PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez oxygen_80 03 gru 2012, 22:12
elfrid, muszę rzec, że trochę osłabł mój paroksetynowy entuzjazm. Myślę nad zmniejszeniem dawki, bo o ile dobrze pamiętam, to na mniejszej czułem się jednak lepiej, a przy wyższej efektu praktycznie brak, za to efekty niepożądane nasiliły się.

mrrafal, myśli samobójcze, huśtawka nastroju nie minęły Ci i odstawiasz? Szkoda, że często musimy chwalić leki nie za to, jak dobrze działają, tylko za to, że mają mniej objawów ubocznych od konkurencji. :evil:

Bianka78, ja właśnie najlepiej czułem się na 10 mg, heh. Nie odczułem natomiast wielkiej różnicy po przejściu na całą tabletkę, a niby jest to minimalna dawka terapeutyczna, więc pewnie warto spróbować. Choć ja bym pewnie poczekał i zaczął od stycznia, gdy skończą się świąteczne harce.

cytrynka84, mam podobne odczucia odnośnie psychoterapii. Też słyszałem, że wielu ona pomaga, ale przyznam, że nie znam ich. :) Mam kontakt z osobami, które wychodziły po 3 miesięcznym pobyciu na dziennym oddziale nerwic i jakoś tak średnio to widzę. Ciągłe filozofowanie, jakieś takie inne, nieco odległe spojrzenie na wszystko. A po kilku miesiącach powrót do starych problemów.
oxygen_80

przez Olkaola 03 gru 2012, 22:23
elfrid, moje leczenie trwa już 3 lata jak wcześniej wspomniałam, a nie pół roku... chodziło mi o to czy znacie kogoś kto w ogóle wyszedł z tego nawet po kilku latach

przez elfrid 03 gru 2012, 22:26
oxygen_80, To teraz bierzesz 40mg czy 20mg? Podobno minimalna dawka terapeutyczna to 20mg. 10mg brałem tylko przez pierwszy tydzień i nie mogę powiedzieć, że jakoś działała, ale to był za krótki okres.

Ja mam wrażenie, że na terapię odsyła się tych, którzy źle reagują na leki, ale trudno dobrać. W ten sposób psychiatra chce się pozbyć problemu...
Niecierpliwimy się, że lek nie działa przez 2 tygodnie. A ile trzeba czekać na efekt terapii... rok?

Trudno mi uwierzyć, że "gadanie" o dzieciństwie, czy teraźniejszości, sprawi, że nie będę ciągle zmęczony, znużony, wyłączony. Jak to mija nastrój sam się poprawia.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 03 gru 2012, 22:28
Ja miałem przerwę od leków gdzieś koło 2,5 roku. Przez ten czas wcale nie brałem leków , może raz w tygodniu coś na sen ,jakieś benzo. I powiem tak ,jakość mojego życia była gorsza niż obecnie. Zdaję sobie sprawę ,że teraz to stan chemicznego wspomożenia.Nie powiem ,że teraz jest idealnie ,ale na pewno lepiej niż było wtedy bez prochów.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez omeeena 03 gru 2012, 22:29
elfrid, wytrzymaj jeszcze, szkoda odstawić, za wcześnie wyrokować. Jeszcze trochę...
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 03 gru 2012, 22:33
Wiem, wiem - ale 20.12 to mój deadline. Później za dużo na głowie, więc chyba wrócę na fluo. Ale dzisiaj było bardziej znośnie, przynajmniej od 12. Bo na ranki wolę nie zwracać uwagi. Mam nadzieję, że to stabilne działanie paro się zaczyna.

przez Bianka78 03 gru 2012, 22:35
elfrid napisał(a):Niecierpliwimy się, że lek nie działa przez 2 tygodnie. A ile trzeba czekać na efekt terapii... rok?

No właśnie. A wytrzymaj tu rok, jak każdy kolejny dzień jest ponad siły.
Bianka78

przez oxygen_80 03 gru 2012, 22:36
elfrid, teraz biorę 40 mg. Z jakąś taką nieśmiałością skłaniam się jednak ku 30 mg, chciałbym bowiem odzyskać nieco wigoru. Zbyt młody jestem, by krew gorąca wolnym tempem krążyła po mych członkach!

Tak, ja też nie poważam psychologów wszelkiej maści. Sam Freud był przecież oszustem. ;)

-- 03 gru 2012, 21:38 --

elfrid napisał(a):Wiem, wiem - ale 20.12 to mój deadline.

A 21.12.2012 to deadline nas wszystkich, hehe. :zonk:
oxygen_80

przez elfrid 03 gru 2012, 22:44
A faktycznie, więc 21.12.2012 chyba wezmę urlop na żądanie, żeby go obejrzeć na balkonie. A podobno 01.01.2000r. miał być ostatnią datą. No żesz nużące już są te końce świata :D

Porządkując paro... najlepiej było Ci na 10mg, więc doszedłeś do 40mg?

przez oxygen_80 03 gru 2012, 22:50
Niee, doszedłem do 40 mg i teraz mogę stwierdzić, że najlepiej było mi na 10 mg. Wcześniej nie mogłem tego rzec, gdyż nie wiedziałem, jak będzie na dawkach wyższych.

To pojechałem z logiką!

Fajnie, że mamy muzykę. Właśnie słucham sobie głośno pięknych nutek. Niech sąsiedzi wiedzą, że jeszcze nie umarłem!
oxygen_80

przez elfrid 03 gru 2012, 22:56
Zawsze możesz spróbować 60mg, a nuż będzie lepiej niż na 10mg :D Poczęstuj sąsiadów klasyką gatunku w ciszy nocnej ;)

przez oxygen_80 03 gru 2012, 22:58
60 mg to jednak kosmos dla mnie. Pewnie czułbym się jak Farinelli, ostatni kastrat. :( Miko84 to musi być twardy herbatnik, że daje z tym radę.

Nic to, niech moc będzie z nami.
oxygen_80

przez elfrid 03 gru 2012, 23:13
No Miko to wyjadacz z niejednego pieca leki jadł - chyba próbował już wszystkiego łącznie z roprinolem, metylofenidadem i selegiliną. Także wie czego chce od leków i ile może od nich oczekiwać.
Paro muli, usypia, kastruje nie tylko fizycznie. Osobowość tłamsi, która przy fluo, czy wenli świetnie dawała o sobie znać i było mi z tym dobrze. Teraz jest mi już tylko dobrze i do twarzy z wielkim kubkiem kawy.

przez miko84 03 gru 2012, 23:14
oxygen_80 jak Ty możesz jeszcze muzyki słuchać, to nie jest z paro w Twoim przypadku tak źle. Mi się wogóle nie chce, nie cieszy mnie już niestety na paroksetynie...
miko84

Sortuj wg