PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 13 gru 2012, 19:40
Ile bierzesz? Jeśli odczuwasz jakieś pozytywne działanie to nie kombinuj z dawką tylko bierz tyle ile bierzesz. Działanie zmienia się w czasie. Z czasem będzie jeszcze lepiej :) Więcej leku daje więcej skutków co może skutkować w ogólnym bilansie wbrew gorszym działaniem.
beladin

przez Bianka78 13 gru 2012, 19:49
elfrid
Super, oby się utrzymało, bo u mnie ciągle takie falowanie, raz lepiej, raz gorzej.
Bianka78

przez elfrid 13 gru 2012, 19:52
Biorę podstawową dawkę 20mg. Pierwsze działanie przeciwlękowe było widoczne po 2 tygodniach - odstawiłem Xanax zupełnie. Ale cały czas towarzyszyła mi bierność, nijakość, problemy ze skupieniem. Dzisiaj o dziwo mam energię, pozytywne emocje, nastawienie. Dlatego zastanawiam się czy działanie paro jeszcze może się rozwijać, albo dopiero po miesiącu przeszły te skutki uboczne wynikające z działania antycholinergicznego?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 13 gru 2012, 19:54
Daj sobie spokój z tymi regułkami. Myśl o życiu nie o lekach. Kiedy dotrzesz do tego punktu gdzie będzie tylko życie poczujesz się wolny :)
beladin

przez ila 13 gru 2012, 19:57
elfrid będzie coraz lepiej.u mnie wszystko wróciło do normy.jest super.do świąt będzie dobrze.a gorsze dni nawet zdrowym się zdarzają.powodzenia
ila

przez elfrid 13 gru 2012, 20:02
ila, :D :D :D :D
Też na to liczę. Dzisiaj nie tylko nie było lęków, ale wrócił nastrój i emocje. Być może paro nie jest taka zła, glebująca, kastrująca jak tu nam Miko i inni podają :evil:

Bianka78, a ile czasu już bierzesz i w jakiej dawce? U mnie też w pierwszym miesiącu było falowanie, wieczory ok, ranki i dni z lękiem. Do tego cały czas doszło uczucie nijakości, bierności. Ale chyba nadal działanie się klaruje. Dlatego tak jak pisze beladin, warto brać lek przez 2 miesiące, żeby faktycznie przekonać się o jego działaniu - skoro i tak męczyliśmy się z wprowadzeniem i ustawieniem na danej dawce.

przez ila 13 gru 2012, 20:10
elfrid no co ty,na mnie kastrująco nie działa,a miko to już nie wiem,co bierze.trudno się połapać
ila

przez elfrid 13 gru 2012, 20:11
beladin, Zanim poszedłem po raz pierwszy do psychiatry myślałem o życiu intensywnie przez 2 lata zawalając sprawy prywatne i zawodowe. Potem dostałem Effectin wszystko się odwróciło się do górny nogami i poczułem się na prawdę wolny. :lol: :lol: :lol:
Chcę wierzyć, że wszystko zależy ode mnie, ale fakt, że chemia po raz kolejny nie zawodzi a jedna pigułka potrafi zmienić wszystko mimo, że nic w życiu z zewnętrznych okoliczności się nie zmieniło, odrywa mnie od takiego myślenia.

PS Kiedy lek zaczyna działać, czuje się tą kolosalną różnicę między tym co było a tym jak jest, tym bardziej człowiek uświadamia sobie, że ten poprzedni stan był patologiczny i niezależnie od nastawienia i toku myślenia nie miał na niego wpływu. Trudno wtedy oderwać się od pigułek i regułek, które powodują, że jest tak normalnie, mimo że nikt nie odnalazł psychoanalitycznego świętego grala. :D

przez Kalebx3 13 gru 2012, 20:13
Daj sobie spokój z tymi regułkami. Myśl o życiu nie o lekach. Kiedy dotrzesz do tego punktu gdzie będzie tylko życie poczujesz się wolny :)

