już 24 lata psychiatrycznie , i gdyby nie prochy byłoby ze mną krucho.
Popiół widzę ,że masz mądrość konstruktywnego zadawania pytań. Ów temat ,który poruszyłeś rozkminiałem już w 1995 roku , kiedy pojawił się w Polsce Prozak( pierwszy SSRI) ,A Kramer wydał książkę : "Wsłuchując się w Prozak". te dylematy moralne , czy nadal jesteś sobą będąc pod wpływem "środka" , czy może to już ktoś inny.
No wiesz ,czy ludzie ,którzy tylko trochę niedomagają w Społeczeństwie maja prawo do antydepresantów?
I dziesiątki innych pytań , na które każdy z nas musi sam sobie odpowiedzieć ,żeby nie zagubić steru i własnego położenia oraz orientacji w swojej chorobie i jej leczeniu. Ja nie mam już tutaj dylematów , pomaga to biorę , nie pomaga nie biorę. Chcę być lepszym człowiekiem , lepszym mężem ( nawet jak mnie kastrują chemicznie SSRI) i lepszym ojcem. A żeby nim być muszę mieć w sobie tę Przestrzeń zwana Zdrowiem. Musze sie dobrze wyspać by mieć siły i mieć minimum radości w sobie by innych nie odstraszyć , ba nawet pomoc i tchnąć nadzieją. Tylko mi nie zarzucaj ,że nie są to tematy związane z SSRI . W tym wypadku są.
Pozdrawiam

-- 18 sty 2013, 00:42 --

Popiół co do tego kastaratora jakim jest Paro , to nawet na nim jakbym chciał to mógłbym nawet co drugi dzień( poważnie). tyle tylko ,że nie chcę . Jest tyle środków chemicznych po których ma sie większą ochotę a Waleczny co ranka i każdej nocy gotowy do boju. I to też poważnie. Mam już 42 lata i najzwyklej starzeje się . To są prawa organizmu ,że ( czy będe brał Paro , czy nie będę brał) nigdy już nie będę miał chcicy i możliwości 20 latka. Wtedy wystarczył tylko spojrzeć na odsłonięte zgrabne nóżki a "namiot" sam sie rozkładał :D . Teraz to ciężka Praca ( no ale nie aż taka jak w kopalni na szczęście).
NAPRAWDĘ JEST WIELE ŚRODKÓW ,ŻEBY NAWET NA PARO PRZEBIĆ JĄ W TEMACIE OZIĘBŁOŚCI SEKSUALNEJ!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Popiół 18 sty 2013, 03:20
Zgadzam sie Kalebx z tobą i z tym co napisałeś, ja myślałem że ty nie masz doświadczenia w tym temacie i podniecasz się paroksetyna jak wielu na początku leczenia a później po odstawieniu twardo lądują na glebie, zresztą teraz jestem bez leków i moje myśli to jeden wielki kłębek negatywnych emocji, nerwów, lęku, pesymizmu i niechęci do życia i ludzi, więc napisałem poprzedniego posta z agresją żeby komuś dopiec ;)

Wiesz, mój świat na paroksetynie obrócił się o 180 stopni, po raz pierwszy od wielu lat poczułem wiatr we włosach, poczułem co to normalne życie, że można być szczęśliwym, zacząłem się spotykać z kobietą i tu paroksetyna pokazała swoją okrutną cechę, zero satysfakcji z seksu, mniejsze podniecenie, brak czucia w członku, wrażenie jak by był mniej unerwiony, stymulacja nie dawała przyjemności no i do tego anorgazmia, a dawka to tylko 20mg, jestem na to wyczulony. No ale czułem się na tyle silny, do tego byłem odważny że dla seksu odstawiłem paro, długo nie minęło dopadła mnie ciężka depresja, poczułem w tedy straszny ból psychiczny że to wszystko prysnęło jak bańka mydlana.
Teraz już tęsknie za tym lekiem, pozwalał mi normalnie żyć, stabilizował i poprawiał nastrój, eliminował ten długofalowy nieprzyjemny lęk uogólniony, lęk przed życiem, przed przyszłością.

Jak pogodzić leczenie i zdrowie psychiczne ze zdrowym libido? chociaż nie spotykam się teraz z żadną kobietą to chcę być w gotowości, mam 26lat i chce czerpać przyjemność z seksu, chcę czuć podniecenie patrząc na atrakcyjną dupcie, przecież libido to nie tylko wzwód, to jest swojego rodzaju energia życiowa, chcę to po prostu to czuć.

