PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez mrrafal 12 gru 2012, 19:45
jestem właśnie na etapie odstawiania parogenu.
o ile nie czułem negatywnych skutków po trzech pierwszych redukcjach, to przy czwartym etapie jest okropnie!
kręci mi się w głowie, chce mi się wymiotować, żołądek też protestuje :pirate:

przez elfrid 12 gru 2012, 19:53
lubudubu, Wenle brałem przez trzy lata, skończyłem ponad 5 lat temu. Ale z tego co pamiętam działała naprawdę dobrze. Podczas jej brania nie stosowałem w ogóle benzo. Uważam że wenla i fluo w jakimś stopniu są podobne w skutkach swojego działania, z tą różnicą, że wenla bardziej rozluźnia. Jednak nie ma to nic wspólnego z tym tumiwisizmem i obojętnością skutkujących nijakością charakterystyczną dla paroksetyny.
Zawsze możesz spróbować, jeśli po 2 miesiącach napięcie dalej będzie się utrzymywać, odstawisz.
Na Twoim miejscu jednak nie generalizowałbym tak leków SSRI. Mimo, że z tej samej grupy są dość zróżnicowane. Nigdy bym nie uwierzył, gdybym faktycznie nie wiedział, że np. paro i fluo to ten sam wspólny mianownik. Ich działanie w moim przypadku było tak różne - paro zobojętnia doprowadzając do jakiejś stagnacji emocjonalnej, fluo motywuje, nakręca odczucia. Fakt, że trafił się gorszy czas i nie mogłem sobie poradzić na niej ze stresem. Ale po odstawieniu i przejściu na paro, jednak rozważam powrót. Wolę być zestresowany, niż senny, zmulony, z funkcjami poznawczymi na poziomie emeryta - nie mówię, że to skutek paro, bo pierwotnie bez leków, też mam takie objawy. Być może paro sobie z nimi nie radzi, być może je nasila.
Także nie rezygnuj ze całej grupy. To, że paro albo fluo się nie sprawdziła, nie znaczy, że sertralina czy citalopram nie chwycą lub będą działać w taki sam sposób. Tylko żeby móc to rzetelnie ocenić trzeba wytrzymać ten pierwszy miesiąc w stałej dawce niezależnie od wszystkiego.
pregabalina, wenlafaksyna

przez JERZY62 12 gru 2012, 19:54
mrrafal, może za szybko odstawiasz.
♪♪♪

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 12 gru 2012, 19:57
oxygen_80, skoro lepiej Ci na 30mg niż 40mg to może idź za ciosem odstaw całkiem :D Brałeś jakieś inne leki poza paro, takie dodające energii, której Ci brakuje? Co pierwotnie było nie tak?

przez mrrafal 12 gru 2012, 19:59
LATEK50, innego wytłumaczenia nie ma :pirate: dziwne, że dopiero przy ostatniej redukcji tak mną trzepnęło. no nic, jutro idę do lekarza, obaczymy co powie.

przez JERZY62 12 gru 2012, 20:17
mrrafal, a z jakiej dawki schodzisz?
♪♪♪

przez mrrafal 12 gru 2012, 20:55
LATEK50, z 40mg, jednocześnie brałem też convulex. Nie wiem, który z nich był tak wstrętny, że o 23 musiałem iść spać :) Niemniej faktem jest to, że mam teraz dużo więcej energii.

przez Siding Spring 12 gru 2012, 20:59
Normalne przy odstawce.. z Czasem unormuje sie;p

przez Kalebx3 12 gru 2012, 21:00
Kalebx3, to dzieliłeś połówką z 20mg jeszcze na pół i wychodziło wtedy 5mg, tak?
Bierzesz tak długo i dalej działa? Czujesz że działa na Ciebie ten lek? 10mg to niewielka dawka. Optymistyczne to. Ja myśle nie brać więcej niż 20mg, to maksimum.

Wiesz , może na pewno nie czuję już takiego efektu jak na początku ,ale poczułbym w przeciągu dwóch dni jakbym przestał brać...stare by wróciło , to znaczy ,że lek chyba działa. Jest opcja czasem i pokusa ,żeby zwiększyć do 15 mg ,ale to znowu wiąże się z jakimś przytłaczającym marazmem i lenistwem- rozleniwieniem . Dycha starcza, chociaż lada dzień planuje dołożyć 12mg Anafranilu. Zwiększa sie wtedy zdecydowanie efekt celujący w natręctwa. Sprawdziłem .
A z dzieleniem . 20mg na pół i dalej 10 na pół ,pięknie się kroją z dokładnością do miligrama ;)
Mówisz o 20mg . ja to przy takiej dawce nie miałbym motywacji nawet wyjść z domu ,wynieść śmieci ,,,tak by mnie wyciszyło,,,a przecież oprócz choroby jest jeszcze życie i obowiązki...rozumiesz.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JERZY62 12 gru 2012, 21:01
mrrafal, 40mg to już duża dawka.
Kalebx3, Ty bierzesz 10mg i to dla Ciebie wystarczy a niektórzy jak tu widzę biorą po 40mg a nawet po 60mg choć maksymalna dawka jak pisze na ulotce to 50mg.
♪♪♪

przez mrrafal 12 gru 2012, 21:15
LATEK50, czy dużo to zależy od wieku, masy, zaburzenia/choroby...tak na marginesie jako 'dużo' można określić ilość $, którą na tą 'przyjemność' musiałem wydać przez te kilka lat (oczywiście patrząc na moje zasoby finansowe) :smile:

przez motylanoga 13 gru 2012, 11:37
Witajcie. Chciałabym dorzucić swoje trzy grosze ;) Otóż, mam zamiar wrócić do paroksetyny, a konkretnie do Paxtinu. Wcześniej brałam ją przez niecały miesiąc i chociaż pierwsze kilka dni zniosłam z trudem, to wydaje mi się, że dość szybko zauważyłam poprawę, po tym jak minął już okres adaptacyjny mojego organizmu. Niestety, tak jak już wspomniałam, przyjmowałam ją ok 30 dni i musiałam odstawić, bo nagle pojawiła się u mnie uporczywa pokrzywka nieznanego pochodzenia. Paxtin nie był jedynym lekiem, jaki w tym okresie przyjmowałam, ale wiadomo, że w takich wypadkach nie sposób ustalić konkretnego winowajcę, ani czy w ogóle był nim jakiś lek.
A teraz do rzeczy - czy ktoś z Was spotkał się z tego typu przypadkiem, iż u kogoś paxtin/paroksetyna również mogła wywołać/wywołała reakcję uczuleniową po tak długim czasie stosowania (lub w ogóle kogoś uczulała?) Niby wiem, że to raczej mało prawdopodobne, ale wiadomo - zawsze pozostaje ten "nerwicowy" strach... :roll:
We'reallmadhere.

przez goliat1989 13 gru 2012, 12:49
czy ktoś z Was przechodził z seroxatu na seronil z dnia na dzień ??
Pozdrawiam

przez elfrid 13 gru 2012, 19:30
Po raz pierwszy od 15 XI, od kiedy biorę Paxtin odczuwałem brak lęku, a jednocześnie pozytywne emocje. Czy to światełku w tunelu, że jednak nijakość i bierność, o którą obwiniałem paroksetynę przechodzi? Mam nadzieję...

Sortuj wg