PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez frutek 04 mar 2008, 13:39
mam takie pytanko.jakie mieliscie akcje z waga?spadala czy rosła?bo ja juz wariuje od tego.ja po paromercku mam takie zaparcie ze szkoda gadac.znacie na to jakis sposob moze.nie wiecie jak dziala magnez?

przez Jasnowłosa22 04 mar 2008, 22:43
Po 3 latach lekarz stwierdzil z organizm nie reaguje prawidlowo na lek ,gdy jest przyzwyczajony , zalecil miesieczna przerwe i ponowne stosowanie leku. Niestety nic nie dalo. Lek przestal dzialac...odstawilem go...znowu czuje sie jak tamten czlowiek sprzed 3 lat...powrocila fobia, nerwica natrectw, leki i ta okropna depresja...

Bo leki nie rozpracowuja zrodla choroby, tylko lagodza objawy. Ja biore luxete i wiem, ze nie obejdzie się bez terapii i zmiany siebie, moich mysli, przekonan. POlecam tez świetna ksiazke pt krotkoterminowa terapia poznawczo behawioralna, mi on abardzo pomogla.

przez emilly 13 mar 2008, 21:10
Witam! Zazywam paromerc juz kilka miesięcy i czuje sie naprawde swietnie! Na początku było okropnie, miałam biegunke :(:( ale to mineło po kilku dniach. Z waga nic sie nie dzieje, ani z apetytem- wszystko jest tak jak było. Mam tylko jeden dylemat- niewiem czy mozna go zazywaz równoczesnie z pigułkami antykoncepcyjnymi:( prosze napiszcie jak wiecie cos na ten tema! pozdrawiam wszystkich:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przejscie z Paroksetyny na Fluoksetyne !!!

przez patrick1974 13 mar 2008, 22:08
Witam Was i pozdrawiam serdecznie.
Dostalem wczoraj od mojego lekarze Fluoksetyne 20mg.
Bralem prze okolo 6 lat Paroksetyne. Prawdopodobnie ze wzgledu na coraz czesciej spozywany alkohol paroksetyna przestala dzialac.
Nie wiem co robic ? Czy ktos juz dokonal takiej zamiany z dnia na dzien ??? Postanowilem nie pic alkoholu i wyprobowac fluoksetyne. Zastanawiam sie jednak cza nie lepiej bedzie zwiekszyc dawke paroksetyny, bo boje sie jak zareaguje na takie nagle odstawienie paroksetyny.
PROSZE Was o POMOC !!!!!!!!!!!!

przez Jerzy spod Jebradu 20 mar 2008, 12:07
Cześć jestem tutaj nowy nazywam się Przemek.

Od około tygodnia zacząłem terapie Rexetinem, na początku było tragicznie praktycznie nie mogłem zabrać się do życia, teraz jest dużo lepiej zacząłem rozmawiać z ludźmi i nabierać chęci do życia.

Mam tylko jedno pytanie na opakowaniu jest ostrzeżenie że lek może zaburzać sprawność psycho-fizyczną, czy mogę w takim wypadku prowadzić samochód, niestety nie mogę poruszać się bez ze wzgledu na pracę.

Pozdrawiam JsJ

Z góry dzięki za odpowiedź

przez frutek 20 mar 2008, 15:37
Ja przestałam już z tym paromerckiem i jade na seronilu, ale z tego co slyszalam od kumpelek to mozna go lykac z tabletkami i nic z cialem ani umyslem nie powinno sie dziac. no ale kazdy jest inny

przez Tarazed 21 mar 2008, 23:08
To jest dokładnie to samo co Paxtin i Paxeratio (pod względem nie tylko działania ale po prostu składu chemicznego), tyle że innego producenta

xetanor

przez dorszel 25 mar 2008, 14:29
Witam! Xetanor biorę od sierpnia ubiegłego roku. Miałam zaleconą kurację półroczną ze względu na nawracające zaburzenia depresyjne. Nigdy wcześniej nic takiego nie brałam, więc to pierwsze doświadczenie z lekami na depresję. Muszę przyznać, że lek zadziałał rewelacyjnie :D , teraz jednak przyszedł czas odtawiania leku i mam z tym pewien problem. Najpierw brałam po pół tabletki przez 2 tygodnie. Nic sie nie działo, ale teraz gdy próbuję całkowicie odstawic (biorę po pół tabletki co 2-3 dzień) mam zawroty głowy, jakieś dziwne drętwienie i prądy przechodzące przez całe ciało. Nie wiem, czy tak ma być i czy to od leków. Czy ktoś z Was miał podobne objawy odstawienne? Czy to ustąpi, czy moze oznaczać, że jeszcze powinnam brać leki? Niepokoję sie, bo te zawroty głowy i huśtawki nastrojów z tym związane bardzo mi dokuczają. Proszę o wypowiedzi.
pozdrawiam, Dorota

przez neina 27 mar 2008, 16:17
w ulotce powinno być coś na temat prowadzenia pojazdow
ale z reguły nie jest wskazane
...póki co uczę się żyć...

