PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ila 18 gru 2012, 14:37
elfridu mnie jest motywacja,humor,energia,tylko od 5do 9rano jakiś niepokój,dusi mnie,nie mogę spać,muszę czymś się zająć i potem cały dzień ok.mam pytanko;jakbym podnosiła dawkę o 5mg,to będę miała skutki uboczne,bo jak o 10mg to na pewno?
ila

przez Siding Spring 18 gru 2012, 18:14
abrado sam sobie zaprzeczasz. Piszesz ze paroksetyna uposledza myslenie holistyczne( czy jak to sie zwie) wiec proste ze takie zaburzenia koncentracjii sa od lekow a nie od depresjii.

Nie wiem nawet jak te paroksetyne opisac. Moze tak..dobra byla np jak robilem jakies zadania z matmy.(wtedy twardo skupiony bylem na tym co mialem zrobic i tylko na tym) no ale np takie jechanie samochodem gdzie trzeba miec oczy dookola glowy nie bylo latwe. Wpatrzony bylem w jeden punkt nie patrzac ze np mijajac kogos moge go tracic. No i takie mega zawieszki... gadalem z kims i nagle odlatywalem gdzies myslami a wzrok tępy na niczym nie skupiony..

przez elfrid 18 gru 2012, 20:05
Abrado, problemy z koncentracją były spore, ale nie wynikały one raczej z działania paro. Po miesiącu jej zażywania, i po 1,5mca od odstawienia fluo zacząłem się czuć jak kiedyś bez leków: zmęczony, senny, bezradny - nie mogłem się skoncentrować bo nie miałem zwyczajnie siły, a kreatywność pozostała wyłącznie w sferze marzeń. Z tymże wynikało to z faktu, że paro po prostu nie działała. W momencie powrotu do fluo od razu w tym zakresie zrobiło się lepiej, podobnie z motywacją i zainteresowaniem bieżącą rzeczywistością.

lubudubu, żadnych :D I to mnie cieszy. W moim odczuciu fluo działa zupełnie inaczej niż paro. Stawia na nogi i jest z górki. Wraz z energią do działania przechodzą lęki, przechodzą problemy z koncentracją, zmienia się odbiór rzeczywistości na bardziej pozytywny. Uważam, ze fluo a wcześniej wenla, skutecznie radzą sobie z moimi dolegliwościami, przy stosunkowo niewysokich kosztach. Także bardziej pomiędzy tymi dwoma lekami widzę podobieństwa w efektach ich działania, niż z paro, która pozostaje daleko w tyle.

Kalebx3, moim zdaniem nie warto robić przerwy tylko płynnie przejść. Po odstawieniu najczęściej objawy prędzej czy później wrócą i wszystko niepotrzebnie się przedłuży zanim rozkręci się kolejny lek. Ja bardzo żałuje, że odstawiłem fluo, bo wystarczyło 1,5 miesiąca, żeby znaleźć się w tym samym punkcie co 8 lat temu przed pierwszą wizytą u psychiatry.

ila, jak przez większość dnia jest ok tzn. od 9 rano, to ja bym nie zwiększał nawet o 5mg, tylko jeszcze trochę poczekał. Gdyby proporcje było odwrotne i niepokój otrzymywał się do 19 wieczorem, wtedy tak. Tym bardziej, że zwiększenie spowoduje wzrost niepokoju w pierwszym okresie i wciąż będziesz się martwić objawami.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ila 19 gru 2012, 08:18
a ja mam dość.jest 7rano czuję niepokój,wiem,że niedługo przejdzie,a rano znowu to uczucie wróci.wychodzi na to,że lekarz miał racje i od piątku podwyższe dawkę. przetrzymam jakoś te święta,potem wizyta.zobaczymy co dalej

-- 19 gru 2012, 14:18 --

po rannych zawirowaniach góry mogę przenosić,choć dzis nie było tak żle.czuć poprawę,ale przed zwiększeniem dawki chyba nie ucieknę.teraz czuję się tak fajnie.jeszcze,żeby rano tak było
ila

przez kubik110 20 gru 2012, 12:43
Miałem nerwice 3 lata temu brałem seroxat i pomógł mi w 100% później nie brałem 1,5roku a teraz nawrót i znowu zaczełem brać tylko że biore juz 2 miesiące i czuje sie lepiej ale mam czasami takie ataki paniki bierze mnie na wymioty wogóle masakra zwiekszyc dawke z 20mg do 30mg autobusem tez nie moge jezdzić bo lęki i wogóle.

