PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 21 gru 2012, 11:22
kubik110 napisał(a):Powiedzcie mi jeszcze czy jak ktoś ma nerwice może zachorować na przykład na chorobe efektywną dwubiegunową czy np.na nerwicę natręctw lub inne jakieś schorzenie jakąś schize czy coś.

kubik110To w ten sposób nie działa. Możesz zachorować, tak jak każdy człowiek na tej planecie. Prawdopodobieństwo jest praktycznie żadne :) Tak jak napisał depas - otarł się o stan psychotyczny, czyli nie zachorował tylko wykazywał pewne objawy, które tak naprawdę były objawami nasilonej nerwicy.
Bez obaw. Poczucie, że tracisz zmysły to jeden z objawów nasilonych stanów lękowych.

Idź do lekarza i niech coś radzi. Są przecież leki doraźne, które działają od razu i to bardzo skutecznie. Przydają się w trudnych chwilach. To co opisujesz wygląda mi na ataki paniki. Powiedz o wszystkim lekarzowi - to bardzo ważne! Niech kombinuje tak byś czuł się dobrze.
Lekarz może zwiększyć dawkę by zadziałać mocniej na lęki, ale jeśli czujesz się tak źle to koniecznie dopominaj się o coś, co pomoże Ci przetrzymać ten gorszy okres tuż po zwiększeniu. Pytaj o alprazolam (Xanax)
beladin

przez omeeena 21 gru 2012, 12:18
kubik110, chcesz, żebyśmy pisali, co myślimy, czy to, co chcesz zobaczyć?
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez kubik110 21 gru 2012, 13:32
Wiecie co ale powiem wam że dziwne jest to ze moja siostra też ma silną nerwice jest młodsza od mnie o 3 lata i zachorowała pierwsza tylko ze u niej niewiedzielismy co jest przez ok 2 miesiące póżniej było tylko lepiej a pózniej ja po jakimś roku mam nadzieje ze seroxat wkońcu zrobi swoje jak wczesniej i znowu bede wolny od lęków.

Pozdrawiam
Wesołych Świąt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 21 gru 2012, 13:49
To nie jest dziwne. Oboje pochodzicie z tego samego środowiska.
Dziwne to jest to, że moja siostra i brat nerwicy nie mają :D
beladin

przez Abrado 21 gru 2012, 14:38
taaak beladin, ale inne środowiska są wciąż decydujace, np środowisko rówieśnicze, koleżeńskie, pracownicze itp

-- 21 gru 2012, 14:41 --

ps. Jak narazie paroksetyna skutecznie pozwala mi na unikanie obowiązków, bo usuwa lęk przed prokastynacją. Więc ludziska, jak nie macie nic innego do roboty niz granie w crpg cały dzień, to paroksetyna da wam do tego odpowiednie warunki :P

przez beladin 21 gru 2012, 14:48
W inne środowiska wkracza się już z jakimś zapleczem doświadczeń, które czerpiemy u źródła.
beladin

przez Abrado 21 gru 2012, 15:01
Oczywiście, ale to, jakie wzorce relacji międzyludzkich jednostka przenosi na określoną grupę społeczną, zalezy od tego którą grupe jednostka nominuje na swoją grupę odniesienia, czyli która grupa wydaje sie jednostce ważniejsza.

-- 21 gru 2012, 15:02 --

No chyba że jesteś freudystą :P

przez Siding Spring 21 gru 2012, 15:35
bierzesz paro zeby moc w spokoju grac w crpg?:)

przez beladin 21 gru 2012, 15:51
Abrado Zastosuj teorię, którą przytoczyłaś do przykładowej sytuacji, bo nie do końca ją kminię:

Matka na każdym kroku ocenia i wytyka dziecku błędy. Dziecko w późniejszym okresie odczuwa lęk przed popełnianiem błędów w każdej sytuacji. Odczuwa lęk przed oceną. Ma problemy z podejmowaniem decyzji. Żyje pod wyimaginowaną presją otoczenia.
beladin

przez elfrid 21 gru 2012, 20:00
beladin napisał(a):To nie jest dziwne. Oboje pochodzicie z tego samego środowiska.
Dziwne to jest to, że moja siostra i brat nerwicy nie mają :D

Wyślij rodzeństwo do psychiatry bo to coś dziwnego :lol:
A tak poważnie zgadzam się w 100%, że wszystko zależy od tego podstawowego środowiska rodzinnego. Chociaż, jeśli twoje rodzeństwo w podobnym wieku było wychowywane w ten sam sposób i objawów nerwicowych nie przejawia, to może kolejny krok to hipotezy, że i w nerwicy dużą rolę odgrywają czynniki biologiczne, neurochemiczne.
A tak obok tematu, bo widzę, że też ostatnio miotasz się z lekami (Wellbutrin, Spamilan, moklobemid, setralina), czy próbowałeś jakiś stabilizatorów na swoje dolegliwości?
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 21 gru 2012, 20:14
Gdyby nie moja inwencja twórcza to bym się nie miotał. Pewnie od pół roku jechał bym na 20mg paro i bym sobie chwalił :D ..ale co zrobić. Na razie biorę moklobemid i choć biję się z myślami i cierpię fizycznie czasem to mimo wszystko postaram się wytrzymać jeszcze trochę.

Co to jest stabilizator?
beladin

przez elfrid 21 gru 2012, 20:18
Leki przeciwpadaczkowe: depakina, tegretol, lamitrin. Podobno pomagają nie bić się z myślami :D

przez beladin 21 gru 2012, 20:28
Mam jeszcze dużo możliwości wśród przeciwdepresantów. Na razie brałem raptem 4 leki. Nic nie będę sam proponował. Niech lekarka się nad tym zastanawia. Za to w końcu dostaje piniądze.
beladin

przez elfrid 21 gru 2012, 20:33
4 antydepresanty z różnych grup i na wszystkich było coś nie tak. Więc może warto przemyśleć czy to ta grupa leków. Ale jak chodzisz prywatnie, racja, niech się lekarka wysili :D

Sortuj wg