PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 14 gru 2012, 16:58
omeeena Napisała, że bierze 20mg od miesiąca a czy zaczynała od 20mg ..tego nie wiem. A w zasadzie już wiem :)

ila
Tak czy siak to krótko. Dobre samopoczucie na początku się zdarza, potem jest pauza a po dłuższym czasie lek zaczyna właściwie działać. Bierz nadal 20mg.
beladin

przez ila 14 gru 2012, 18:50
beladinspróbuję przetrwać,do poniedziałku przynajmniej.

Bianka78odkąd pamiętam chorowałam razem z dziećmi,wstaję w nocy,podaję leki itp.mam nadzieję,że się unormuje

omeenamyślałam,że ci się poprawiło.niecierpliwa jestem i za bardzo wszystko roztrząsam.chyba dlatego jestem podatna na tę chorobę
ila

przez omeeena 14 gru 2012, 19:14
ila, bo się poprawiło!
I wielu z nas tak ma, że najpierw byśmy życie oddali za chwilę poprawy, a jak dostaniemy, to chcemy więcej. I szybciej.
Niewdzięcznicy z nas. Ja zazwyczaj cieszę się z palca, a tu chciałam od razu całą rękę. Mało, łokieć i ramię również! ;) :D

-- 14 gru 2012, 18:25 --

Bianka78, dokładnie. Przynajmniej u mnie. Praca, szpital na wczasach, szpital po wczasach, nerwica, siatkówka, szpital mamy, deprecha dziecka... W międzyczasie drobne problemy, które tym razem okazywały się nie do ogarnięcia. Momentami wyłam, że mnie Bóg pomylił z Hiobem!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mrrafal 14 gru 2012, 20:19
kurcze, cały dzień było dobrze, żadnych skutków odstawienia a tu bach, i uczucie jakby prąd mnie raził :pirate:

przez elfrid 14 gru 2012, 20:28
Niestety muszę przyłączyć się do rozżalonych niestabilnym działaniem paro - znowu dzień minął na przetrwaniu, ukrywaniu i skupianiu się na objawach, niechęci i senności, wewnętrznym lęku. Nadszedł wieczór, a wraz z nim standardowa ulga. Nie wiem czy paro chce ale nie może, czy może ale nie chce. W każdym razie w przeciągu całej doby mam wrażenie, ze wracam do punktu wyjścia. Od tragicznych ranków, przez ciągnący się dzień do spokojnego wieczoru. Jak jest poprawa to powinien być progres, stały, może i powolny, ale progres. A nie takie wahania, w przód i w tył. Najgorsze, że nie ma żadnych zewnętrznych zdarzeń na które mógłby zwalić ten stan.
Sam nie wiem, co robić. Niezdecydowany ten lek. I ja też robię się niezdecydowany.
pregabalina, wenlafaksyna

przez oxygen_80 14 gru 2012, 20:44
Ja też zwątpiłem dziś w moc paroksetyny. Może rzeczywiście leki niczego nie rozwiązują. A może po prostu trzeba nauczyć się żyć z lękiem, zaakceptować go. Ponoć jest taka teoria, że napady paniki biorą się właśnie z przemożnej chęci kontrolowania wszystkiego, zbytniego skupiania się na własnych reakcjach i ciągłej walki z samym sobą. Nie lubię swego ciała. Migdałowatego oczywiście, bo to normalne jest bardzo fajne. ;)

---

O, osiągnąłem bardzo atrakcyjną liczbę postów. :smile:
oxygen_80

przez miko84 14 gru 2012, 21:01
LATEK50 biorę 30 mg codziennie ok 18 - 19 godziny.

beladin lekarze mają ogromną przewagę nad nawet najzdolniejszym studentem medycyny - doświadczenie. Ale mojego zdania o ich wiedzy medycznej, farmakologicznej nie zmienię, bo większość chyba zapomniała o czym się uczyła na studiach, że o czytaniu najnowszych badań nie wspomnę...Niestety, to co jest ich ogromną zaletą często staje się wadą, tzn. traktują Cię jak kolejny przypadek który mieli przed chwilą, poświęcają Ci za mało czasu, olewają Twoje sugestie, bo przecież nie możesz się znać! Ty?! W końcu przychodzisz do nich, szacownych lekarzy. Nie mam zdania o większości z nich a z wieloma rozmawiałem wystarczająco długo by zdać sobie sprawę, że nie znają działania podstawowych leków. Dla większości z nich to jest zawód, a czasami chciałoby się żeby była to też ich pasja, żeby czytali, dowiadywali się i nie byli zamknięci na sugestie z zewnątrz.

Nie jestem łatwym przypadkiem do leczenia, ale to moja wina, że tak długo błądziłem po "eseserajowych ścieżkach" - bardzo chciałem żeby te leki zadziałały, ale widać nie są dla mnie. Pozatym jakbym kiedykolwiek dał dłuższy czas mirtazapinie to pewnie byłbym już zdrowy. Dziś śmiałem się po raz pierwszy od wielu, wielu miesięcy. Czuję, że ten lek dobrze na mnie działa i mocno wierzę, że będzie w porządku.

oxygen_80 głodnemu chleb na myśli :mrgreen: . Chociaż dziwię się, że Ci się cokolwiek myśli o tej sferze na paroksetynie :shock:

To nie dzisiejszy dzień, bo ja miałem wyjątkowo dobry. Obejrzałem nawet ciekawy film i dobrze się bawiłem. Może to lek nie dorasta do zapotrzebowania?
miko84

przez elfrid 14 gru 2012, 21:21
oxygen_80, a czemu zwątpiłeś, wróciły jakieś objawy? Może to dlatego, że niedawno zmniejszyłeś dawkę do 30mg?

przez oxygen_80 14 gru 2012, 21:29
miko84, :), wszystko wróciło do normy we włochatej materii po zmniejszeniu dawki z 40 mg do 30 mg. Ta charakterystyka naprawdę musi być nieliniowa, skoro 10 mg czyni aż taką różnicę.

elfrid, ech, miałem dziś silny napad lęku, bez sensu zupełnie. Wydaje mi się, że to nie kwestia zmniejszenia dawki, po prostu gorszy dzień się zdarzył. Dlatego myślę, że może czas się pogodzić z tym, że irracjonalnych lęków nie da się całkowicie wyeliminować. Przytrafiło się i trzeba jakoś dawać sobie radę. :evil:
oxygen_80

przez elfrid 14 gru 2012, 21:49
oxygen_80, o tyle dobrze, że napad trwa tylko chwilę, nie jest przewlekły i nie rzutuje na całym dniu. Można nauczyć się żyć z różnymi utrudnieniami, z kolei jak objawy trwają przez większą część dnia utrudniają pracę, myślenie, kontakty międzyludzkiej, wpływają na nastrój, to trudno nauczyć się z tym żyć i zaakceptować. Na napady lęku są jeszcze benzo, zawsze tym można sobie pomóc.

przez Bianka78 14 gru 2012, 22:43
o tyle dobrze, że napad trwa tylko chwilę, nie jest przewlekły i nie rzutuje na całym dniu

Mnie akurat każdy atak paniki uruchamia lękowo na kilka następnych dni. Aktywność momentalnie spada, bo ciągle czekam na kolejny.
Na paroksetynie nie mam teraz gwałtownych ataków, ale nadal wiele objawów utrudnia mi normalne życie.
Bianka78

przez ila 15 gru 2012, 08:51
a ja wczoraj zwiększyłam do 30 mg,noc już nieprzespana,cała drżę,cały czas lęk.przez tydzień było tak super,wszystko odeszło i po tygodniy klops.może powinnam zaczekać ze
zwiększeniem dawki,ale nie mam siły.myślałam,że święta będą ok a tu zapowiada się powtórka z historii.

czy to się nigdy nie skończy.mam dość.zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić leku,tylko na co?
w poniedziałek mam wizytę.

wiem też, że to co czuję to może być efekt zwiększenia paro,nie wiem co robić

piszę i cała się trzęsę,pomocy
ila

przez Bianka78 15 gru 2012, 09:44
ila Masz jakieś benzo? Weź.
Bianka78

przez ila 15 gru 2012, 12:53
bianka78 radzę sobie bez,bo nie czuję po benzo poprawy.teraz jest lepiej.

dzisiaj wzięłam 20mg i poczekam,to 30 strasznie na mnie podziałało.wzięłam raz 30 i mam pytanie;jak długo będzie ono trwać w organiżmie.

może się pospieszyłam z ta 30,trzeba było zaczekać,a tego u mnie brak,szczególnie,że przez ostatni tydzień czułam się super
ila

Sortuj wg