PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 16 sty 2013, 11:50
zbyt dobrze zna moją przeszłość z używkami, zresztą ja sam nie ufałbym sobie z tą substancją.

Mylisz się i to bardzo,,, wcześniej miałem ten sam dylemat.
sam jestem niepijącym alkoholikiem ,i tego typu ( jednym słowem nałogowiec).
metylofenidat jest stokroć bezpieczniejszy od SSRI . Możesz go odstawić z dnia na dzień ( co by przy SSRI było raczej trudne), nie uzależnia( jak benzo).
dla mnie to rewelka , przez póltora roku na dawce 10-15 mg dziennie i nie wzrasta tolerka.
Tym nie da się ćpać( na szczęście) , większe dawki powodują co najwyżej "ołów w dupie".
Naprawdę polecam. Jestem bardzo zdziwiony czemu ta substancja jest na różowa receptę. Kilku debilnych ćpunków chcialo sie tym zabawić , no to macie głupolki.i wszyscy muszą cierpieć.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez niecierpliwy 16 sty 2013, 11:57
http://fakty.interia.pl/raport/granice- ... 79474,7787

Metylofenidat poprawia funkcje poznawcze wzmaga skupienie. A na liście substancji odurzających jest z powodu zażywania w nieodpowiedni sposób (głownie palenia)

przez Kalebx3 16 sty 2013, 12:04
Niecierpliwy napisał:
A na liście substancji odurzających jest z powodu zażywania w nieodpowiedni sposób (głownie palenia)

Następny dobrze poinformowany ...próbowałeś kiedyś to palić? Czy naczytałeś się " ludowych mądrości"?
Jak nie próbowałeś , to spróbuj i potem przyjdż i napisz co Ci się śniło. Do eksperymentu mogę Ci jedną tabletkę...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecierpliwy 16 sty 2013, 12:07
Kalebx3, napisałeś że nie można tego ćpać a przecież można bo debile to wciągają jak tabakę. Poza tym skoro jest na liście substancji odurzających to chyba jednak jakiś powód musi być, co ?

przez depas 16 sty 2013, 12:11
Też czytałem o potencjale do nadużywania metylofenidatu, mianowicie donosowo podobno niewiele różni się w działaniu od speedu. Sęk w tym że znając siebie, nie powstrzymałbym się przed spróbowaniem. I jeśli zadziałało by tak jak trzeba (albo właśnie jak NIE trzeba), skończyłbym z kolejnym problemem. Gdybym miał do siebie zaufanie, wiedział na 100% że nie w głowie mi już eksperymenty, z wielką chęcią spróbowałbym tego leku, dużo czytałem o jego potencjalnie świetnych właściwościach.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Kalebx3 16 sty 2013, 12:36
Depas , powiem Ci tak ,
dużo tracisz przez swoje próżne strachy-lachy. Nie moim celem jest tu promocja tego specyfiku , ani udowadnianie komuś ,że to JEDNAK nie narkotyk, nie amfetamina ...i tego typu wstawki.
Sam bym pewnie myślał jak Ty , gdybym wcześniej nie poznał tej dobroczynnej substancji.
Mówię jednak tu o swoich doświadczeniach i o tym ,że na moje ( dla mnie mocno prze*bane doświadczenia i rozpierdulajjjące mi życie i jego komfort) ten wspaniały LEK w polączeniu z Paroksetyną wydobył mnie z emocjonalnego błota i syfu w jakim tkwiłem. Jest jeszcze wiele do zrobienia , ale przy tym zestawie( PLUS jeszcze kapitalny Baclofen , który apropo przebija wszystkie stabilizatory- u mnie) TERAZ WIERZĘ ,ŻE POSUNĘ SIĘ NAPRZÓD I TO W DOBRYM KIERUNKU! WIERZĘ! , bo wcześniej już traciłem te wiarę>

Ludzie wszystkim ćpają np. takimi Acodinami , tramalami , piją odrdzewiacze i jeszcze milion rzeczy ....ale Metylofenidat , oooo ten jest be. Takie kity to Oni mogą starym zdewociałym babciom sprzedawać ,ale nie mi.

przez depas 16 sty 2013, 12:48
Kalebx3, jak napisałem bardzo chętnie spróbowałbym metylo, jednak żeby go zdobyć musiałbym prawdopodobnie zmienić lekarza. Bardzo cenię i zwyczajnie lubię mojego obecnego lekarza, jednak on unika wszelkich "kontrowersyjnych" leków, nawet benzo na prze_ebane stany lękowe mi nie chciał przepisać (może to i lepiej, bo kiedy w końcu wpadły mi w łapy nadużywałem je nagminnie). Ale z ciekawości, choćby tylko żeby zobaczyć jego reakcję, chyba zapytam go o metylo i czy w ogóle stosuje ten lek u swoich pacjentów.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 16 sty 2013, 13:05
Depas , zawsze można zapytać, a jak jeszcze łączy Cie nić porozumienia i sympatii ze swoim lekarzem ,to już w ogóle możesz obgadać problem i swoje wątpliwości. Przecież naprawdę tylko i wyłącznie rozchodzi sie w tym wypadku o pliczek różowych recept. Sam mi mój lekarz powiedział ( apropo , który ma dziecko chore na ADHD) ,że wypisywał by ten lek częściej ,ale nie wszędzie gdzie pracuje mają PO PROSTU taką różową rzecz.
Na Zachodzie możesz to dostać na zwykłą recepte od Rodzinnego , a u nas jak zawsze wszystko skomplikowane...
Ludzie i lekarze do tego leku podchodzą jak do narkotyku , z masą bezpodstawnych i debilnie powtarzanych frazesów typu "amfa". Szkoda słów...

przez Bianka78 16 sty 2013, 13:32
Kalebx3, miło Cię widzieć w dobrej formie ;) .
Bianka78

przez Kalebx3 16 sty 2013, 13:39
Witaj Bianka ;) ,
a dziękuje , poprawia się. Mam głowę pełna pomysłów,a szczególnie ten ze Śmiechoterapią. To by było to, co lubiał bym robić...
A co u Ciebie, dalej dobrze?

przez Bianka78 16 sty 2013, 13:43
Kalebx3, owszem, dobrze. Cho no na maila.
Bianka78

przez niepojęta 16 sty 2013, 20:43
Właśnie dziś lekarz zmienił mi lek, wcześniej miałam Mozarin i nic nie zdziałał. Bierze ktoś Xetanor? Chciałabym poznać opinię na temat tego leku.

przez elfrid 16 sty 2013, 20:43
depas, teoretycznie metylo jest na ADHD, nie ma działania przeciwdepresyjnego, ma uspokajać dzieci i ewentualnie dorosłych z nadpobudliwością. Być może przy twojej permanentnej anhedonii byłby w stanie jakoś Cię ruszyć. Ale ja mam mieszane uczucia - ostatnio dużo pisałeś o lęku, chcesz paroksetyny i to niepokój zdaje się Twoim największym problemem. A przy lękach metylofenidad, Wellbutrin i inne dopaminowe specyfiki aktywizujące mogą nie zdają egzaminu. Niektórzy przychiatrzy na dystymie przepisują aktywizujące neuroleptyki typu fluanxol, amisulipryd, arypiprazol.

Kalebx3, zacząłeś brać już topiramat, czy dalej na lamotryginie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 16 sty 2013, 21:18
elfrid, no Wellbutrin to mi faktycznie za bardzo nie pomógł, a raczej zaszkodził jeśli już, właśnie lęki stały się po nim nie do zniesienia. Za to Fluanxol wciąż mnie interesuje, może uda się doktora namówić.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg