PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elfrid 09 sty 2013, 21:32
leki przeciwpadaczkowe: lamotrygina, karbamazepina, kwas walproinowy lub nowsze gabapentyna, topiramat, pregabalina (zarejestrowana oficjalnie do leczenia lęków, ale potwornie droga, brak generyków), tiagabina, okskarbazepina.
Ich główne wskazanie to leczenie epilepsji. Ale wykazują szereg innych właściwości i są przepisywane na stabilizację nastroju (chad), ból neuropatyczny, lęki (tiagabina, gabapentyna, pregabalina), przy leczeniu i profilaktyce uzależnień, gwałtownym objadaniu się, fibromialgii
pregabalina, wenlafaksyna

przez omeeena 09 sty 2013, 21:32
Pitu, nie wiesz, z kim zadzierasz ;)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Bianka78 09 sty 2013, 21:39
Pitu Odpuść elfridowi, bardzo wiele mi dają jego podpowiedzi i jestem mu wdzięczna.

omeeena Odstawiam, dopiero jak odpocznę po tym całym galimatiasie z SSRI spróbuję czegoś z innej beczki.
Ostatnio edytowano 09 sty 2013, 21:45 przez Bianka78, łącznie edytowano 1 raz
Bianka78

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 09 sty 2013, 21:44
Moja forma rosnie elfrid o dziwot a dobijam do 2 lat bedac wolnym od ssri. I powiem Ci ze ciagle czuje ich negatywna strone bo ta pozytywna troche mnie zycia nauczyla. Tak ssri to legalne dragi powtorze to jeszcze raz. Jak mozna nie nazwac uzalezniajaca substancja ktora probuje odstawic sie miesiacami z roznym skutkiem? Sa skrajne przypadki , sa osoby ktore potrzebuja ich wiec niech beda dalej na rynku ale w niektorych przypadkach mozna oszczedzic sobie ich skutkow ubocznych probujac wejsc na wlasciwie tory ida na terapie. Byc moze taka forma bylaby skuteczniejsza. Ciesze sie tez z tego ze ostatnimi czasu powraca moje poczucie bezpieczenstwa ktorego tak mi brakowalo ( a nic w zyciu zlego sie nie dzieje). Odpuscil mi ten lęk ktory jeszcze miesiac temu o tej porze doprowadzal mnie do oblędu. Popelnilem blad wchodzac kiedys na paroksetyne i bedac na niej 3 lata. Ale tak mnie zmienila ze nie mialem swiadomosci jej na mnie szkodliwosci. Ciekawe jak to wszystko rozwinie sie dalej. Chcialbym calkowicie w 100% powrocic do punktu wyjscia czyli do stanu sprzed brania leku . Wtedy moglbym zaczac na nowo.

przez elfrid 09 sty 2013, 21:49
Bianka78, ja w każdym razie ja jestem wdzięczy, że topiramat hamuje wewnętrzne rozedrganie i pozwala się wyciszyć, zdystanować. Pomaga złapać równowagę emocjonalną. Niweluje to co we fluoksetynie najgorsze :D Nie wiem jakby działał sam. Ale w kombinacji z antydepresantem się sprawdza. A też na SSRI reagowałem średnio tzn. na paro nie reagowałem, na fluo wiadomo jak. Pewnie przy fobiach społecznych, nerwicy natręctw stabilizator by się nie sprawdzał, ale na lęki typu stresy, napięcia, moim zdaniem jak najbardziej. Nie powinny być to zarezerwowane leki tylko dla epileptyków i chadowców pełną gębą.

