PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez niecierpliwy 09 sty 2013, 22:14
Bianka78, ja chodze do tego samego lekarza od poczatku mimo ze tez na razie jest kula w plot. Ale powiedział mi ze w psychiatrii nie da sie zrobic badan przeswietlenia czy czegos podobnego. Po prostu sprawdza sie metoda prob i błedów. Ja biore już 4 lek

przez elfrid 09 sty 2013, 22:14
Bianka78, oj wenla, zawsze będę ją wspominał ze łzą w oku, za to, że tak pięknie działała, dopóki nie przestała

-- 09 sty 2013, 22:17 --

niecierpliwy, żeby nam tylko życia starczyło na te lekarskie strzały... pewnie dlatego niektórzy biorą sprawy we własne ręce :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez niecierpliwy 09 sty 2013, 22:20
elfrid, musimy zdać się na doświadczenie lekarzy. Ja wole samemu nic nie mieszać.
Ale każdy chce jak najszybciej wydobrzec

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bianka78 09 sty 2013, 22:27
niecierpliwy Wiem, że metodą prób i błędów, ale dla mnie dobry lekarz to taki, który reaguje też na sugestie pacjenta i dopasowuje leczenie do jego reakcji. A nie tylko uparcie każe mu zwiększać dawki niedziałającego leku, na którym ów pacjent męczy się okrutnie :bezradny: .
Bianka78

przez Siding Spring 09 sty 2013, 22:27
Uboki fizyczne to glownie bole miesniowe i skurcze ktore odpuszczaja...Do tego przez ten caly czas ciagnela sie za mna ta anhedonia (niczym nie moglem sie zajac) i sennosc. Cos porobilem i od razu zglebowany na maxa. Masakryczna pamiec,brak kreatywnosci , wyjalowienie emocjonalne , ciagly niepokoj i trwoga( no zawieszony jak po kwasie). To jaki bylem przed braniem leku a na odstawce to jednak niebo i pieklo. Nie ma tu mowy o jakims nawrocie nerwicy. Do tego problemy z wlasna tozsamoscia, problemy z identyfikacja ktore przekonania sa moje a ktore polekowe. Totalny galimatias we lbie. U lekarzy takie problem nie istnieja. Wedlug nich miesiac po odstawieniu i czlowiek czuje sie tak jakby nic nigdy nie bral. To bledne przekonanie, bardzo bledne szczegolnie u mlodych ludzi (jak u mnie) u ktorych osobowosc jest ciagle"zywa" mozna spodziewac sie tego o czym tu pisze(I ta swiadomosc lekarze powinni miec). Juz rok temu zarejestrowalem sie na stronie paxilprogress.com gdzie takich histroii jak moja jest wiele. Ale pozytywny akcent to taki ze w koncu ludzie dochodza do siebie..czy to po miesiacu, czy po latach. Nadal moj stan pozostawia wiele do zyczenia ale widze ze kazdy dzien jest inny. Rozwazam rozpoczecie brania czegos co by szybciej doprowadzilo mnie do tej stabilnosci ale nigdy wiecej ssri..ani tlpd bo mieszanie w serotoninie przez tak silne leki nie sluzy jednak mojemu zdrowiu.

przez niecierpliwy 09 sty 2013, 22:33
Bianka78, yo jakis chu*owy ten lekarz. Jesli na mnie lek nie dzialal to lekarz zmienial lek a nie podwyzszal dawki bo to bez sensu

przez elfrid 09 sty 2013, 22:37
Bianka78, trafiłaś na starego rutyniarza, który nie jest nastawiony an odbiór. Może wraz ze zmianą leku warto zmienić też magika.

przez Bianka78 09 sty 2013, 22:38
To ja podbijam moje pytanie, które zaginęło w ferworze dyskusji. Czy myślicie, że po pół roku brania sertraliny i 1,5 miesiąca paroksetyny skutki odstawienne dotyczą u mnie już tylko paro? Sertralina sobie wywietrzała (wiem, mocno fachowe słownictwo :mrgreen: )? Czy czas brania leków SSRI się jakoś sumuje?
Bianka78

przez elfrid 09 sty 2013, 22:42
lubudubu, każdy lek działa na układ serotoninergiczny jak nie przez wychwyt zwrotny to receptorowo to w inny sposób. Więc powrót do leków, żeby wrócić do siebie po braniu leków chyba mija się z celem. Podobno innym lekiem jest Valdoxan, który ma poprawiać nastrój poprzez regulację rytmów dobowych itp, itd. A tak jak nie wiadomo o co chodzi... to w życiu chodzi o pieniądze, a w psychiatrii o serotoninę.

przez Siding Spring 09 sty 2013, 22:44
zle to ujalem. Dzialanie na serotonine tak jak w przypadku ssri. Byc moze jakis nasenny neuroleptyk plus stabilizator i doraznie benzo...albo ta zachwalana mirtazapina.Musialbym przzemyslec..

przez elfrid 09 sty 2013, 22:45
Bianka78, tylko paro. Zresztą sertralinę się stosunkowo łatwo odstawia, więc nawet jakby coś się nałożyło to i tak paro by to przyćmiło. Wenla i paro mają najwięcej uboków związanych z odstawieniem. Odstawienie innych jest prawie niezauważalne, zwłaszcza przy stopniowej redukcji dawki.

-- 09 sty 2013, 22:48 --

lubudubu, może stabilizator to dobry pomysł. Żebyś się tak nie wsłuchiwał w swoje ciało, swój stan, każdego dnia od nowa. Neurleptyk na pewno też byłby tu pomocny, ale one mają jeszcze więcej skutków ubocznych - stwierdzonych w badaniach u większej liczny pacjentów, jak późne dyskinezy itp. Więc tu lepiej uważaj.

-- 09 sty 2013, 22:49 --

lubudubu, już lepiej chyba mirtazapinę, tylko... "jak nie jeść Panie doktorze, jak nie jeść" :D

przez Siding Spring 09 sty 2013, 22:50
Od czasu do czasu biore kwetiapine 50 mg na sen. Usypia idealnie a z rana zero zamuly. A tak to brak jakichkolwiek ubokow. No takie kombo jak u tanczacego wilka byloby niezle. Lamotrygina + kwietiapina. Oba leki w malych dawkach. Opcja godna przemyslenia.

przez elfrid 09 sty 2013, 23:12
No właśnie ciekawe co u niego...

przez depas 10 sty 2013, 00:17
A niech to, tyle się napinałem na paroksetynę, a tu lekarz stwierdził że za wcześnie na porzucenie sertraliny i trzeba dać jej więcej czasu. Podnieśliśmy tylko buspiron a reszta bez zmian. No nie wiem, z jednej strony nieco się napaliłem na paro, z drugiej wciąż uważam sertrę za dobry lek i jeśli ma jeszcze więcej do zaoferowania, chętnie będę ją brał dalej. Mój doc stwierdził że paro to owszem najlepszy lek na lęki, u mnie jednak wciąż widzi sertrę, twierdzi również że 4 miesiące to dla niej za krótko na rozkręcenie się w pełni, a jeśli pomogła, po co już zmieniać. Muszę przyznać że ma to sens, a ja zdecydowanie jestem zbyt niecierpliwy. Na razie zobaczymy co mi da więcej buspironu, a ten lek też baradzo "lubię".
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg