PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Siding Spring 29 lis 2012, 13:45
no paro to jednak odpada. Za duzo sie traci przez te zmulenie a im dluzej bralem tym coraz wieksza obojetnosc mnie dopadla. Potrafilem o 19 polozyc sie i tak spac do rana. Co gorsza nie zdawalem sobie sprawy ze tak byc nie powinno :roll: . Tak mialem wszystko w dupie ..Podobnie odpada citalopram/anafranil/trittico/mianseryna/mirtazapina/wenlafaksyna(swoja droga jak miko reagujesz na ten lek?) /neuroleptyki takie jak risperidon/pernazyna/olanzapina/kwetiapina( tez to dopiero sieke robi/ po 25 mg zaliczylem zgona ), stabilizatory nastroju tez.Benzo typu afobam/klonazepam lubie wiec doraznie stosowac bede

Wiec zostaje mi sertralina, fluoksetyna albo escitalopram(Twojej reakcjii na ten lek tez jestem ciekaw miko84 . . Ewentualnie pozostal mi wellbutrin no i mam valdoxan ale mysle ze wellbutrin jak i valdoxan nie sa najlepszym wyborem przy OCD

przez miko84 29 lis 2012, 14:07
Daruj sobie wellbutrin i valdoxan, OCD leczą najlepiej SSRI i to silne.

Wenlafaksyny nie brałem zbyt długo ale to pobudzenie noradrenalinowe było odczuwalne od 1 dawki.

Leki które rozważasz to najlepszy wybór - escitalopram jest już w miarę tani i to dość potężny lek z grupy SSRI. Brałem go przez pewien czas ale chyba zbyt krótko by oceniać. Fluoksetyna nie jest najlepsza na OCD, to najsłabszy SSRI jeśli chodzi o działanie na serotoninę. Na Twoim miejscu wybrałbym pomiędzy escitalopramem a sertraliną - to najsilniejsze SSRI po paroksetynie bez działania antycholinergicznego, więc na pewno nie będą tak przymulać jak paro.
miko84

przez Siding Spring 29 lis 2012, 15:24
no zobaczymy...moze i z sertralina trzeba sprobowac

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez omeeena 29 lis 2012, 15:28
secretladykkk, od tygodnia bez zmian...raz szybciej staję na nogi, raz wolniej....a czasem się ślimaczy cały dzień. Ale potrafię już być dobrej myśli :smile:
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez ila 29 lis 2012, 15:57
omeenasecretladykkkbrałam cloranxen do seroxatu przez 5dni.objawy uboczne leku minęły to odstawiłam.alęki od rana mam najgorsze,potem jest lepiej.ale u mnie z nerwicą tak zawsze było.
ila

przez omeeena 29 lis 2012, 16:32
ila, to pobierz może jeszcze cloranxen przez jakiś czas zanim paro się rozkręci na dobre
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez ila 29 lis 2012, 17:13
tylko,że mi on nie pomaga.nie czuję się lepiej po nim.topo co go brać
ila

przez oxygen_80 29 lis 2012, 20:17
A ja mam wielką ochotę zrobić sobie odpoczynek od paroksetyny. Takie jedno-, dwudniowe wakacje. Znów poczuć siłę w lędźwiach i cudowne mrowienie podyktowane powrotem soczystych emocji, mmm.
oxygen_80

przez elfrid 29 lis 2012, 21:06
miko84 napisał(a):elfrid rozumiem. W sumie ciekawe czy Ci przejdzie ta senność i zmulenie z czasem. Ja biorę paroxinor, bo najtańszy i dobra firma.

Też biorę Paroxinor i też liczę, że nadmierna senność przejdzie. Ale chyba nie jest już aż tak źle tzn. nadal padam wieczorem na łóżko i śpię po 10h, ale w dzień jakby zamulenie przeszło. Mogę spać więcej, ale potrzebuje mieć trzeźwy, kreatywny umysł. Staram się być optymistą, bo jeszcze nie spotkałem antydepa, który by mnie zglebował. Na razie wierze psychiatrze co do wprowadzenia psychptropów - jedne leki nasilają lęki i powodują wkurwienie, inne senność, zmulenie. Te drugie gorsze, bo nie można tych objawów zbić bezno. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie ostatecznie. Ale na pewno nie chcę stanu sztucznego nakręcenia, które występowało po fluoksetynie - chociaż paradoksalnie lęków jako takich nie było.

A przez jaki okres bierzesz ten Paroxinor w stałej, niezmiennej dawce? I jak z objawami ubocznymi: zaburzenia funkcji poznawczych, seksualnych itp?

-- 29 lis 2012, 21:07 --

oxygen_80 napisał(a):A ja mam wielką ochotę zrobić sobie odpoczynek od paroksetyny. Takie jedno-, dwudniowe wakacje. Znów poczuć siłę w lędźwiach i cudowne mrowienie podyktowane powrotem soczystych emocji, mmm.