przez Pitu 09 sty 2013, 21:49
Bianka78, Nie odstawiaj niczego na własną rękę.
omeeena, Nie wiem ale podejrzewam ;)
Pitu

przez Bianka78 09 sty 2013, 21:52
elfrid Ale u mnie to nie są lęki typu stresy, tylko ataki paniki na cały regulator :( . Plus cała gama towarzyszących im przyjemności, nerwica lękowa jak ta lala.
Pitu Za późno :mrgreen: .
Bianka78

przez elfrid 09 sty 2013, 21:53
lubudubu, nie pytam złośliwie, ale czemu byłeś na leku przez 3 lata który nie pomaga? Co znaczy, że nie byłeś świadomy, że nie pomaga? Musiałeś czuć się komfortowo skoro przez 3 lata nic nie zrobiłeś?
Ja z fluo nie jestem do końca zadowolony, ale widzę korzyści i straty, szukam dodatkowych rozwiązań w postaci stabilizatora - jednak mam wrażenie, że panuję nad sytuacją i wiem na co biorę jeden lek, na co drugi. Co więcej wiem jak jest bez nich i wiem jak jest odbiór siebie, otoczenia i perspektyw bez nich. Na dobrym leczeniu człowiek czuje się tak, jakby nie brał żadnych leków.

przez niecierpliwy 09 sty 2013, 21:55
ja bralem rozne leki z gr. ssri ale czuje moc paro jak zadnego innego. Boje sie jedynie ze dopadnie mnie sennosc ale na razie za krotko biore. Poki co oczekuje ze zabije u mnie lęki

przez elfrid 09 sty 2013, 21:58
Bianka78, pogadaj z lekarzem, zapytaj co proponuje pacjentom z podobnymi objawami, którzy źle reagują na SSRI? Niech się specjalista wysili 8) . W każdym razie zawsze masz doraźnie benzo.
Mi myślenie o objawach, wsłuchiwaniu się w swoje ciało, skupianiu na innych objawach somatycznych, analizowaniu tego, wydaje się, że odpłynęło właśnie na leku przeciwpadaczkowym.

-- 09 sty 2013, 21:59 --

niecierpliwy, a jak z potliwością?

przez niecierpliwy 09 sty 2013, 22:02
póki co sie nie zmienia ale czuje "mieszanie w głowie". Po zadnym z leków nie czułem ani ubokó ani zadnego innego działania.
Jutro bedzie 2 tyg. jak zacząłem stosować i jeszcze musze poczekać - ale w piatek zmieniam na 30mg - tak powiedzial lekarz bo pocenie sie nie zmniejsza.

przez Siding Spring 09 sty 2013, 22:07
elfrid lapiesz za slowka az huczy. Wszedzie gdzie sie da. Napisalem gdzies ze nic nie robilem przez te 3 lata czy nawet ze paro nie pomagala? Pomagala na jedno,szkodzila na drugie. A bilans korzysci/strat okazal sie jednak nie taki jakiego oczekiwalem przed braniem leku. Dlugo na niej bylem i miala ona zgubny na mnie wplyw jezeli chodzi o zmiany w osobowosci plus koncowa anhedonia i masakryczna sennosc spowodowala dalsze niekorzystne zmiany. Wiedzialem ze musza ja odstawic bo czulem ze sie staczam. Myslalem ze odstawie i bedzie ok. Ale tak jak wspomnialem wczesniej okazalo sie ze jest inaczej. Juz 2 lata ciagna sie za mna jej skutki uboczne. Bede w kolko powtarzal ze to nie sa cukierki i maja silny wplyw na jednych zgubny a innym moga pomagac.

przez Bianka78 09 sty 2013, 22:11
elfrid, gdybym ja miała dobrego lekarza... Niestety, i pierwszy, i drugi trafiali dotychczas jak kulą w płot. Więc przed kolejną wizytą gdziekolwiek próbuję sama nieco się dokształcić. Żeby wiedzieć, na co się mogę zgodzić, a co definitywnie odpada (np. już wiem, że wenla).
Bianka78

przez elfrid 09 sty 2013, 22:13
lubudubu, nie łapie za słówka, próbuje zrozumieć ten zgubny wpływ. Poza tym nie potrafię zaakceptować, że lek mógłby przez taki okres po odstawieniu wywoływać uboki. Może to objawy nerwicy? Często trudno to rozgraniczyć. Co na to psychiatra? W każdym razie cieszę się, że wracasz do formy.

Sortuj wg