PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 07 gru 2012, 21:47
Brałem paro 20 mg przez 3 miesiące, później 40 mg przez 3 miesiące i 60 mg przez kolejne 3, czy 9 miesięcy, czyli prawie rok to mało żeby lek zadziałał? Odpowiedzcie sobie sami...

Mirtazapinie nigdy nie dałem więcej czasu niż 3 tygodnie a SSRI testowałem miesiącami bez większych efektów. Wypowiem się o tym leku po miesiącu, dwóch.

Powodzenia Wam życzę z paroksetyną. U mnie nie zadziałała na to co chciałem i wcale nie wymagam dużo od leku. Brałem wcześniej inne SSRI ale żaden tak nie ryje pamięci i tak nie zamula. Jeśli dla Was działa to cieszę się razem z Wami. Tylko pamiętajcie byście nie przespali na paro tych paru miesięcy/lat tak jak ja zrobiłem nie czyniąc żadnych postępów życiowych. Tak czy owak, powodzenia :)
miko84

przez omeeena 07 gru 2012, 21:49
miko84, powodzenia z Mirta
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez ila 07 gru 2012, 21:53
ja tam pamięć mam dobrą,nic mnie nie zamula,a z przerwami biorę paro 8 lat.wiadomo,że na kazdego inaczej działa.
ila

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 07 gru 2012, 22:11
omeeena, Tak, ale to było na początku - jak próbowałem na noc - kiedy jeszcze występowały uboki. Paro nie działa u mnie na napęd, więc chyba nie będzie problemu ze spokojnym przespaniem nocy. Natomiast myślę, że działa za słabo, bo dni są średnie, a wieczory świetnie. Myślałem, żeby delikatnie podnieść do 30 mg. Łącznie biorę już miesiąc od 12 XI w dawce 10mg, 17 XI poniesienie do 20mg. ale może faktycznie tak jak napisała ila, jeszcze się z tym podniesieniem wstrzymać np do 17 XII.

miko84, Wiadomo, że nie warto przespać życia i brać leku, który glebuje zamiast pomagać. Ale pisałeś o ZOK i nadmiernym poceniu, które paroksetyna skutecznie zniwelowała. Rezygnujesz z tego dla mirty, która do ZOK nawet nie jest zarejestrowana. Oczywiście życzę Ci jak najlepiej, ale obawiam się że po miesiącu, dwóch, znowu wrócisz do paro kiedy odczujesz jej brak.
pregabalina, wenlafaksyna

przez omeeena 07 gru 2012, 22:17
elfrid, wstrzymałabym się na Twoim miejscu....zwłaszcza, że dni masz ŚREDNIE, a nie KOSZMARNE. U mnie też było tak, że najpierw nic....lekka zmiana....nic....znów nic, a potem poszło hurtem.
A też już kilka dni zostało do wyznaczonego terminu zwiększenia dawki. Też mnie korci, żeby podnieść, ale wierzę, że działanie 20tki jeszcze się zwiększy.

przez elfrid 07 gru 2012, 22:24
omeeena, a ile czasu już bierzesz? mi lekarka powiedziała, że jeśli będzie częściowa poprawa zwiększyć dawkę ale nie wcześniej niż po miesiącu, żeby nie przedobrzyć. Faktycznie dni już nie są koszmarne (jak na tym okresie przerwy 2 tyg. między fluo a paro), ale w porównaniu z wieczorami - spokojnymi, uśmiechniętymi, bez żadnego napięcia, wewnętrznej pogoni nie wiadomo za czym, korci, korci do podniesienia :D
A co jest jeszcze nie tak, że Ty chcesz podnieść?

przez kamol 07 gru 2012, 22:37
Jeśli lekarz to tylko chyba prywatnie, bo oczekiwanie w przychodni na wizytę to kwartał... Tylko w sumie zraziłem się do lekarzy, bo mimo, że płaciłem za prywatne wizyty, to skupiały się one na wypisywaniu leków i pytaniu lekarza "jak Pan się czuje" - wizyta pięciominutowa, za którą płaciłem 120zł, a takie leczenie to ja sam sobie mogę zafundować, nie tracąc 120zł...

przez omeeena 07 gru 2012, 22:44
elfrid, wiesz.... bo jak zobaczyłam, że pomaga, to ja bym chciała wszystko już, teraz, szybciej...jestem niecierpliwa i potwornie głodna poprzedniego życia. Noce są normalne, dni pozostawiają trochę do życzenia w kwestii delirki, wzroku itd...
Biorę 42 dni

przez elfrid 08 gru 2012, 08:25
omeeena, Też jestem niecierpliwy i chciałbym wszystko od razu. Ale jak już bierzesz 6 tygodni, to chyba możesz śmiało zwiększyć. Raczej z tej 20mg już więcej nic nie wyciśniesz.

przez miko84 08 gru 2012, 10:50
elfrid mirtazapina działa na potliwość od pierwszej dawki. To efekt antagonizmu 5-HT2, który przy przyjmowaniu paro nastąpił po paru miesiącach, a i tak nie był pełen, bo wystarczyło wypić filiżankę kawy by na nowo pocić się jak świnia. Pozatym wystarczył lekki gorąc by dosłownie lało się ze mnie (głównie z twarzy) na paro. Ludzie się dziwili i pytali co mi tak gorąco bo dla nich wcale nie było.

ZOK to najbardziej martwiący mnie element przy mirtazapinie. Nie wiem czy na nie zadziała i czy nie wrócą po odstawieniu paroksetyny. Ale jeśli wrócą i mirtazapina na nie nie będzie działać tak jak powinna to dołożę do niej SSRI, ale już na pewno nie paroksetynę.
miko84

przez QueenForever 08 gru 2012, 10:55
Miko 84 co Cie skłoniło do porzucenia paro?
QueenForever

przez miko84 08 gru 2012, 11:18
Paroksetyna powodowała u mnie zmęczenie, słabość oraz znaczną senność po 8 a nawet więcej godzinach snu. Nie zadziałała na nastrój i pewne lęki tak jak oczekiwałem. Pogorszyła moją anhedonię i motywację.
miko84

przez omeeena 08 gru 2012, 11:33
Fajnie wyglądają oczy po paro. Źrenice jak po atropinie. Tylko niestety nie obie równo :(
I niestety nie cały dzień...

przez Siding Spring 08 gru 2012, 11:47
nieciekawe to wyglada jak ktos sie na Ciebie patrzy.. tez tak mialem jedna zrenica wywalona na cale oko a druga jak glowka szpilki..

Sortuj wg