Dokładnie .
Leki to ewentualna dokładka do obiadu (życia),
Tymczasem dokładka jest u mnie ważniejsza od obiadu ,bardziej sie na niej skupiam.
No ,ale cóż ...choroba nie wybiera,,, czasem trzeba intensywniej pomyśleć...co by tu dziś zjeść na dokładkę,,,tyle tylko ,że to " czasem " stało się już niejako aptekarskim nałogiem na receptę.
Na każdą dolegliwość mam leki , ba mixuję je jak stary didżej...itd
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 13 gru 2012, 20:14
ila, Na mnie działał kastrująco, zwłaszcza przez pierwsze dwa tygodnie. Ale teraz to już przeszło, tzn. dochodzi do głosu też pożądanie :D
PS Miko chyba teraz mirtę trenuje, ale faktycznie trudno za nim nadążyć.

-- 13 gru 2012, 20:15 --

Kalebx3, chyba trochę dramatyzujesz. Jak bez dokładki w ogóle nie cieszysz się obiadem, to po co jeść. Bo trzeba, czy dlatego, że się chce.
Ostatnio edytowano 13 gru 2012, 20:22 przez elfrid, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 13 gru 2012, 20:16
Czuję się gorzej - trzeba zwiększyć leki
czuję się gorzej , ja pierd..ę trzeba coś dołożyć ,zaraz zapytam na Forum ,oni pewnie znaja odpowiedzi
Czuję się lepiej , trzeba chyba zmiejszyc leki...ETC ,ITD
LUDZIE JAKA PARANOJA ,ŻYWCEM WZIĘTA ZE SNU NEUROTYKA!!!!

-- 13 gru 2012, 20:19 --

Elfrid ,a no bo mam dziś taki dzień ,że śmiać mi sie z siebie i wszystkich wokół chce.
A jak juz w ogóle spojrze na swoje aptekarskie hobby , to o malo nie spadnę ze stołka ze śmiechu .
Mój stary to weżmie raz na rok ze dwie tabletki aspiryny jak jest przeziębiony ,a ja ,jego krew ...chemiczny ALI baba :lol:

przez elfrid 13 gru 2012, 20:20
Kalebx3, Forum to forum, ale leki przepisuje lekarz. Z reguły jest lek - działa - świetnie. Nic się nie dokłada i nic nie zwiększa. Ta karuzela z nastrojem to bardziej jakieś zaburzenia osobowości, gdzie stosuje się stabilizatory.

A jakie leki teraz bierzesz? Sam sobie zmieniasz, dokładasz, odkładasz?

przez Siding Spring 13 gru 2012, 20:22
Nie gadaj elfrid na miko bo i u Ciebie powoli zaczynam dostrzegac podobne syndromy niezdecydowania w lekach..:D. Raz piszesz ze paro glebujaca, raz ze jednak dziala calkiem dobrze.. obys nie zaczal skakac po lekach. Osobiscie wydaje mi sie ze jeszcze z 2 tyg i bedziesz mial pelny obraz tego jak dziala paroksetyna a dla mnie im dluzej bralem tym sennosc byla coraz wyrazniejsza. No ale zycze Ci zebys dobrze z nia zyl:)

przez Kalebx3 13 gru 2012, 20:25
Kalebx3, Forum to forum, ale leki przepisuje lekarz.

A jakie leki teraz bierzesz? Sam sobie zmieniasz, dokładasz, odkładasz?

Elfrid , no co Ty , jaki lekarz? Lekarz tylko wypisuje recepty( i stawia pieczątkę) na leki ,które ja mu inteligentnie zasugeruję. Dawkowanie oczywiście sam sobie ustalam -( 24 lata praktyki w "zawodzie").

Jakie leki biore .
Z rana: baclofen , lamotryginę , seroxat , spamilan , metylofenidat,
popołódniu : akomprazat
wieczór : raczej staram się nic nie brać
Sam dokładam ,odkladam ,zamieniam - jak się czuję.

Sortuj wg