PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elenkey 10 gru 2012, 10:49
elfrid Po pierwsze sama chciałam odstawić paro bo już super się czułam, chociaż jednocześnie byłam mało wrażliwa na wszystko -nawet na pozytywne doznania, co mi przeszkadzało. No i wielki minus paro 8 kg w górę co przy moim wzroście 157 cm było kolosalnym balastem. Jednak po odstawieniu paro (było trudno) objawy nerwicy, szczególnie somatyczne, wróciły. Aczkolwiek w duzo mniejszym natężeniu aczkolwiek utrudniały funkcjonowanie. Dlatego teraz jestem na trittico. I jest super!!! Po 6 dniach nie pamiętam na co go biorę. :)

-- 10 gru 2012, 09:56 --

oxygen_80 napisał(a):A jak się ma Wasza waga podczas romansu z paroksetyną? Nie pytam wprost o wymiary, bo rozmowy o gabarytach bywają trudne... Chodzi mi bardziej o tendencję. W górę/w dół/constans?

8 kg w górę przy wzroście 157 cm masakra :why:

przez ania_taka 10 gru 2012, 11:53
Ila o ile dobrze zrozumiałam z postów jesteś mamą przyjmującą paroksetynę (te szaleństwa z dziećmi na śniegu :) ). Ja tez mam córcię i też przyjmuję już dłuuuuugo ten lek. O ile możesz, powiedz mi proszę jak przeszłaś ciążę? czy wtedy jeszcze nie chorowałaś? Czy musiałaś brać leki? Ja chcę mieć drugiego dzidziusia ale boję się że nie dam rady bez leków...

przez oxygen_80 10 gru 2012, 12:21
elenkey napisał(a): 8 kg w górę przy wzroście 157 cm masakra :why:

Nie bój nic! Kobiety o wzroście siedzącego psa są bardzo atrakcyjne, a kochanego ciała coś tam coś tam! :angel:

Ja też się nieco lękam przytycia, nie chciałbym przecież przygnieść nadmiarem miłości wyśnionej wybranki...
oxygen_80

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oxygen_80 10 gru 2012, 12:42
secretladykkk napisał(a):Ja mam + 3 póki co przy wzroście 164, ale clon powodował u mnie kompletny brak apetytu, więc nadrabiam poprzedni spadek wagi. Na razie nie ubolewam, ale z dziwnych rzeczy "jem słodycze których nigdy nie lubiłam :?: "

Idealny wzrost do przytulania. :smile:

Mnie ciągnęło do węglowodanów wszelkiego typu na mianserynie i mirtazapinie - koszmar. A paroksetyna jest w porządku w tej materii. Sucharka zjem, colą popiję i jestem usatysfakcjonowany.
oxygen_80

przez oxygen_80 10 gru 2012, 12:59
secretladykkk napisał(a):oxygen_80, małe wzbudza instynkt opiekuńczy ;-)
No ja nie wiem co jest grane z tym słodkim, kiedyś po kęsie batona miałam uczucie zasłodzenia się a teraz... jaaamiii
Siostrzyczka miała mirtazapine i w nocy można ją było często spotkać przy lodówce. Podobno nie ważne było co ale trzeba było zjeść.

Tak, tak. A my, znerwicowani mężczyźni, uwielbiamy się opiekować małymi obiektami. :) Przynajmniej jest wówczas po co żyć i trwać w tej mizerii.

Ja po mirtazapinowej nocy wchodziłem do kuchni i często byłem zszokowany tym, co tam zobaczyłem. A to jabłko nadgryzione, kabanosy się walały, tu cukierek, tam ogórek. Ciąża jak nic... Najgorsze, że potem naprawdę brzuch wyglądał jakby był przy nadziei. ;( Gdyby nie ta okropna cecha mirtazapiny, to bym z nią poromansował dłużej. Wszak to dobra kobieta, tylko nie każdy z nią może. :(
oxygen_80

przez miko84 10 gru 2012, 13:34
Trzeba mieć samozaparcie, oraz lodówkę wypełnioną warzywami ;) Pozatym u wielu osób pod wpływem nerwicy i depresji następuje spadek apetytu. Nie chcę Cię martwić ale największy przyrost apetytu i wagi na paroksetynie następuje po paru miesiącach.
miko84

przez JERZY62 10 gru 2012, 13:38
miko84, czy ta paroksetyna znosi napięcie fizyczne, mam napięte mięśnie?
Zmieniłeś lek na inny?
♪♪♪

przez Siding Spring 10 gru 2012, 14:45
u mnie np zwiekszala je..

przez Kalebx3 10 gru 2012, 14:51
Latek50 ,
według moich obserwacji wszystkie SSRI ( ale tylko w dawkach średnich lub powyżej ) dają ten posrany objaw. Najgorzej jeśli o to chodzi miałem po Citalopramie. Lekarz wtedy kazał mi zmniejszyć dawkę ,twierdził ,że to początki zespołu serotoninowego(?),może być,że za dużo we krwi tej serotoniny.
Są oprócz tego inne na to patenty , chyba jeden z lepszych to codziennie z rana niżiutkie dawki Ropinirolu ( Reqiup), nie większe niż 0,3mg,a więc bardzo znikome . tak po tygodniu brania "luzik mięśniowy" ,a jak się chce ;) .Problemem może być zdobycie recepty na ten lek ,ale jak się ma mądrego psychiatrę idzie go przekonać...
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez omeeena 10 gru 2012, 14:53
Ja teraz popołudniami wciągam niemal wszystko, co się nawinie. Nie z wzmożonego apetytu, ale żeby odzyskać stracone 8 kg.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Siding Spring 10 gru 2012, 15:09
kalebx

Pytales sie mnie o pozostalosci po ssrajach a sam widzisz ze jednak mieszaja one na tyle w mozgu ze zwiekszaja te napiecie. Tylko ze i dlugi czas po odstawce mozna tak miec ale chyba z uplywem miesiecy/moze nawet lat wszystko sie w koncu normuje..

przez Kalebx3 10 gru 2012, 15:27
Lubudubu , rozumiem .
wiesz ,po zmniejszeniu dawki trochę się z tym napięciem uspokoiło. Niestety brałem wtedy duże dawki Citalopramu( z musu ,albowiem przechodziłem wtedy jebitnie depresjogenną Terapię anty -HCV i nawet z antydepresantami było mi ciężko). Normalnie ,to obsrałbym takie dawki w piz*u. To była konieczność.
Teraz steruję na 10 mg paroksetyny ...i starcza. napięcia nie odczuwam . OBAWIAŁ BYM sie bardziej innej sprawy związanej z SSRI ,która może ( ALE NIE MUSI!) pozostać "na dłużej". Jak masz cierpliwość możesz pogrzebac w Necie i znajdziesz naukowe opracowania. Chodzi konkretnie o niszczenie wzroku ( oczu, no Całego tego aparatu wzrokowego). Ja już teraz prewencyjnie zażywam Calcium Dobesilatum ,rutinoscorbin i diosminę( w niskich dawkach)-zdecydowanie pomaga i nieco chroni przed tymi ubokami. Czasem trzeba być pierwszym przed ubokami ,chorobą oczu, rozumiesz mnie? Żyjemy w erze Internetu , informacji ,nowych idei i jak się tylko czyta ulotki to można się po latach obudzić się w przepełnionym nocniku.
pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez omeeena 10 gru 2012, 15:59
secretladykkk, po Twojej absencji tu wnioskuję, że dobrze Ci idzie :D
Na jakim jesteś etapie? Zwiększasz, zmieniasz, odstawiasz?
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez ila 10 gru 2012, 16:19
ania_takatak ,brałam w ciąży.przez 3 m-ce,od 2 do 5 miesiąca ciąży.rok przed ciążą też brałam.nie jadłam,trzęsłam się.to przesądziło.ważne ,żeby odstawić 2 m-ce przed porodem.lekarka uspokajała mnie,że leżąc z zagrożoną ciążą też dostawałabym leki.synek jest zdrowy.

czytałam różne opinie na ten temat,ale ja teraz też bym się zdecydowała na seroxat

porozmawiaj z lekarzem,ja czasem też myślę o dzidziusiu i wiem ,że w razie czego mam paro

-- 10 gru 2012, 15:22 --

ania_taka poza tym jestem na paro po raz 4 w ciągu 8 lat.i też wiem,że w razie czego wrócę do niego
ila

Sortuj wg