PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 03 sty 2013, 13:51
Ja tez się nie pociłem. Przez pierwszy okres brania to różne dziwne rzeczy się dzieją. Dawka pewnie też ma znaczenie.
beladin

przez niecierpliwy 03 sty 2013, 14:45
Olkaola, baladin
U mnie pocenie to objaw fobii społecznej (prawdobodobnie) i cierpię na to zanim zacząłem brać SSRI czy inne leki. Pytanie czy paro jest w stanie taki objaw zniwelować ?

przez beladin 03 sty 2013, 15:00
Cierpiący, Jeśli jest to objaw związany bezpośrednio z fobią to jak najbardziej. Oczywiście do tego potrzeba cierpliwości i stałej dawki jednego leku przez dłuższy okres :)
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez omeeena 03 sty 2013, 15:12
elfrid, nie wiem, o czym TY piszesz, bo secretladykkk, pisała o NOCNYCH potach. Stąd moja odpowiedź.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez niecierpliwy 03 sty 2013, 15:16
Nie wiem też czy to wynik lęku ale nadmiernie reaguję na bodźce. W towarzystwie "telepią" mi się nogi, ręce. Łatwo mnie przestraszyć - tak jakbym cały czas był w napięciu mimo że nie mam jakichś dużych stresów.

przez omeeena 03 sty 2013, 15:17
... stąd potem dziwaczne teorie na konkretny temat. A reszta łyka wszystko, jak leci i się nakręca :?
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez beladin 03 sty 2013, 15:44
Cierpiący, Ktoś Ci przepisał ten lek a skoro to zrobił to z pewnością miał podstawy by go zastosować. Jeśli lekarz stwierdził, że masz zaburzenia o podłożu nerwicowym to jak najbardziej paroksetyna jest lekiem dla Ciebie. Jest bardzo skuteczna jeśli chodzi o wyciszanie objawów wegetatywnych i natrętnych myśli, które czy jesteś do końca tego świadomy czy nie, pojawiają się w Twojej głowie w takich sytuacjach. Na bodźce reagujesz negatywną interpretacją, stąd potem te przykre objawy cielesne, które towarzyszą takim myślom. Warto również skorzystać w takim wypadku z pomocy psychologa, który Ci wytłumaczy jakie są relacje pomiędzy objawami a sytuacjami w których się z nimi borykasz i wytłumaczy skąd to wszystko się bierze. Dzięki temu pojmiesz w jaki sposób można zdusić te procesy u samego źródła. Żeby z czymś sobie poradzić warto wiedzieć skąd się bierze i jak to wszystko działa :) Bierz te leki tak jak lekarz każe i spokojnie czekaj na działanie.
beladin

przez niecierpliwy 04 sty 2013, 12:35
Chyba lek zaczyna jakoś działać bo pocenie dłoni się u mnie nasiliło (brałem rózne ssri ale żaden nie miał takiego efektu ubocznego), mam nadzieje że zlikwiduje mi to w całości.Na razie 8. dzień - lekarz powiedział jak nie bedzie efektów po 2 tygodniach to mam zwiększyć do 30 mg. Coś zaczyna się dziać.

przez Bianka78 04 sty 2013, 14:01
secretladykkk Zwiększyłam dawkę paro, bo lęki coś znowu dają o sobie znać. Teraz oczywiście czekam na efekty, moje drugie imię to "Czekam".
Bianka78

przez beladin 04 sty 2013, 14:38
Bianka78, No to mamy tak samo na drugie ;)
beladin

przez Bianka78 04 sty 2013, 15:02
beladin To my prawie jak rodzina :mrgreen: .
Bianka78

przez Siding Spring 04 sty 2013, 15:23
A ja po tak dlugiej przerwie bez lekow chyba zaczne cos lykac. Ale pojde tym razem chyba w innym kierunku. SSRI mnie strasznie mecza na dluzsza mete. Zawsze bylem na nich i zamulony i pobudzony( taki paradoks) do tego wedlug innych nie bylem soba, tracilem swoja zywotnosc i spontanicznosc i ekpresje siebie samego. Aczkolwiek ja nie widzialem zeby cos bylo ze mna nie tak..to z innymi bylo cos nie tak:P. Takie zdystansowanie , bycia za szyba chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem na moja depresje ktorej glownymi objawami sa anhedonia/brak motywacjii. Z lękami mysle dam rade. (albo i nie). A im dluzej brane ssri tym bardziej obojetny stawalem sie (zasypianie o 19 i spanie do 8 rano). Ktos tu pisal czy jest szczesliwym na tych lekach. Mi sie wydaje ze ssri hamuja wszelkie gorki/uniesienia i jest sie bardziej neutralnym w stosunku do swiata. Nawt jazda samochodem to juz nie to. Szlag by to trafil ze nie moga dac na rynek czegos nowego , w koncu od wyjscia ssri minelo juz tyle czasu. A jeszcze wiekszy szlag mogby trafic mnie z ta moja osobowoscia unikajaca. Bo inaczej ssri dzialaja na tych co maja tylko lęki ale nie zaburzona osobowosc a inaczej na tych z zaburzona. Ale suma sumarum dobrze ze sa tacy ktorym te leki pomagaja.

I teraz pytanie co dalej. Zastanawiam sie wlasnie nad takimi lekami jak mirtazapina,selegilina,agomelatyna,ropinirol czy wspominany tutaj metylo. Ewentualnie jakis aktywizujacy neuroleptyk byc moze sulprid? . Wlasciwie to nie czuje jakiegos specjalnego napiecia/wewnetrznego lęku tylko chcialbym miec jakos motywacje do zycia,cieszyc sie jak kiedys gdy bylem maly ( kto moze napisac ze dorosly nie bedzie juz taki szczesliwy ale kurna trzeba czerpac jakos satysfakcje z zycia). Stabilizatory odpadaja bo ja jestem raczej stabilny ;)

Wiec zostaja w/w leki i byc moze jakas terapia (ktora juz nie jedna mialem)...ciekawi mnie ta agomelatyna...czy to rzeczywiscie cos dziala.

przez beladin 04 sty 2013, 15:24
Jeszcze jest Trittico :mrgreen:
beladin

przez Siding Spring 04 sty 2013, 15:31
po trittico to czulem sie jak zbuchany jakis. Oszolomienie i odrealnienie na maxa:) wiec odpada a anfranil to taka nieco inna forma ssri ..dla innych lepsza ,dla innych gorsza:).

Sortuj wg