przez marymery 28 mar 2008, 18:09
proszę, powiedzcie mi czy wraz z seroxatem bierzecie coś jeszcze, przynajmniej w tej fazie początkowej; ja po raz pierwszy katastrofalnie się czułam i kto wie czy aby nie popełniłabym samobójstwa - jak uniknąć tego szoku chemicznego, czym powinnam go rozbroić?

[size=9:][ [i:][b:]Dodano[/b:]: Dzisiaj o godz. 11:46 am[/i:] ][/size:]
czy naprawdę nikt tutaj juz nie zagląda? powiedzcie mi proszę, czy po jakimś czasie brania seroxatu brak łaknienia znika?

[size=9:][ [i:][b:]Dodano[/b:]: Dzisiaj o godz. 5:08 pm[/i:] ][/size:]
to znów ja! czuję się tak jakbym sama ze sobą gadała! nikt do mnie nie pisze! jeszcze raz nawołuję -ludzie, odezwijcie się! mam pytanie - ja odczuwam działanie seroxatu przez 9 godzin (ściśnięcie jakby), zaś potem jestem sobą, czyli okay, a przy ludziach lęk i nerwica, czy ktoś tak miał? i co dalej było? (myślę, że to nie był koniec bajki ...) , bo chciałabym się jej serdecznie pozbyć(nerwicy)

ParoMerck

przez calineczka 28 mar 2008, 20:17
Witajcie! Brałam ParoMerck(rano) w połączeniu z Levironem (na noc)
- właśnie odstawiłam. Po tygodniu brania było coraz gorzej. Rozwalało mnie od środka( a leczę się na nerwicę), wzmożone lęki,ogromny apetyt, waga od razu w górę ! Później lekarz powiedział, że ma działanie podobne do amfetaminy- nakręca żeby 'normalnie' funkcjonować... :shock:
Teraz czuję się jak na odwyku. Cała się trzęsę i czuję się jak balon! Męczy mnie zmiana leków co miesiąc- jak królik doświadczalny! :cry:
Wszystko zależy od organizmu.Powodzenia dla wszystkich "królików"! Będzie lepiej! :lol:

przez clover 18 kwi 2008, 20:15
Hej, biore paromerc ok 2 miechy. Chciałam Was zapytac czy macie po nim jakies uciazliwe, badz widoczne efekty uboczne. Jaką dawka sie obecnie leczycie i jaka Wam pomaga?

przez madzia26 22 kwi 2008, 20:02
czesc ja biore paromerc od 4 miesiecy na poczatku przez pierwsze 5 tyg.bylo zle a teraz wszystko minelo{lecze sie na nerwice}jak narazie nie mam zadnych dzialan ubocznych wrucilo wszysko do normy,niewiem jak to bedzie bo za pare miesiecy moja pani doktor powiedziala ze bede to odstawiac az sie boje moze ktos to przeszedl to odstawianie?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:09 pm ]
hej moze ktos wie czy z paromerkiem mozna pic alkohol

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:50 am ]
czesc ja biore paromerc od trzech miesiecy pierwsze cztery tygodnie to byl koszmar a teraz jak reka odjal,spie normalnie chodz mialam z tym problemy,moje zycie wrucilo do normy wszystko jest jak przed choroba,biore to razem z tabletkami antykoncepcyjnymi i wszystko jest o.k , nie tyje,moja pani doktor mowila mi ze ten lek nie oddzialuje z innymi

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:53 am ]
a co do magnezu to warto go brac bo dziala na uklad nerwowy ja biore magnez z wit.b.ci co pija kawe i pala papierosy powinni go tez brac

REXETIN - PROSZE O OPINIE

przez Marzanka 23 kwi 2008, 17:20
Czy ktos z was bral Rexetin ?.. . od jutra rana mam zaczac brac jedna dziennie - a boje sie cholernie. Mam nerwice lekową z atakami paniki . Napiszcie mi prosze - czy to pomaga ...mowilam lekarzowi, ze mam wypadanie platka, ale to ponoc nic nie szkodzi , a w ulotce pissze inaczej . jestem zrozpaczona !:((
jesli jeszcze nie zwariowales, to znaczy, ze jestes niedoinformowany:)

Sortuj wg