PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

 
Liczba głosów : 344

Avatar użytkownika
przez blaise 01 lut 2008, 16:59
Witam!
Wielu mowi tu ze za pozno umowili sie na wizyte i ze lek im sie konczy. Ja zawsze w takich sytuacjach ide do ogolne. Mowie jak jest ze sie lecze u psychiatry wizyte mam wtedy i wtedy i ze mi sie konczy, a nagle odtawic nie moge. I nie ma problemu przepisuja. Jak jeszcze sie powie gdzie i u kogo sie leczy, to juz wogole sie uspokajaja.
Pozdro!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
13
Dołączył(a)
01 lut 2008, 15:47

przez wintergirl 05 lut 2008, 17:14
Ja brałam Rexetin przez 4 miesiące - dobrze na mnie działał, byłam spokojniejsza, wyluzowana, żadnych skutków ubocznych. Ale potem przestał działać więc lekarka przepisała Alvente. Biorę od 3 tygodni ale nie widzę żadnej poprawy. Wybieram się jutro do lekarki żeby mi zmieniła ale nie bardzo wiem co mogłabym brać. Macie może jakieś doświadczenia? Potrzebowałabym coś co doda mi pozytywnej energii, dzięki czemu nabiorę dstansu do problemów. Teraz cały czas się zamartwiam, nie mogę spać, jeść. Ciągła apatia i niechęć do życia.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
05 lut 2008, 16:06

przez marymery 13 lut 2008, 12:56
Chciałabym Was zapytać jak to jest z niejedzeniem podczas brania seroxatu - ja po 1/2 tabletki nie mogłam w ogóle jeść i dlatego boję się sięgać po niego, bo i tak z reguły jestem niejadkiem. Czy ten niesmak wywołany jedzeniem w ogóle mija i po jakim czasie? Pramolan i citaxin działają wręcz odwrotnie, co niezmiernuie mnie cieszyło a tutaj - sama nie wiem ... , boję się że znów (tym razem niezamierzenie) stanę się anorektyczką ... odpiszcie mi proszę, chciałabym jednak, aby wypowiedziały się na ten temat wyłącznie osoby niemające apetytu podczas seroxatowej kuracji
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
27 gru 2007, 15:11
Lokalizacja
opolskie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

rexetin-skutki uboczne

przez Astralny 13 lut 2008, 15:59
Witam, od trzech dni birorę Rexetin i odczowan bezzsenność, skacze mi ciśnienie do 156/102, mam osłabione nogi, uczucie ogólnego osłabienia. Zmniejszyem tabletkę o pół. Byłem u lekarki, ale nie chciała mnie perzyjąc, bo nie byłem zapisany. Czy miała prawao? Co teraz powinienem zrobić?
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
12 lut 2008, 23:45

Rexetin- skutki uboczne

przez Grubcia 13 lut 2008, 22:31
Idz do innego lekarza,w tym samym osrodku .gdzie przyjmuje Twoja lekarka.Powiedz lekarzowi,jak sie czujesz,na pewno cos doradzi.U mnie tez tak bylo po Rexetinie,fatalnie sie czulam i po tygodniu brania odstawilamMoze inny lekarz zaleci brac np.pol tabletki,przez jakis czas,a po 1-2 tyg. dopiero cala tabl.Zmniejszenie dawki,sprawia,ze slabna objawy uboczne.Po 2-4 tyg.objawy uboczne powinny zaniknac i poczujesz sie duzo lepiejZ tego ,co wiem to skuteczny lek.Sama potem zalowalam,ze go odstawilam.Twoja lekarka bezwzglednie powinna Cie przyjac,ale tak to juz jest z tymi lekarzami,powinni nam sluzyc,a czasem maja nas w nosie.
Powodzenia w leczeniu
Grubcia
Offline

Seroxat i samobójstwa

Avatar użytkownika
przez scrat 19 lut 2008, 23:04
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
2093
Dołączył(a)
17 lip 2007, 16:44
Lokalizacja
Warszawa

Avatar użytkownika
przez Sweety 20 lut 2008, 10:02
Mnie też!I nigdy nie miałam mysli samobójczych!
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
138
Dołączył(a)
23 cze 2006, 21:08

przez jimmy 21 lut 2008, 01:10
Witam!! Seroxat biore od niedzieli. Zadnych skutkow ubocznych tzn czasem uderzenia goraca ale tez nie wiem czy czesciowo nie spowodowane sytuacja (cieple pomioeszczenia i cieply stroj), Co do lekow to sam nie wiem ile w tym mojego nastawienia psychicznego a ile dzialania leku (biore od 4 dni po pol tabletki narazie). Mam nerwice szyi i z tym nic sie nie zmienilo. Nie mam jednak napadow paniki i napadow silnych lekow jak to drzewiej bywalo. Oprocz tego wydaje mi sie ze troche wyprostowaly mi sie mysli, ze jestem jakby spokojniejszy ale mowie nie wiem czy to efekt nastawienia czy dzialania leku bo przeciez niby on dziala dopiero po co najmniej 10 dniach albo i dluzej. No i zauwazylem ze czesto taki jestem ze ziewam ale nie chce mi sie spac tylko ziewac i byc wyluzowanym... ehh ciezko to okreslic. Sadzicie ze te rzeczy moga byc spowodowane lekiem czy raczej psycha? Tak czy siak czuje sie lepiej zeby tylko jeszcze ta "kulka" w gardle zniknela...

