PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez omeeena 31 gru 2012, 20:49
No tak, moja połówka Paroksetyna też Wam życzy szczęścia w Nowym Roku!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Kalebx3 31 gru 2012, 20:59
To dobrze ze paroksetyna was polaczyla..

Lubudubu , myślisz ,że to Paroksetyna.
Bo mi się wydaje ,że na początku był Chaos ,czyli choroba nerwowa :smile:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Siding Spring 31 gru 2012, 21:04
Watek paroksetyna scisclej :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bianka78 31 gru 2012, 21:10
secretladykkk Jak to dobrze, że nie zostałaś w wątku "sertralina" :lol:.
Najlepszego.
Bianka78

przez kotlet123 01 sty 2013, 10:56
1 stycznia więc podsumuję troszkę wplyw paroksetyny na mnie gdyz robice trochę off topic ! :papa:

5 miesięcy brania ! 10mg rano,

działanie : stopniowo ale całkowicie mniej wiecej po 4 miesiacach lęki wytłumione, jest OK + nastrój powyżej oczekiwań.

skutki uboczne: libido niiiiskie, kłopoty z pamięcią krótkotrwałą, czasem bóle brzucha i głowy.... i tyle

do tych co zamierzają brać lub zaczynają : nie zrażac się, trochę bałaganu z początku lek z nami zrobi, ale potem jest całkiem w porządku

pozdorwienia i szczesliwego 2013

-- 01 sty 2013, 11:06 --

AHA ! nastapila przerwa w dostawach leku PAROXINOR w zwiazku z czym otrzymalem PAROGEN. Czy jakies roznice poczuję?
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez omeeena 01 sty 2013, 16:47
secretladykkk, jasne! Jesteśmy doskonałym przykładem, że gdy się NAPRAWDĘ chce, to wszystko jest mozliwe!!!
67 dzień na paro!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez mariposa89 01 sty 2013, 22:08
Hej,
powiedzcie mi jakie są wasze doswiadczenia z działaniem paro. Czy działa on u was tak samo skutecznie przez cały czas brania? bo ja po roku zauwazam ze to juz nie to samo. juz nie jestem taka radosna i odważna. nie mam takiego wielkiego napięcia, które mi przeszkadzało na co dzień przed leczeniem, jestem spokojna ale taka jakaś zamulona, aspołeczna, w ogole mi sie nie chce widywac z ludzmi, jestem smutna. przez ok 8 mcy wszystko bylo super a teraz niby cos tam dziala ale to juz nie to samo :/
musze przyznac ze dawkuje sobie 10-15-20 mg.. zaleznie od nastroju.. jak za dlugo biore 10 to czuje powrot lekow.. ale jak staram sie brac 20 dluzszy czas to jestem bardzo zamulona. co o tym myslicie? jestescie SZCZESLIWI na paro?

-- 01 sty 2013, 22:13 --

jak sobie radzicie z sennoscia po paro? czy ktos np łączy ją z czyms na pobudzenie?

przez elfrid 01 sty 2013, 22:34
mariposa89, a to był Twój pierwszy lek? Bo nierzadko może się zdarzyć, że na początku przy dziewiczej styczności z substancją człowiek czuje się lepiej niż normalnie. Ale siłą rzeczy, że nie jest to stan do końca naturalny... w końcu musi minąć. Chyba ważne, że paroksetyna działa na podstawowe objawy tj. wewnętrzne napięcie i lęk, które przecież potrafią być nie do wytrzymania. Zawsze możesz spróbować czegoś przeciwlękowego a jednocześnie aktywizującego typu: sertralnia, wenlafaksyna; albo, przynajmniej teoretycznie, dołożyć drugi aktywizujący lek spoza SSRI typu reboksetyna, bupropion - skoro paro nadal działa, to wydaje się nawet lepsze. Ale skonsultuj to ze swoim lekarzem. Jak wynika z tego forum, paro u wielu osób może wywoływać zmulenie przy skutecznym działaniu na lęki, jednak nie wiedzieć czemu, nie kojarzę, żeby ktoś z tu piszących użytkowników paroksetyny dołożył do niej coś aktywizującego. Magicy farmakologii typu Sthal itp, którzy znają odpowiedzi na psychiatryczne odpowiedniki pytań typu "być albo nie być", "być czy mieć" też nie wspominają tego typu połączeń. Nie wiem dlaczego. Popularne jest łączenie leków aktywizujących tj. fluo, wenla, sertra itp z lekami sedującymi typu mianseryna, mirtazapina, trazodon.
pregabalina, wenlafaksyna

