PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elfrid 22 gru 2012, 15:14
Oj depas, depas, benzo na prawdę są bezpieczne ich jedyną wadą jest ryzyko uzależnienia. Jak się nie nadużywa żeby poczuć się lepiej niż normalnie tylko w sytuacjach kryzysowych powinno być ok.
Obawiam się, że to niemożliwe, żeby anksjolityki nie uzależniały.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 22 gru 2012, 15:16
Za wcześnie do oceny jestem po pierwszej tabletce, ale wrażenia pozytywne. Wszystko jakby uciszyło się w środku, mam dystans do rzeczywistości, przeszło też napięcie. Nie chcę rzucać słów na wiatr ale jak ten spokój się utrzyma to będę bardzo zadowolony. Po raz pierwszy mam wrażenie, że lek działa naturalnie, a nie sztucznie jak przeciwdepresanty

Elfrid , a na co wyrwałeś ten lek i czy od psychiatry? Taką ,żeś reklamę zrobił tu temu lekowi ,że aż sie podgrzałem ,,,no wiesz na moje ADHD przydałoby sie trochę więcej spokoju,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez depas 22 gru 2012, 15:21
elfrid - jasne że benzo są bezpieczne, wcale nie twierdze że szkodzą i należy je wycofać. Mam na myśli wyłącznie to jak silnie potrafią uzależnić, jak łatwo je nadużywać i jak bezmyślnie niekiedy lekarze rozdają na benzo recepty na 3 miesiące. Powtórzę się, baaardzo chciałbym móc wciąż je stosować, niestety nie ma takiej możliwości, nie są dla mnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 gru 2012, 17:00
depas ale porównywać leków typu SSRI to neuroleptyków jeśli chodzi o ich szkodliwość nawet nie ma sensu. Stabilizatory mogą być szkodliwe, zwłaszcza te starsze, ale np już lamotrygina wydaje się dość bezpieczna.

Na mnie benzo nigdy jakoś specjalnie dobrze nie działały, ale może to i dobrze. Mój wujek brał je ponad 13 lat i poza silnym uzależnieniem muszę przyznać, że jedynym silnym skutkiem ubocznym jest totalnie zryta pamięć. Ale nie wiem czy to pocieszenie :)
miko84

przez oxygen_80 23 gru 2012, 13:19
miko84, nawet alprazolam źle wspominasz? Na lęki jest on naprawdę dobry... W sumie sam nie za bardzo lubię benzodiazepiny, ale bromazepam i alprazolam pomogły mi swego czasu bardzo.

elfrid, topiramat brałem przez ok. 2 tygodnie (na migrenę). Na bóle głowy nie pomógł, schudłem ze 3 kg, jeść się nie chciało, ale nastrój mocno się pogorszył, więc odstawiłem.

Mija chyba szósty miesiąc brania przeze mnie paroksetyny i mam wrażenie, że jem cukierki. Dla mnie to dobrze, bo nie czuję efektów ubocznych, a lek na pewno działa, bo jeszcze pamiętam swoje samopoczucie z czasów słusznie minionych.
oxygen_80

przez elfrid 23 gru 2012, 13:36
oxygen_80, a w jakiej dawce brałeś na tą migrenę? Czy obok tego od psychiatry brałeś równocześnie jakiś antydepresant?

PS Nie wnikam, czemu w podpisie masz nica jednej z użytkowniczek forum... na prawdę nie wnikam :lol: :lol: :lol:

przez miko84 23 gru 2012, 13:41
oxygen_80 nie działały na lęki i tyle, nie było skutków ubocznych.
miko84

przez elfrid 23 gru 2012, 13:44
To wszyscy na forum czatują zamiast... gotować, piec, smażyć, pichcić, przygotowywać, sprzątać, myć okna itp. Skandal. Powinni zamknąć formu :D

przez oxygen_80 23 gru 2012, 13:46
elfrid, z tego co pamiętam, to brałem małą dawkę (25 mg). Miałem dojść do 50 mg, ale nie dotrwałem. Wtedy brałem też sertralinę (100 mg), która tak średnio na mnie działała, a w zasadzie nie działała. Dołączenie topiramatu spowodowało, że powstał taki dodatkowy niepokój z dziwną pustką w głowie - nie lubię leków p/padaczkowych/stabilizatorów.

PS. Zmieniłem po prostu terapię. To jedyna opcja, przy której przedawkowanie może wiązać się nowym, pięknym życiem, a nie jego końcem. :smile:
oxygen_80

przez elfrid 23 gru 2012, 14:01
Czasami pustka w głowie potrafi być zbawienna :D Sam zdanie o LPP dopiero sobie wyrabiam. Na szczęście żadnego niepokoju nie mam, a wręcz przeciwnie wszystko jest jakby bardziej spokojne i stabilne. Ale fakt, że topiramat nie jest najłatwiejszy do wprowadzenia i dlatego lepiej robić to stopniowo. Akurat różne dziwne fazy, lęki, napięcie, jakieś sztuczne wyobrażenia o świecie to raczej domena SSRI i innych LPD

przez oxygen_80 23 gru 2012, 15:10
elfrid, przepraszam, może nie doczytałem, ale z jakich powodów w ogóle dodałeś sobie topiramat? Czy mi się zdawało, czy po paroksetynie w szybkim tempie wchłonąłeś 40 mg fluoksetyny? Przecież to jakaś końska dawka jest. :smile: Przy tak długim T1/2 kumulacja fluoksetyny szybko by mnie chyba doprowadziła np. do akatyzji, czego bardzo nie lubię.
oxygen_80

przez elfrid 23 gru 2012, 15:25
oxygen_80, Na wewnętrzny pęd, napięcie, sztuczne pobudzenie, problemy z usiedzeniem w miejscu. Już nie raz lekarze proponowali Dupakine, więc w końcu czemu nie. Wiem, że fluo potrafi dodać energii, znieść nadmierną senność, ale zawsze będzie powodować stan nienaturalnego pobudzenia. Niezależnie czy biorę 20mg czy 40mg. Jeżeli faktycznie stabilizatory po dłuższym czasie brania powodują jakąś równowagę, spokój, to chyba warto na własne skórze się przekonać.

przez miko84 23 gru 2012, 18:30
elfrid a próbowałeś kiedyś metylofenidatu? :mrgreen:
miko84

przez elfrid 23 gru 2012, 21:46
Nie. Ale wydaje mi się, że po metylo byłbym miałbym jeszcze większy wkurw niż po Wellbutrinie. Mam wrażenie nie połączenie antydepresanta i stabilizatora się sprawdzi.

Sortuj wg