PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez niecierpliwy 04 sty 2013, 17:15
lubudubu, nie mogę usiedzieć w miejscu a jak siedze to musze ruszać nogami ... przy kompie zmieniam co chwila pozycję. Wzmogła się potliwość (chyba na razie dłonie tylko). Siedze za chwila muszę zrobić kółko w pokoju.

przez Siding Spring 04 sty 2013, 17:18
akatyzja ..No tak mozna doswiadczyc takich skutkow ubocznych. Tez tak mialem. Pogadaj z lekarzem zeby przepisal Tobie cos na wyciszenie ale jezeli krotko bierzesz ten lek to moze z czasem troche unormuje sie...

przez niecierpliwy 04 sty 2013, 17:21
lubudubu, biore 8 dzień więc na razie nigdzie nie idę. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JERZY62 04 sty 2013, 17:26
Jasny gwint aż mózg staje w poprzek, nie wiadomo co robić mam trochę stracha brać tą paroksetyne po tych wszystkich wypowiedziach.
Brałem Anafranil (dawka 37.5 przez około roku) i nie czułem się na nim dobrze, miałem po nim takie cholerne zmęczenie rano do południa zwłaszcza.Myślałem że to objawy nerwicy a to po tym Anafranilu.Takie zmęczenie po leku jakoś fachowo się nazywa ale nie pamiętam jak.
♪♪♪

przez Siding Spring 04 sty 2013, 17:32
asthenia? :p

jezeli wystapi u Ciebie zmeczenie po paro to anafranil moze okazac sie ze byl w tej kwestii laskawy;p. Ale ja juz nie strasze bo zaraz przyjdzie elfrid i mnie zbeszta... :mrgreen:

przez niecierpliwy 04 sty 2013, 17:36
LATEK50, jak masz paro przepisane przez lekarza to bierz. Ja na razie nie narzekam (lekarz mi kazał zacząć od 20 mg może to przez to). Ewentualnie mam zwiększyć do 30 po 2. tyg. jak nie będzie poprawy. Lepsze takie uboki niz po amitryptylinie (gigantyczne zaparcia :))

przez Bianka78 04 sty 2013, 17:46
lubudubu napisał(a): Nie odstawiaj z dnia na dzien... troche juz bierzesz paro wiec rob to stopniowo

Gdybym się jednak zdecydowała na odstawienie (tak sobie rozmyślam tylko), to sądzisz, że schodzenie z dawki 10mg po 1,5 miesiąca brania nie może być nagłe? To co, dziabać tabsy na cztery części czy brać co drugi dzień? Do psycholki idę dopiero pod koniec stycznia, zresztą ona się zna jak kura na pieprzu. Na bank każe mi odstawić z dnia na dzień, tak jak sertralinę.
Bianka78

przez Siding Spring 04 sty 2013, 17:49
co ogranizm to reakcja ale lepiej byc swiadomym ryzyka? Mozesz np przez tydzien pobrac 5 mg i odstawic w cholere..

kiedys odstawialem sertraline po miesiacu brania. Kurna stany jakies podgoraczkowe,palenie ciala....

przez beladin 04 sty 2013, 18:26
Niektórzy wolą szybko odstawić bez zabawy w stopniowe schodzenie. Taką technikę powinny stosować wyłącznie osoby, które nie mają wegetatywnych objawów nerwicowych ..którym cierpienie fizyczne nie straszne ;)

Bianka78, Czemu rozmyślasz nad odstawieniem?
beladin

przez Bianka78 04 sty 2013, 19:00
beladin przeczytaj moje dzisiejsze posty... Ja po prostu mam wrażenie, że dotarłam do pewnej granicy w znoszeniu skutków ubocznych leków. Bilans stosowania SSRI jest dla mnie zdecydowanie ujemny. Sertralina - tragedia. Paro - działało, działało i zdechło. No ileż można?
Przed leczeniem miałam ataki paniki, ciągłe zmęczenie i depresyjne myśli. W trakcie leczenia zaliczyłam derealizację, ciągłe mdłości, akatyzację, bezsenność, megasenność, nocne pocenia, szumy i uciski w głowie, trzęsionki i jeszcze kilka innych miłych rzeczy. Poza tym mam wrażenie, że na lekach kompletnie nie panuję nad swoim organizmem, że wszystkie reakcje są nie moje, tylko wynikają z brania prochów :( .
Bianka78

przez JERZY62 05 sty 2013, 10:56
Cierpiący, myślę że za ostro zacząłeś 10mg na początek przez co najmniej pierwsze dwa tygodnie by wystarczyło jak widzę tu po innych jak zaczynali zażywać paroksetyne.
♪♪♪

przez niecierpliwy 05 sty 2013, 11:36
LATEK50, lekarz mi powiedział że mam zacząc od 20mg. Ja już brałem inne SSRI i nie było efektów (zawsze brałem od najniższych dawek). Póki co nic takiego się nie dzieje żebym mógł narzekać - jakieś uboki są ale jest ok.

przez elfrid 05 sty 2013, 13:54
Bianka78, lek, lekowi nie równy, zawsze można spróbować innego. Ale w nowej dawce bierzesz dość krótko, warto wytrzymać miesiąc na 20mg (podobno minimalna dawka terapeutyczna). Poza tym moim zdaniem przy zwiększeniu dawki leku ponownie pojawiają się skutki uboczne, szczególnie lęki, napięcie - trzeba przetrwać. Ja też miałem okresy, kiedy wydawało mi się, że bez leków jest lepiej. Ale potem okazywało się to złudzeniem - uboki były małym piwem w porównaniu z objawami pierwotnymi. Mnie najbardziej fascynuje w lekach przeciwdepresyjnych, abstrahując, że mają niwelować te dokuczliwe objawy, jak zmienia się sposób widzenia świata, siebie w kontaktach międzyludzkich, ocenie własnej osoby, życia i perspektyw. To chyba najbardziej cenne. Więc chyba pozostaje zaakceptować, że nie mogę spokojnie usiedzieć na dupie i mam rozproszoną uwagę na fluoksetynie. Żyć i nie szukać lepszego, świętego farmakologicznego grala.
pregabalina, wenlafaksyna

przez omeeena 05 sty 2013, 14:52
Rany, ludziska, ale macie parcie!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Sortuj wg