Chyba najgłupsze co można zrobić. Leki bierze się stale, to nie fluo, która ma długi okres półtrwania. Przypłacisz to nastrojem i gorszą kondycją psychiczną. Zmień lek na wenle lub fluo będziesz miał emocji pod dostatkiem, gwarantuje

-- 29 lis 2012, 21:09 --

secretladykkk napisał(a):muszę się pochwalić że już wczoraj nie wzięłam klona i miałam przeleżaną, półsnem przespaną noc. No ale zwykle po odstawieniu nawet odrobiny miałam dziwne sam. Jak lęków nie ma to można sobie przeleżeć... byle by już dożywotnio nie zostało (odpukać...)

Czyli to clon Cię powodował nadmierną senność a nie paroksetyna?

-- 29 lis 2012, 21:14 --

ila napisał(a):elfrid u mnie od rana lęki,niepokój.dzwonię do lekarza a on każe czekać.to wiem.bojęsię,że nie pomoże.to 4 podejście,15 dzień z seroxatem.zawsze było lepiej.nawet skutki uboczne trwały teraz długo.

u mnie to samo. senność wieczorem, a ranki - lęk, trwoga, dziwne napięcie i nieokreślony niepokój. na prawdę nie cierpię tej pory dnia. ale co najmniej miesiąc trzeba przeczekać.

-- 29 lis 2012, 21:27 --

Oooo, już po 20tej, to pora kiedy wszyscy paroksetynowicze idą spać, żeby przespać 10h przed jutrzejszą pobudką do pracy :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez oxygen_80 29 lis 2012, 21:55
elfrid napisał(a):Chyba najgłupsze co można zrobić. Leki bierze się stale, to nie fluo, która ma długi okres półtrwania. Przypłacisz to nastrojem i gorszą kondycją psychiczną. Zmień lek na wenle lub fluo będziesz miał emocji pod dostatkiem, gwarantuje

Cóż, najlepsze, najbardziej intensywne wspomnienia w życiu mam właśnie z robienia pozornie głupich rzeczy. :) Leki na każdego działają inaczej, więc nie ma tu żadnych gwarancji. Brałem wenlafaksynę i fluoksetynę, jestem weteranem. :8):

Ja na ten przykład najlepiej się czuję w chwilę po odstawieniu każdego leku. Czasem trwa to miesiącami. Nie demonizowałbym paroksetyny pod względem jednodniowej przerwy. Są różne koncepcje, może się to okazać dobre, bo receptory nieco się uwrażliwią na działanie leku. Poza tym, seks bez inhibitorów smakuje o niebo lepiej i na pewno zrównoważy 24 godzinne zapomnienie. :yeah:
oxygen_80

przez Bianka78 29 lis 2012, 22:20
elfrid napisał(a): Na razie wierze psychiatrze co do wprowadzenia psychptropów - jedne leki nasilają lęki i powodują wkurwienie, inne senność, zmulenie. Te drugie gorsze, bo nie można tych objawów zbić bezno.

Nie u każdego wszystkie polekowe lęki można zbić benzo, czego jestem najlepszym przykładem. Z dwojga złego ja osobiście wolę senność.
Bianka78

przez miko84 29 lis 2012, 22:21
elfrid ponad 3 miesiące chyba w tej dawce, wcześniej także 3 i 3 na 20 i 40 mg. Tak, że sporo czasu na paro.

Uboki są w postaci senności, zmulenia, lekkiego otępienia i problemów z podzielnością uwagi. Do tego problemy z pamięcią długotrwałą (problem z przywoływaniem zdarzeń i dat z przeszłości). Z innych uboków - ogólna słabość organizmu, to pasuje do astenii na jaką skarży się ok 10% ludzi biorących paro (zazwyczaj przechodzi).
miko84

przez Bianka78 29 lis 2012, 22:51
secretladykkk, jednak comeback! :yeah:
Bianka78

przez elfrid 29 lis 2012, 22:55
miko84, To już sporo, uboki powinny przejść. Ale z drugiej strony bierzesz potężna dawkę, ja 1/3 tego.
Właśnie wypiłem trzy kawy i senność ustąpiła.hura, hura :D

Bianka78, secretladykkk, Zgadzam się. Po zmianie działania fluoksetyny tej jesieni byłem jednocześnie tak nakręcony i tak sparaliżowany lękiem, że benzo w standardowych dawkach też nie pomagało. Faktycznie może lekka senność, obojętność mogą być mniej uciążliwymi skutkami ubocznymi. Ale to już bardzo subiektywna sprawa.

oxygen_80, Jesteś weteranem leków bo przestawały działać, czy żaden Ci nie podpasował?
Po dołożeniu mianseryny sex jest świetny:-)

Może faktycznie powinniśmy obniżyć wymagania i pogodzić się z ubokami.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg