PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Moniczka 17 lut 2006, 09:12
Po dwoch miesiacach brania seroxatu bylo idealnie,leki zniknely a wczoraj dostalam ataku takiego nocnego leku z biciem serca,ze boje sie iz dostalam jakiejs choroby psychicznej.jakby byla w nierealnym swiecie.Czy to cos ze mna,czy z lekiem ktory nadal biore?
Moniczka

przez drań 17 lut 2006, 14:45
Blokuje.Po co dwa identyczne tematy.
Pozdrawiam
ExModerator

przez Mada 17 lut 2006, 18:03
Nie biore nic innego oprocz Seroxatu. Poczekam jeszcze kilka dni. Mialam bardzo nieprzyjemne doswiadczenie z Lexapro i nie chce zeby mi sie powtorzylo. Nie przeszkadza mi to ze lek jeszcze nie dziala, raczej intensywnosc efektow ubocznych doskwiera, a musze chodzic do pracy i do szkoly.

[ Dodano: Wto Lut 21, 2006 2:31 pm ]
Biore juz prawie 2 tygodnie i czuje ze leki mi sie nasily, czuje ze energia do walki z tym swinstwem mi zanika, powolne zrezygnowanie, coraz czesciej zwalniam sie z pracy, nie moge spac, jesc, jest mi niedobrze, boli mnie glowa! Rano leci mi krew z nosa. Dretwieja mi rece. Juz nie wiem co mam robic. Walcze z tym jak moge od 5 miesiecy ale juz opadaja mi rece. Boje sie ze bede musiala rzucic prace!
There are some defeats more triumphant than victories.
If you don't risk anything you risk even more.
"[Spring is] a true reconstructionist."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seroxat-musze brać już dwie tabletki dziennie

przez Moniczka 21 lut 2006, 10:23
Przy mojej nerwicy lekowej jedna tabletka seroxatu dziennie sobie nie radzi.Leki postepuja,bo boje sie momenatmi wychodzic z domu.Czy ktos z was zwiekszal ten lek do 1,5 a potem 2 tabletek dziennie?Lekarz psychiatra uwaza,ze tak trzeba.Jesli taka dawka mi nie pomoze,to bede musiala zmienic lek na jakis Effectin:(
Nerwica lekowa nie jest absolutnie niebezpieczna dla zdrowia,ale jak wiecie strasznie utrudnia zycie i dlawi jego "smak"..
Moniczka

przez ela 21 lut 2006, 13:12
Czesc Moniczko! :lol:
Ja na Twoim miejscu nie zastanawiala bym sie nad zwiekszeniem dawki tylko odwrotnie...A czy sprobowalas "przezyc"tak 1 lub 2 dni bez tabletek.Ale oczywiscie wychodzac z domu?
:lol:
ela

przez KOREK 21 lut 2006, 13:21
ela napisał(a):Czesc Moniczko! :lol:
Ja na Twoim miejscu nie zastanawiala bym sie nad zwiekszeniem dawki tylko odwrotnie...A czy sprobowalas "przezyc"tak 1 lub 2 dni bez tabletek.Ale oczywiscie wychodzac z domu?

A tak ogolnie to o co ci chodzi w tym poscie?Co powinna zrobic Moniczka?Odstawic leki !!!

Po co?

Dlaczego?

W jakim celu?

przez BulletproofCupid 21 lut 2006, 13:28
ela napisał(a):Czesc Moniczko! :lol:

Elu, zastanów się co piszesz. Moniczka ma wyraźne zalecenia od lekarza.
I nie bardzo wiem czego się obawia?
Jak długo bierzesz ten seroxat? Masz jakieś ciężkie objawy uboczne?

przez Moniczka 21 lut 2006, 14:09
Nie mam objawow ubocznych po seroxacie,ale nawet podczas jego brania leki nie do konca zniknely(chyba,ze na pare dni) a nawet pojawily sie nowe paranoje typu "boje sie wychodzic z domu".Stad zalecenia lekarza i nie wiem,co robic.Zwiekszyc dawke,czy sprobowac przezyc na jednej tabletce dziennie,jak do tej pory...
Moniczka

przez LINA 21 lut 2006, 14:31
Witaj Moniczko.
Ja na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się tylko brała leki tak jak zalecił lekarz. Musisz mu zaufać. On napewno wie co robi. Jeżeli jedna tabletka dziennie nie pomaga to przełam się i weź drugą. Nie potrzebnie się męczysz.
Ja byłam w takiej samej sytuacji ( co prawda brałam inny lek). Po jakimś czasie pomogło i Tobie napewno też pomoże, czego z całego serca Ci życzę.
Pozdrawiam

przez Moniczka 21 lut 2006, 16:01
Ja sie nie boje zaczac zwiekszac dawke.Boje sie,co bedzie potem jak przyjdzie do odstawiania.Organizm sie przyzwyczai i wroci nerwica
Moniczka

przez mana 21 lut 2006, 16:06
Ja natomiast boje sie brać wszystkich leków, dlatego biore tylko ziołowe. Czuje jednak, że przestaja działać.

przez LINA 21 lut 2006, 16:37
Uważam, że nie powinnać martwić się na zapas. Jeżeli jednak będziesz tak robić to nigdy nie zdecydujesz czy brać leki czy nie, czy chcesz wyzdrowieć czy nie. My nerwicowcy boimy się wielu rzeczy, ale żeby do czegoś dojśc trzeba twardo postanowić co zrobić.
Więc nie bój się bo ten strach tylko potęguje Twoje objawy.
Nie ma co gdybać. Nie wiesz co będzie później, a już sobie wkręcasz to ,że po odstawieniu nerwica wróci.
Mi też nie było i nie jest łatwo. Na razie postaraj się o tym zapomnieć i walcz. Weź się w garść. A jak chcesz się lepiej czuć to słuchaj lekarza.
Wszystko będzie ok.
Pamiętaj nie myśl co będzie potem. Liczy się teraz!
pozdrawiam

przez BulletproofCupid 21 lut 2006, 16:53
Moniczka napisał(a):Ja sie nie boje zaczac zwiekszac dawke.Boje sie,co bedzie potem jak przyjdzie do odstawiania.Organizm sie przyzwyczai i wroci nerwica

Uhh, spokojnie. Seroxat to antydepresant, nie powoduje uzależnienia, tolerancja nie zwiększa się. Nie martw się niepotrzebnie :)
Out of order

przez atrucha 21 lut 2006, 17:27
BulletproofCupid napisał(a):Uhh, spokojnie. Seroxat to antydepresant, nie powoduje uzależnienia, tolerancja nie zwiększa się. Nie martw się niepotrzebnie :)

Niby tak jak Efectin nie uzależnia..ale jak go kiedyś odstawiałam (mówię o Efectinie) to miałam takie odczucia przy ruchach,jakby mózg nie nadążał za czaszką.. I jakoś Twój awatar BulletproofCupid'zie,przypomniał mi to uczucie :lol:
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Sortuj wg