PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez oxygen_80 06 gru 2012, 20:29
omeeena, my tu nie chorujemy! Jesteśmy po prostu zdrowi inaczej. :) Nie wiem jak inni, ale mnie po prostu interesuje medycyna, tak ogólnie. Co do choroby, to od kilku lat zmagam się z tą badziewną stroną życia.
oxygen_80

przez omeeena 06 gru 2012, 20:36
oxygen_80, ja z mądrości książkowych czytałam tylko akapity pt: "Co jest powodem" i "Co pomoże" ;)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 06 gru 2012, 20:36
omeeena, prawie 10 lat. z wiekiem nie jest lepiej i nic nie przechodzi, co wychodzi przy odstawieniu lub zmianie leków. ale znam tylko podstawowe grupy leków i jak powinno skutkować ich działanie. w same mechanizmy kortyzole, serotoniny, receptory GABA nie wnikam... skoro nawet na ulotce napisano, że "przypuszcza się, iż lek działa poprzez".... czyli tak na prawdę nic nie wiadomo...

oxygen_80, "zdrowy inaczej"... i tego będę się trzymał. :D
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oxygen_80 06 gru 2012, 20:39
omeeena, czyli dowiedziałaś się, że "powody nie są do końca znane, ale uważa się..." i "pomóc mogą systematyczne ćwiczenia, łykanie witamin lub nowoczesne środki antydepresyjne, tzw. inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny - leki te działają subtelnie, mają niewiele efektów ubocznych i nie należy się ich bać."

No chyba, że za 20 lat okaże się, że to był wielki błąd...
oxygen_80

przez omeeena 06 gru 2012, 20:46
oxygen_80, hahahahhaaaaa, najbardziej przypadła mi do gustu "subtelność" Escitalopramu!!!

przez elfrid 06 gru 2012, 20:49
Co jest jednak mało prawdopodobne skoro amitryptyilina czy klomipramina stosowane od 50 lat takich efektów nie wywołują. SSRI działają bardziej selektywnie, przez co powodują mniej skutków ubocznych ale nie są skuteczniejsze. Same w sobie nie działają w innym mechanizmie. I u TLPD i u SSRI/SNRI chodzi o wychwyt zwrotny serotoniny, noradrenaliny.
Ale już np. Valdoxan, mirtazapina... kto wie, co się okaże.

przez kamol 06 gru 2012, 22:03
elfrid, przepraszam, że odpowiedź po takim czasie, ale musiałem się pozbierać. Ja brałem i dalej biorę zwykły xanax, nie sr. Lekarzowi podziękowałem, ale mimo to dalej biorę xanax, bo bez tego z domu nie daję rady wyjść. Po parogenie miałem dziesięciokrotne nasilenie lęków, poty, telepanie, bezsenność jeszcze większa, "fajka" w stanie agonalnym i brak możliwości normalnego funkcjonowania, nawet po ostrej dawce xanaxu. Teraz biorę obecnie sam xanax... ale co dalej, przecież tak na dłuższą metę się nie da, łykając xanax jak dropsy. Bardzo proszę o odpowiedź i porady.

przez oxygen_80 06 gru 2012, 22:13
kamol, musisz być na jakimś leku 'leczącym'. Nie wiem, co już jadłeś, ale paroksetyna to przecież nie jest jedyna opcja. Nasilenie lęków, potliwość, bezsenność - tego możesz doświadczać na początku na wszystkich lekach, więc tym bardziej ważne jest, żebyś w miarę możliwości nie nadużywał xanaxu, bo potem nie będziesz miał czym się uspokoić. Trudno coś radzić, bo Ty sam siebie znasz najlepiej, ale poleganie wyłącznie na xanaxie jest drogą do zatracenia. Cital, Fevarin w malutkich dawkach?
Ostatnio edytowano 06 gru 2012, 22:15 przez oxygen_80, łącznie edytowano 1 raz
oxygen_80

przez kamol 06 gru 2012, 22:20
secretladykkk, parogen brałem ~3miesiące. To jak nie xanax, to co mam robić/brać?
oxygen_80, oxygen_80, dziękuję za odpowiedź i nazwy leków, pewnie spróbuje po weekendzie, jak receptę dostarczy mi znajomy.

przez elfrid 06 gru 2012, 22:38
kamol, Najlepiej iść do nowego psychiatry i powiedzieć o objawach o zażywaniu xanaxu i reakcji na progen. Zobacz co on sam zaproponuje. Samoleczenie jak Xanax może prowadzić do zatracenia. Potrzeba kogoś obiektywnego z zewnątrz.
A Xanax na co pierwotnie pomagał? Na lęki, rozdrażnienie?

przez kamol 06 gru 2012, 22:53
elfrid, na ogromne/paniczne napady lęku i ogólne samopoczucie(pozytywne). W sumie mogę mieć receptę na każdy lek, zresztą i tak lekarz po wizycie nie jest w stanie ocenić, co we mnie siedzi i jak dany lek na mnie działa, sugeruje się w sumie opiniami pacjenta. Działanie lekarza w tej kwestii, to takie macanie po ciemku, że może trafię tam gdzie trzeba. Dlatego postanowiłem sam się leczyć, tylko potrzebuję porad. Sami dobrze wiecie, że leczenie u psychiatry skupia się głównie na wypisywaniu recept z informacji książkowych, tyle to i ja potrafię, szperając w necie.

przez omeeena 06 gru 2012, 23:34
kamol, w ten sposób to i do internisty byśmy nie chodzili.... :?

przez Tańczący z lękami 07 gru 2012, 00:03
Mirta nie jest zła, jak się do niej przyzwyczai i weźmie maleńkie dawki, zwłaszcza na początku. Mnie nawet uspokaja, ale w dzień to już tak nie działa, bardziej w nocy. Sny są zajebiste. Ale do paroksetyny Mirta moim zdaniem trochę niepotrzebna. Paro sama w sobie jest zamułką lekką, to przyjemny lek, kiedy działa.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ila 07 gru 2012, 09:26
kamolnie możesz jechać na samym xanaxie,on nie leczy,działa przez chwilę.zmień lekarza,nie sugeruj mu za dużo.to on ma wiedzieć jak cię leczyc,nie ty.

elfridjak samopoczucie,coś załapało?
ila

Sortuj wg