PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez omeeena 25 lis 2012, 22:08
elfrid, ile czasu bierzesz paro?
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 25 lis 2012, 22:08
oxygen_80, Mnie żaden nie wysłał, sam w końcu się zmobilizuje i pójdę zrobić.

-- 25 lis 2012, 22:11 --

omeeena, Dwa tygodnie. Wiem, wiem, że to za krótko, ale po prostu nie mam siły dłużej tak wegetować. 7 0,5l kaw dziennie nie wystarcza. Nie mogę "przetrwać" dwóch miesięcy aby sprawdzić jak ostatecznie zadziała. Mam za dużo rzeczy na głowie, w tym awans w pracy od września. Już wolę lęk i stres.
pregabalina, wenlafaksyna

przez omeeena 25 lis 2012, 22:17
elfrid, rzeczywiście krótko.....do miesiąca nie dociągniesz? Inny lek też Ci tak z dnia na dzień nie pomoże

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oxygen_80 25 lis 2012, 22:18
elfrid, wszystko jasne, ale jeśli 'wolisz lęk i stres', to chyba nie masz nerwicy? ;) Mnie ona wyłączyła niemal z życia na pewien czas i do tej pory się z tym bujam, poetycko rzecz ujmując.
oxygen_80

przez omeeena 25 lis 2012, 22:26
oxygen_80, jak taki lęk i stres, że da radę z tym funkcjonować, to tylko zazdrościć. Jakby codziennie po lekarzach dzwonił czy karetkę wzywał, no to nie ma mocnych

przez elfrid 25 lis 2012, 22:28
omeeena, Za tydzień czeka mnie ciężkie koło, a w pracy w tym tygodniu muszę nadrobić zaległości. Wiem, że drugi lek nie zadziała z dnia na dzień, ale jeśli to uboki paro to może przejdą. Nie wiem jak z sertraliną, ale fluo i wenla bardzo szybko zadziałały na napęd, na resztę czyli działanie przeciw-lękowe, poprawę nastroju faktycznie trzeba było poczekać. Wiem, że napęd poprawia się najszybciej. Nawet liczę na to, że przy sertralinie pojawi się jakieś nieprzyjemne pobudzenie, wtedy jakoś się zmobilizuje, wyrwie mnie z tego intelektualnego zombi.

oxygen_80, Już sam nie wiem co mam, chyba zdiagnozowano mi zaburzenia depresyjno-lękowe - ale to taki worek do którego wszystko się wrzuca. Na fluo byłem cały czas pobudzony, w końcu zachciało mi się zmian. Bez leków objawem, który wychodzi na prowadzenie jest senność, brak energii, nieporadność, takie całkowite wyłączenie, apatia. Przez to mam też lęk, że sobie nie poradzę. I najczęściej ten lęk jest rano. Nieważne zresztą które F., i tak leczy się tymi samymi lekami. A jaki był Twój najbardziej dokuczający objaw, który nie pozwalał Ci normalnie funkcjonować?

-- 25 lis 2012, 22:32 --

omeeena, No takich rzeczy jak ataki paniki, dzwonienie po karetkę nigdy nie miałem. Po raz pierwszy poszedłem do lekarza z sennością, z którą nie dało się funkcjonować pod koniec LO. Fakt wmawiałem sobie, że jestem na coś chory, wydawało mi się, że moje ciało gnije od środka. Dziwne jazdy. Dostałem wtedy wenlafaksynę.
pregabalina, wenlafaksyna

przez oxygen_80 26 lis 2012, 02:03
elfrid, u mnie jest to miks małych koszmarków - fobia społeczna, ataki paniki, agorafobia. Długo nie potrafiłem się z tym pogodzić, bo wiodłem fajne, kolorowe i towarzyskie życie, z różnymi uciechami. Wiele już przeszedłem, łącznie z myślami o pożegnaniu, ale jeszcze trwam. Liczę, że długo brana paroksetyna pomoże mi stanąć na nogi, już pomaga...
oxygen_80

przez Bianka78 26 lis 2012, 09:01
oxygen_80, trwaj, trwaj. Ja walczę z nerwicą od wielu lat, raz było lepiej, raz gorzej.

Chociaż "walczę" to chyba nieodpowiednie słowo. Po prostu używałam różnych półśrodków i pogodziłam się z tym, że rzeczy, które sprawiają przyjemność normalnym ludziom są dla mnie niedostępne, typu wyjście do teatru, na koncert, podróże. Starałam się znaleźć inne dziedziny, które sprawiały by mi radość i były na miarę moich możliwości. Ale to takie życie na pół gwizdka, w ciągłym poczuciu własnej inności. Straciłam wielu znajomych, bo gdy dzwonili z propozycją "Hej, może skoczymy na kawkę, dawno się nie widzieliśmy" wykręcałam się jak mogłam. Bo co miałam powiedzieć? "Sorry, nie mogę, bo boję się wyjść z domu?"

Nie wiem dlaczego, ale nerwica samoistnie odpuściła gdy byłam w ciąży i jeszcze na rok po. Przypomniałam sobie wtedy, jak może wyglądać życie i ile straciłam. Byłam aktywna, nadrabiałam zaległości towarzyskie, kulturalne, biegałam z wózkiem po całym mieście, SAMA jeździłam po sklepach i cieszył mnie każdy drobiazg. A tak od dwóch wszystko zaczęło powolutku wracać. A na początku tego roku nadeszło potężne uderzenie. Postanowiłam działać, bo teraz jestem w innej sytuacji życiowej i nie mogę pozwolić sobie na nędzną wegetację. Próbował ktoś z was codziennie tłumaczyć zawiedzionemu trzyletniemu szkrabowi " Nie kochanie, mamusia niestety znowu nie może iść z tobą na spacerek bo...". Bo mamusia się boi wyjść na osiedle? No dramat.

W związku z tym teraz walczę naprawdę, chociaż jak na razie bez efektu.
Bianka78

przez Dave38 26 lis 2012, 10:24
Bianka78 !

Wiem o czym mówisz . Dziecko to z jednej strony najlepsze lekarstwo . Są dni że walczysz i wygrywasz bo musisz , ale są chwile , że uciekasz , bo wiesz , że możesz sobie na to pozwolić np. zaleganie niedzielne w domu czy przed telewizorem i wtedy buduje się wewnętrzne poczucie winy , przecież ja dziś nic nie dałem od siebie dziecku , ma beznadziejnego tatę , obiecałem sobie , że będę przeciwieństwem mojego ojca , którego w ogóle nie interesowałem a robię i zachowuje się jak on , ja przez to cierpiałem a teraz cierpią przeze mnie moje dzieci , odsuną sie ode mnie , przestaną mnie kochać i szanować , a przecież one to moje największe szczęście i itd... taki sposób myslenia i już jest z nami gorzej właściwie na własne życzenie i co z tego jak i tak przeleżałem prawie całą niedzielę
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez Anika 26 lis 2012, 10:46
Witajcie.
jak juz tu kiedys wspomnialam , biore Paroksetyne ( Parogen ) na nerwice natrectw myslowych i zaburzenia lekowe.
Obecnie biore 1,5 tabletki , czyli 30mg. Od jakiegos tygodnia dziwnie sie czuje :( tak jakby natrectwa zdecydowanie zmniejszyly swoja czestotliwosc i lęk prawieże spadł do "0". Dziwnie sie czuje , poniewaz ciagle zylam z tymi natrectwami i lękiem ( a natrectwa dotyczyly lęku , ze moge komus cos zrobic zlego ) :( a teraz... czuje sie jakby ich wcale nie bylo , ale w glowie gdzies tam siedzi ten lęk i pytanie " co jest grane" ? mam takie mysli , ze juz zwariowalam , że juz nie bede panowac nad soba ( bo skoro tych mysli nie ma ? ) Ne wiem czy lek w jakis sposob teraz zaskoczyl? tak z dnia na dzien ? Czuje sie fatalnie psychicznie , staram sie jakos trzymac, ale kiepsko mi to wychodzi . Nie wiem jak to interpretowac :(
Mial ktos z Was moze taka sytuacje ??? Bardzo licze na odpowiedzi. Wiem , że wizyta u lekarza wyjasnila by wiele , ale nie mam takiej mozliwosci narazie , wiec chcialam uslyszec cos od Was . pozdrawiam. Anna

przez Anika 26 lis 2012, 11:29
Dziekuje za odpowiedz.
mam jeszcze takie cos , że wlasnie gdzies tam w głębi jest ten lęk , no i nadal sa te mysli , praktycznie caly czas , ale juz sie tak nimi nie przejmuje, lęk spadł prawieze do "0" , tak jak wczesniej napisalam. Przy robieniu np. kanapek wczesniej od razu po skonczeniu odkladalam noz , bo balam sie , ze mnie cos natknie i cos zrobie :( okropne :( a teraz jest inaczej. Ciagle sie boje , że wpadne w jakis amok i cos sie stanie :( ze strace rozum :( nie umiem sie wyluzowac, bo boje sie , ze to nie jest dzialanie leku , tylko , że wariuje :( :( :(

przez Anika 26 lis 2012, 11:52
Dziekuje bardzo raz jeszcze za odzew.
Jesli ktos rowniez chcialby sie podzielic swoimi doswiadczeniami , to chetnie przeczytam. Pozdrawiam

przez ila 26 lis 2012, 12:23
hej.jestem nowa.wchodzę :bezradny: na seroxat 4 raz.biorę 12 dzień.zawsze działał po tygodniu,a teraz nie.denerwuję się,że nie zadziała.lekarz mówi,że musi.trzeba czekać.co myślicie?
Ostatnio edytowano 26 lis 2012, 12:42 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę
ila

przez ila 26 lis 2012, 12:26
czy za każdym razem jak braliście seroxat,to działal tak samo?ja biorę 12 dzieńi nic,a zawsze działałpo tygodniu.co sądzicie?
ila

Sortuj wg