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:10 am ]
Witam!! Seroxat biore od niedzieli. Zadnych skutkow ubocznych tzn czasem uderzenia goraca ale tez nie wiem czy czesciowo nie spowodowane sytuacja (cieple pomioeszczenia i cieply stroj), Co do lekow to sam nie wiem ile w tym mojego nastawienia psychicznego a ile dzialania leku (biore od 4 dni po pol tabletki narazie). Mam nerwice szyi i z tym nic sie nie zmienilo. Nie mam jednak napadow paniki i napadow silnych lekow jak to drzewiej bywalo. Oprocz tego wydaje mi sie ze troche wyprostowaly mi sie mysli, ze jestem jakby spokojniejszy ale mowie nie wiem czy to efekt nastawienia czy dzialania leku bo przeciez niby on dziala dopiero po co najmniej 10 dniach albo i dluzej. No i zauwazylem ze czesto taki jestem ze ziewam ale nie chce mi sie spac tylko ziewac i byc wyluzowanym... ehh ciezko to okreslic. Sadzicie ze te rzeczy moga byc spowodowane lekiem czy raczej psycha? Tak czy siak czuje sie lepiej zeby tylko jeszcze ta "kulka" w gardle zniknela...
Offline
Posty
7
Dołączył(a)
13 sty 2008, 01:38

seroxat

przez kakasia 26 lut 2008, 22:13
Hej, jestem tu nowa ! :)
biore seroxat od miesiaca i.... jak narazie mam silne myśli samobójcze i nie wiem czy nie wyląduję w szpitalu :/
czy Wy tez macie mysli samobójcze ??
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
26 lut 2008, 17:23

przez jimmy 27 lut 2008, 00:59
powinnas bezwzględnie skontaktować się ze xwoim psychiatrą!! w takich sytuacjach bedziesz przyjęta bez kolejki.. Niestety seroxat moze miec takie dzialanie, byla nawet afera z tego powodu bo producent pierwotnie zatail te informacje.. takze nei rob glupstw i idz do lekarza :)
Offline
Posty
7
Dołączył(a)
13 sty 2008, 01:38

przez Moniunia27 28 lut 2008, 12:41
ja xetanor biore o roku 20 mg czasu dobrze dziala na mnie -w pewnym momnecie tak dobrze sie poczulam ze na dwa tygodnie sama odstawilam ten lek-i zgroza co sie ze mna dzialo ja juz myslam ze jestem zdrowa a tu taka depresja sie pojawila po tych dwoch tygodniach jak nigdy .takze nie odstwiajcie lekow sami nawet jak sie wydaje ze jest juz wyszstko dobrze bo pozniej deprecha zdwojona przychodzi ja jak nigdy nie milaam mysli samobojczych tak teraz cos okropnego probowalm skonczysz ze soba takze juz w zyciu nie odstawie lekow sama.

moze mi ktos powiedzic mabuson co to za lek bo mi lekarka przypisala i 3 razy dziennnie kazala brac.z gory bardzo dziekuje
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
27 lut 2008, 19:09
Lokalizacja
Myslenice

przez Moniunia27 28 lut 2008, 17:00
wielkie dzieki :D to sie uspokoilam dobra wiadomosc :D
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
27 lut 2008, 19:09
Lokalizacja
Myslenice

Odstawianie

przez Monia1234 28 lut 2008, 19:31
Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowa. Zalogowalam sie poniewaz mam zamiar odstawic seroxat na dobre i chcialabym wiedziec ile trwa ta masakra zwiazana z odstawianiem.

Biore go od 2 lat, najpierw w dawce 20mg na dzien, ostatnio 10mg co drugi dzien; na poczatku bylo super, od niedawna czuje sie coraz gorzej... fizycznie. Mam nudnosci, niedobrze mi, nie mam sily, energii, slabo widze, ogolnie nie mam sily wyjsc nigdzie. Chcialabym sie tego dziadostwa pozbyc z organizmu raz na zawsze! tylko odstawianie mnie przeraza, bo moj organizm reaguje na najmniejsza zmiane. Jak pomoc sobie w tych dniach? oczywiscie mam zamiar udac sie do swojego lekarza, ale cos mi sie wydaje, ze on najchetniej przepisalby kolejna recepte, a ja juz nie chce tego swinstwa brac :evil:

Aha, jeszcze jedno:) czy zazywanie jednoczesnie tak malej dawki+leki przeciewzapalne + leki na odpornosc nie powoduje takich objawow?

Dziekuje za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam!
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
28 lut 2008, 19:19

przez ewene 29 lut 2008, 15:25
biorę seroxat od tygodnia... jest jako tako... czy wy też macie takie dziwne oczy? :)
Offline
Posty
27
Dołączył(a)
07 lut 2008, 01:42

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 27 gości

Przeskocz do