przez niecierpliwy 01 sty 2013, 22:59
Witam,

Piszę tutaj pierwszy raz i od razu trochę offtop ale może trochę sie dowiem od was o Parogenie (stosuję go 6 dni dawka 20mg)
Obecnie mam 24 lata, od roku jestem bezrobotny (przerwałem studia) i nie mogę sobie poradzić z problemem jakim jest u mnie nadmierna potliwość (całego ciała). Latem mogę wsiąść do samochodu i po pięciu minutach mam mokre plecy, pod pachami, pachwiny, dłonie, stopy nawet kolana. Cierpię na to od ok. 6 lat i na początku myślałem, że to okres dojrzewania i po prostu takie problemy :/. Najpierw byłem u dermatologa, ale dali mi etiaxil i po prostu sie dowiedziałem, że taki już jestem i nic nie da rady zrobić. Po jakimś czasie poszedłem do neurologa i przepisał mi propranolol (bez skutku), mozarin (bez skutku). Później poszedłem do psychiatry - przepisał seronil (też nic). Wróciłem do neurologa - ten dał amitryptylinę i też bez skutku. Byłem załamany bo próbuje to leczyć od samego początku. Latem nie wychodze z domu - chyba że muszę tylko kiedy jest chłodno,albo rano. Kiedyś nieopatrznie umówiłem się z kolegami i parę razy zaciągnąłem sie trawką (była noc i dośćchłodno). Spociłem się tak, że miałem calą mokrą bluzę (leciał z niej pot. Koledzy byli przerażeni i odwieźli mnie do domu. Zacząłem unikać ludzi, spotkań z kolegami. Nie lubię spotkań rodzinnych i staram się z nich ulatniać jak najszybciej albo w ogóle nie chodzić na nie. Moje życie to porażka. Kiedy śmiałem po amitryptylinie myśli samob. ale mi przeszło. Dodam jeszcze, że mam drżenia mięsni (rąk, nóg) od kiedy pamiętam ale nigdy tego nie leczyłem, a mam to od kiedy pamiętam. Doszło do tego, że spędziłem drugi raz sylwestra w samochodzie, bo nie miałem gdzie pójść a nie chciałem zostawać w domu żeby rodzice nie pomyśleli że mam takie problemy. Nikt z rodziny nie wie przez co przechodze bo studiowałem zaocznie i nie pracowałema teraz co dwa tyg. po prostu znikam z domu i wracam o takich porach, że nikt się nic nie domyśla. Ze studiów zrezygnowałem, bo lęki się mocno nasilały i nie mogłem już maskować nadmiernego pocenia.
Lekarz psychiatra (nikt nie wie, że do niego chodze) przepisał mi parogen. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć czy on może mi pomóc ? Dużo czytałem o fobii społ. w necie i choć nikt nie powiedział mi że to fobia, to moje objawy na to wskazują. Jeśli ten lek nie pomoże to jestem w stanie rozważyć każde rozwiązanie, nawet to ostateczne ...

przez elfrid 01 sty 2013, 23:20
Cierpiący, bardzo współczuje, wiem z własnego doświadczenia, że takie objawy, które całkowicie dezorganizują życie, są bardzo uciążliwe. Leki nawet jeśli ich całkowicie nie wyeliminują powinny spowodować, że nie będziesz się tak na nich skupiał i łatwiej będzie Ci funkcjonować. Jak długo i w jakich dawkach brałeś Seronil i Mozarin?
Czy to pocenie występuje zawsze i cały czas, czy tylko w sytuacjach stresowych? Czy np po alkoholu jest mniejsze? Palisz papierosy? Może to reakcja organizmu, że cały czas znajdujesz się w silnym napięciu, lęku?
Z lekami bywa różnie, ja pamiętam, że po wenlafaksynie bardziej się pociłem nawet w zimie zwłaszcza kiedy wchodziłem do jakichś pomieszczeń. Z kolei fluoksetyna pomogła w tym zakresie. Kiedyś też miałem okres dziwnej nadpotliwości, zwłaszcza w nocy, mimo że somatycznie nic mi nie dolegało. Nie powiem, żeby po lekach przechodziło zupełnie, ale chyba się zmniejsza, bo nie jest tak dokuczliwe i nie zwraca się na to uwagi. Obecnie biorę fluoksetynę i topiramat i jakoś daje radę.

przez mariposa89 01 sty 2013, 23:25
dzieki za odpowiedź elfrid
tak, to mój pierwszy lek. musę wybrać się do lekarza i skonsultować sprawę.

przez niecierpliwy 01 sty 2013, 23:44
elfrid seronil brałem 20 mg potem 30 jakieś 3 miesiące a mozarin 20 mg ok 2 miesięcy. Lekarz powiedział że to wystarczające okresy i jesli leki miałyby pomóc to powinny już działać a zwiekszanie dawek nie ma sensu. Moje pocenie występuje prawie zawsze "za dnia", ale gdyby leżała koło mnie ładna dziewoja to nawet w nocy poty występowałyby :). Mam też tak że w towarzystwie nie potrafie się zrelaksować, tylko cały czas próbuję się "pilnować" żeby nie zrobić/powiedzieć czegoś głupiego. Przy wyższych temperaturach nie mam życia - po 18. roku życia nawet nie mam ochoty nigdzie wyjeżdżać no bo i po co ? Chyba tylko żeby się zestresować. Czasem próbuje wyjść, ale zawsze się to źle kończy np. ide na dyskoteke - nie moge tańczyć bo za chwile czuje jak mi sie leje po kręgosłupie. Nie tańcze - po 10 minutach jest mi duszno mam wrażenie jakby wszyscy sie na mnie gapili, nie wytrzymuję i idę do kibla żeby sprawdzić czy pot widać przez koszulę. Wróciłem na salę by ponowić po chwili sprawdzenie koszuli. Zrobiłem tak ok 4 razy i zrezygnowałem - pojechałem do domu. Po prostu żyć, nie umierać :)

-- 01 sty 2013, 22:48 --

po alko ustępuje i drzenie i potliwość, ale muszą być solidne dawki. Pale papierosy ale rzadko

przez elfrid 02 sty 2013, 00:10
Wydaje mi się, że jak te objawy "pilnowania" się, napięcia ustąpią po paroksetynie to stopniowo zmniejszy się też pocenie się. Ale jeśli nie pocisz się chodząc czy siedząc (np na zajęciach) to chyba nie było aż tak źle, żeby z nich rezygnować? Może szkoda.

przez JERZY62 02 sty 2013, 14:44
secretladykkk, to nie musi być pocenie od leku, paroksetyny, to może być z jakiegoś innego powodu najbardziej prawdopodobne od napięcia.Ja zmniejszyłem dawkę Tranxeny i zaczołom się lekko pocić w nocy.
A jak długo już bierzesz paroksetyne?

A ja się dalej przymierzam do paroksetyny i jak mnie przyciśnie bardziej to zaczne zażywać.
♪♪♪

Sortuj wg