PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 21 gru 2012, 20:38
Wszystko co mi przepisała zaakceptowałem. Chciałem to brać i brałem. Kombinowałem z dawkami, sugerowałem coś nie wiem po co ..skoro to wszystko to są dla mnie nowe leki i nie wiem jak zadziałąją i po jakim czasie. To bez sensu. Trza brać co dają i tyle ile każą. Ten sposób jest najskuteczniejszy w leczeniu takich zaburzeń :)
beladin

przez Abrado 21 gru 2012, 20:44
Elfird- właśnie jest bardzo wązna teza, ze bardzo ważnym czynnikiem jest środowisko rówieśnicze- i mowię tutaj np o środowisku wczesnodziecinnym

Beladin, to bardzo proste-załóżmy ze dziecko woli środowisko swojej szkoły i aspiruje do konkretnej grupy, przez ktorą zostaje odrzucony. Racjonalizuje sobie to w taki sposob, że nie dociąga do kryteriów przynależności do grupy. Nie wie czym się dokładnie kierować, dlatego zawsze swoje zachowanie kształtuje welde zasady ,, byc najlepszym"- dlatego wcześniej dyrektywy rodziców, ktore wcześniej olewał, przyjmuje i chce wypełniać sumiennie, w zwiazku z tym upomnienie przyjmuje boleśniej i z większym wstydem- pojawia się tutaj efekt przeniesienia- nie jestem dobry na tyle, żeby przystąpic do danej grupy.

przez beladin 21 gru 2012, 21:30
Abrado Czy Ty wiesz na czym polega fobia? W mojej historii nikt nikogo nie odrzuca, grupa niczego wyjątkowego nie oczekuje, całe otoczenie wysyła sygnały akceptacji. Wyimaginowany świat osądów i oczekiwań, w którym żyję nie ma nic a nic wspólnego z rzeczywistością.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 gru 2012, 12:02
elfrid masz chorobę dwubiegunową?
miko84

przez elfrid 22 gru 2012, 12:05
miko84, Nie, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 22 gru 2012, 12:07
Nie spotkałem się z zastosowaniem leku z tej grupy w innych przypadkach niż choroba dwubiegunowa. Jak się czujesz na nim? Podobno się chudnie po tym leku.
miko84

przez Bianka78 22 gru 2012, 12:16
secretladykkk, oxygen_80 Ale suuuuper!!!!!!!! Jednak miałam nosa.
Bianka78

przez depas 22 gru 2012, 12:19
miko84 ja również nie mam CHAD a biorę stabilizator (k. walproinowy). Jak w innym poście napisał elfrid, lekarze lubią ten lek przepisywać na różne rzeczy, mnie pierwszy raz przepisano go jeszcze w liceum, kiedy leczyłem się na nerwicę lękową (nie pomógł wtedy).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 22 gru 2012, 12:21
miko84, kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć, że leki przeciwpadaczkowe, stabilizatory mają zastosowanie nie tylko w chad, ale też w zaburzeniach osobowości, problemach z alkoholem i wielu innych. Przez 8 lat trzech lekarzy próbowało mi przepisać Depakine zawsze broniłem się "ręcami" i nogami. Ale skoro lekarka poszła na kompromis i przepisała coś bez negatywnego wpływu na wagę, to czemu nie spróbować. W założeniu Topamax ma niwelować to sztuczne pobudzenie po fluo, huśtawkę emocjonalną. Zobaczymy jak będzie. Za wcześnie do oceny jestem po pierwszej tabletce, ale wrażenia pozytywne. Wszystko jakby uciszyło się w środku, mam dystans do rzeczywistości, przeszło też napięcie. Nie chcę rzucać słów na wiatr ale jak ten spokój się utrzyma to będę bardzo zadowolony. Po raz pierwszy mam wrażenie, że lek działa naturalnie, a nie sztucznie jak przeciwdepresanty. Np. po dołożeniu do fluo mirty jeszcze bardziej włączał mi się wkurw. Mniejsza o etykiety (chady nie chady), ale w takiej sytuacji chyba faktycznie trzeba szukać czegoś poza LPD.
Swoją drogą Miko biorąc pod uwagę Twoje reakcje na SSRI dziwie się, że nie spróbowałeś jakiegoś leku przeciwpadaczkowego. Szczególnie, że masz coś co określasz jako miniADHD. Ja od dzieciństwa mam problemy z usiedzeniem w miejscu i skupieniem uwagi. A dzisiaj... normalnie leże w łóżku, działam na kompie książkę czytam i w ogóle mnie nie nosi. To lepsze niż Xanax.
Docelowo mam brać 100mg Topamaxu 50mg-0-50mg.
PS Apetytu nie mam mniejszego zobaczymy jak będzie z wagą. Ale ja mam skłonności do tycia.
PS Naturalny spokój - peace and love for everyone :D

-- 22 gru 2012, 12:39 --

depas, a brałeś w swojej farmakologicznej karierze jakiś inny stabilizator poza Dupakiną?
pregabalina, wenlafaksyna

przez JERZY62 22 gru 2012, 13:08
elfrid, Topiramat to jest coś z benzodiazepin czy jakiś inny lek, inna substancja?
To jet pochodna fruktopiranozy ale czy to jest benzodiazepina czy nie?
Ostatnio edytowano 22 gru 2012, 13:22 przez JERZY62, łącznie edytowano 1 raz
♪♪♪

przez omeeena 22 gru 2012, 13:11
Kocham paro niezależnie od wszystkiego, co tu przeczytam.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez miko84 22 gru 2012, 13:20
elfrid dlatego, że sporo wiem unikałem tych leków. Wiesz, że nie są obojętne na funkcje poznawcze. Pytanie czy ich działanie jest wyraźne. Jeśli jest tak jak piszesz to rzeczywiście ciekawe substancje. Próbowałem lamotryginy ale nie odczułem większego działania, chociaż to lek działający trochę inaczej niż inne stabilizatory. Ciekawi mnie działanie tego leku na Ciebie ale w dłuższej perspektywie. "In studies of healthy volunteers, therapeutic doses of topiramate for bipolar disorder produced greater cognitive deficits than lamotrigine, including short term memory loss and word-finding difficulty." Napisz po dłuższym czasie czy nie zaburza pamięci.

LATEK50 nie ma to powiązania z benzo, zupełnie inne działanie.

omeeena nikt Ci tej miłości nie broni. Oby nie była ślepa.
Ostatnio edytowano 22 gru 2012, 13:26 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez depas 22 gru 2012, 13:22
elfrid - tylko Depakine. Choć zaliczyłem też kilka neuroleptyków, które przepisywali mi bardziej jako stabilizator niż antypsychotyk. Ponoć takie zastosowanie staje się dla neuro popularne off-label.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 22 gru 2012, 13:29
depas na takich zachowaniach lekarzy firmy farmaceutyczne zarabiają krocie, to są miliony złotych. Większość neuroleptyków to drogie substancje, chociaż płaci za nie państwo (nie oszukujmy się, że te pieniądze pochodzą znikąd), a lekarze wcale nie robią tego bez profitów. Wycieczki, sreczki, przepisywanie neuroleptyków to ostatnio "moda". Czekam aż zaczną przepisywać to na byle katar.
miko84

Sortuj wg