PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Anika 28 lis 2012, 09:41
JuzTuBylem, Beladin, Elfrid dzieki za odpowiedzi.
Kiedy chorowalam juz ( nie zdajac sobie z tego sprawy oczywiscie ) i nie biorac lekow, bylam bardzo nerwowa, doslownie mowiac wyzywalam sie na wszystkich , a szczegolnie na moim narzeczonym. Gdy juz zaczelam zdawac sobie sprawe z mojej choroby i odkad biore leki staram sie byc calkiem inna jak kiedys , bo nie chce juz byc taka sama osoba jak kiedys . Boje sie , ze to wroci , ze znowu nie bede panowac nad soba, dlatego chce w jakis sposob wyladowywac regularnie napiecie emocjonalne , zeby nie cierpialy na tym inne osoby , a szczegolnie najblizsza memu sercu.
Od kilku dni cwicze sobie co nie co w domu , ale chcialabym tez zaczac jezdzic chociaz raz w tygodniu na basen.
Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi. Forum te czasami jest dla mnie jak terapia. Zagladajac tu i piszac o swoich problemach jakos robi sie troszke lzej.
Pozdrawiam !!

-- 28 lis 2012, 09:46 --

Elfrid, Paroksetyna znosi u mnie napiecie , owszem . Ale pojawia sie znowuz moj lęk i mysli o to , ze wroci moja osobowosc jak kiedys , a tego nie chce. jestem osoba , ktora wszystkim sie przejmuje dlatego chcialabym ( nawet i dla swojego zdrowia ) sprobowac cos robic fizycznie regularnie.
A piszac o lęku i stresie mam na mysli lęk zwiazany z choroba tak jak napisalam , ale takze ten "zyciowy", ktory tak jak napisales jest nieodlacznym elementem naszego zycia.

przez JużTuByłem 28 lis 2012, 12:32
Planuj sobie dzień tak aby mieć ciągle jakieś zajęcie wtedy jest mniej czasu na myślenie i człowiek rzadziej odczuwa lęk.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez ila 28 lis 2012, 12:36
dziś 14 dzień na seroxacie.poprawy nie widzę.lekarz każe czekać.pocieszcie mnie trochę.za 1 i 2 razem po tygodniu czułam się świetnie.chyba za mocno się nakręcam :uklon:
ila

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rafka 28 lis 2012, 12:38
myślałam tez o paroksetynie, ale czytam i niektórzy piszą że zamula więc nie jest to lek dla mnie
Rafka

przez miko84 28 lis 2012, 13:13
Rafka zamula, powoduje senność w ciągu dnia i lekkie problemy z pamięcią - moja opinia. Na lęki i napięcie świetna.
miko84

przez miko84 28 lis 2012, 13:42
To właśnie jest problem - nie jest z nami na paro do końca tak jak być powinno ale mamy to gdzieś :shock:

secretladykkk zdenerwowanie i irytacja to objaw niskich poziomów serotoniny, dlatego paro które najsilniej ją podnosi jest tak dobre. Pytanie czy inne silne leki z tej grupy nie działałyby tak sam skutecznie bez tego zmulenia. :105:
miko84

przez miko84 28 lis 2012, 15:23
Odstawiałem wielokrotnie ale wszystko wracało (najszybciej ZOK'i)...
miko84

przez ila 28 lis 2012, 15:41
MIKO,ile razy wracałeś do paroksetyny?zawsze działała ta samo,?
ila

przez dogomaniaczka 28 lis 2012, 15:45
biorę 8 dzień, dziś w nocy pojawiła się okrooooopna suchość w gardle i trzyma do teraz..i teraz nie wiem czy to efekt paroksetyny czy jakiegoś choróbska. oczywiście autosugestia i od razu gorzej się czuję :P

witam

przez goliat1989 28 lis 2012, 15:58
jestem tu nowy. od kilku lat zażywam leki głownie z grupy ssri. moim problemem jest depersonalizacja/derealizacja. obecnie (od około 2 miesięcy) zażywam paroksetyne (20 - 30mg) . w przypadku stosowania tego leku raz na dobę według zaleceń z ulotki itp nie czuje żadnej poprawy. Jednak przy zażywaniu 2 razy na dobę (10 mg rano i 10 mg wieczorem) czuje pewne pozytywne działanie. Stąd również moje pytanie:
Czy są jakies przeciwskazania do stosowania paroksetyny w dawkach podzielonych - dwa razy na dobę ?
Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedź

przez ila 28 lis 2012, 15:58
dominika,to początki,klucha w gardle.kilka dni i przejdzie.ja miałam straszne lęki,nie spałam.u mnie efekty uboczne minęły,i czekam na działanie
ila

przez omeeena 28 lis 2012, 16:00
dominika92, też tak miałam, ale przeszło. Paszcza cała taka sucha, jakbym ślinianki przestały pracować. Mogłam przełknąć tylko papki i ciągle piłam, żeby mi się język do podniebienia przypadkiem nie przykleił ;)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez dogomaniaczka 28 lis 2012, 16:02
omeeena, o to to..sucho jak nie wiem. Czyli to pewnie paro a nie choróbsko..nic nie pomaga na to brr

przez omeeena 28 lis 2012, 16:32
dominika92, a jak spanie i reszta u Ciebie? Czytam innych, że chodzą zmuleni i senni. Na mnie odwrotnie działa.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Sortuj wg