Kalebx3 ile lat łykasz paro i w jakich dawkach? stosowałeś np. bupropion jako antidotum na libido lub inne leki?
aha kiedyś lekarz przepisał mi do paro sinindafil "wiagra" gówno mi to dało, to lek który poprawia ukrwienie ciał jamistych w członku ale z podnieceniem nie ma nic wspólnego.
Popiół

przez niecierpliwy 18 sty 2013, 10:02
Popiół, ja biore paro nie dlatego że lubie albomi smakuje. Biore dlatego że muszę. Zmagam się z fobią społeczną która ma mega wk***iające objawy jak intensywne pocenie całego ciała, drżenie kończyn, unikam ludzi. Wiem że paro ma nieprzyjemne skutki uboczne związane z seksualnościa akcetpuje to bo wole mieć takie problemy niż być odludkiem, dziwakiem. Przez fobię jestem na granicy depresji i z myślami samobójczymi więc czym dla mnie są problemy z seksualnością ?

przez Siding Spring 18 sty 2013, 11:30
Popiol

I co zamierzasz dalej robic. Myslisz o powrocie do paroksetyny czy jednak inny lek wchodzi w gre?. Co zamierzasz zrobic zeby poprawic swoj stan. Pracujesz obecnie, uczysz sie?

przez Bianka78 18 sty 2013, 11:34
Popiół napisał(a):co wy członka nie używacie, jest wam wszystko jedno czy paro wam nie przeszkadza w tym temacie?

Nie używacie 8) .
Popiól, nie można mieć wszystkiego. Chyba nie byłeś jeszcze w zupełnie krytycznym stanie, skoro libido jest dla Ciebie aż takie ważne. Jakbyś trząsł się non stop, kilka razy dziennie miał uczucie, że schodzisz z tego świata i nie potrafił sklecić najprostszego zdania to oddałbyś wszystko, aby wrócić z piekła do jako takiej normalności. A libido byłoby w tym momencie Twoim najmniejszym zmartwieniem.

Chcę być lepszym człowiekiem , lepszym mężem ( nawet jak mnie kastrują chemicznie SSRI) i lepszym ojcem. A żeby nim być muszę mieć w sobie tę Przestrzeń zwana Zdrowiem. Musze sie dobrze wyspać by mieć siły i mieć minimum radości w sobie by innych nie odstraszyć , ba nawet pomoc i tchnąć nadzieją.

Zgadzam się. Większość mojego fatalnego samopoczucia psychicznego wynikała ze świadomości własnej bezużyteczności i konieczności cedowania wszelkich obowiązków na innych. To, że nie byłam w stanie iść z dzieckiem na plac zabaw, bo po wyjściu z domu panika uderzała z mocą huraganu i nogi mi się uginały doprowadzało mnie do szaleństwa. Zawodziłam wszystkich na całej linii. Powinnam... muszę... przydałoby się... Posprzątać, zrobić obiad, poczytać Młodej bajki... Tylko w jaki sposób, gdy przygotowanie herbaty wyczerpuje jak maraton.
Bianka78

przez JERZY62 18 sty 2013, 12:39
A co do seksu to ja mówie tak: wolałbym nigdy seksu nie zaznać a być sprawny inaczej, wszystko sobie zrobić, uśmiechać się, być zadowolonym z innych rzeczy co zrobiłbym, itd. Ale to jest tylko to co wolałbym.
♪♪♪

przez Tańczący z lękami 18 sty 2013, 13:31
depas napisał(a):Tańczący z lękami, dlaczego po 7 latach stosowania odstawiłeś paroksetynę? Była to kwestia że przestała działać, czy też było na tyle dobrze że zdecydowałeś się odstawić i być "czystym"?

odstawiłem, bo coraz częściej miałem lęki a moja cudowna pani psychiatra postanowiła, że zejdziemy z leku a ja zacznę biegać i chodzić na terapię. Niestety ślepo jej zaufałem i nie pozbierałem się do teraz a minęły już 3 lata...
Popiół, miałem partnerki przez ten czas i mogłem spokojnie tylko, że dłużej. Nie narzekałem w tej kwestii w ogóle.
Właśnie słyszałem, że jak się schodzi z SSRI to się dopamina odblokowuje. Co zrobić żeby się na dłużej odblokowywała. Brać neuroleptyki? Ale one chyba zmniejszają ilość dopaminy czy zwiększają. Chcę wiedzieć co zrobić, bo tego mi brakuje właśnie.

Sortuj wg