Pomóżcie!!!!!!!
Ostatnio edytowano 20 gru 2012, 12:46 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez beladin 20 gru 2012, 12:56
Poczekaj jeszcze trochę. 3 miechy na jednej dawce zwykle wystarczają, żeby poczuć się dobrze. Jak zmieniasz dawkę to też trzeba odczekać by działanie się ustabilizowało - u mnie trwa to miesiąc.
beladin

przez omeeena 20 gru 2012, 16:59
kubik110, ja bym zwiększyła, nie czekała. Zwłaszcza po 2 miesiącach...
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 20 gru 2012, 20:27
kubik110, Też bym zwiększył. Raczej z tych 20mg już więcej nie wyciśniesz. Ale na początku może się pogorszyć.

przez beladin 20 gru 2012, 20:47
20mg paro jest dawką, która może sporo zdziałać. To mocny lek a przy większych dawkach skutki uboczne dają wyraźnie o sobie znać. Tutaj mniej często oznacza lepiej.
beladin

przez kubik110 20 gru 2012, 21:03
Wiecie ogólnie to po 3 tygodniach było dobrze teraz tylko jakieś prądy po głowie przechodzą i jak by cos w gardle mi stało i odruch wymiotny a wiecie jak jest jak lęk przychodzi to nie wiadomo co robić.Biorę 20mg i już z orgazmem jest lipa jak dorzucę jeszcze 10mg to już nie wiem co to będzie.

przez elfrid 20 gru 2012, 21:08
beladin, jeśli kubik110, nie ma uboków, to raczej spokojnie można zwiększyć do 30mg bez obaw. Tylko trzeba pamiętać, że paro podnosimy o 10mg a nie o 20mg jak inne SSRI.

przez beladin 20 gru 2012, 21:18
kubik110 A przed tą terapią odczuwałeś tak nasilone lęki? Nie bierzesz czasem jakiś innych leków ..na przeziębienie, kaszel itp?
beladin

przez kubik110 21 gru 2012, 07:55
Za pierwszym razem miałem gorzej bo wogóle nie wychodziłem z domu bo nie miałem siły totalnie mnie rozłożyło a teraz 2 miesiące temu to tłumy autobusy i duszenie w gardle ogólnie ataki paniki.Powiedzcie mi jeszcze czy jak ktoś ma nerwice może zachorować na przykład na chorobe efektywną dwubiegunową czy np.na nerwicę natręctw lub inne jakieś schorzenie jakąś schize czy coś.

przez depas 21 gru 2012, 10:34
kubik110, nerwica może niekiedy być wstępem do poważniejszej choroby, ale wcale nie musi, zwłaszcza leczona. U mnie pierwotnie lekarka stwierdziła silną nerwicę, żeby później stwierdzić iż obawia się że jestem na skraju stanu psychotycznego. Wystraszyłem się, ale nic takiego się nie stało, minęło 10 lat i jakkolwiek wciąż mam problemy, diagnoza jest zupełnie inna, nie skończyło się schizofrenią a i wiekszość objawów które mogły na nią wskazywać ustąpiło. Lęki da się przy pomocy leków opanować albo przynajmniej zmiejszyć do tolerowalnego poziomu i da się żyć niemal całkiem normalnie. Przy odrobinie szczęścia - da się wyleczyć newicę w 100%, bądź dobrej myśli.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg