PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez cytrynka84 24 lis 2012, 23:20
secretladykkk, masz 100% racji Drodzy lekarze traktujcie nas pacjentów po ludzku,a nie tylko instrumentalnie,jak , numery w kartotece.
Słuchajcie tego ,co do Was mówimy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Bianka78 24 lis 2012, 23:46
elfrid Ja, właśnie właśnie nie rozumiem, skąd to przekonanie o łagodności sertraliny. Po lekturze wielu wypowiedzi na forum wychodzi mi, że najbardziej dramatyczne posty opisujące początki zażywania leków pojawiają się właśnie w dziale o sertralinie. Dobrze pamiętam, że ty również bardzo szybko miałeś dość?

Bianka78, to się nacierpialas.Jakis beznadziejny ten lekarz i bez serca,żeby tak katować podjęta...wspolczuje.

Teraz nie dałabym się tak wysterować, ale na początku leczenia wydawało mi się, że lekarz naprawdę lepiej wie co robić niż ja, laik zupełny. No więc grzecznie zmieniałam pory dawkowania, skakałam po dawkach i ogólnie tańczyłam jak mi zagrał. Kretynka.

Lekarz mówił że sama się tak do tego nastawiłam i że to nie lek tylko ja.
o to, to, to ! Ja też słyszałam to na każdej wizycie, aż zaczynałam czuć się powoli winna, bo przecież doktor tak się stara, a ja podła, tak się źle nastawiłam do leku i utrudniam mu pracę. :D

Ale wiesz, secretladykkk, bardzo mi dodaje otuchy, że ciebie przywróciła do pionu paroksetyna, bo skoro mamy identyczne doświadczenia z sertą to może i u mnie paro okaże się oki. Baaardzo na to liczę.
Bianka78

przez Bianka78 24 lis 2012, 23:50
Oj ups, coś mi chyba to cytowanie niezbyt wyszło :D . Wybaczcie, dopiero nabieram wprawy w kwestiach technicznych. Chyba powinnam wybrać selektywne... Hm.
Ostatnio edytowano 24 lis 2012, 23:57 przez Bianka78, łącznie edytowano 1 raz
Bianka78

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez omeeena 24 lis 2012, 23:54
dominika92 napisał(a):biorę 4 dzień, strasznie mnie dziś muli, lęk trochę trzyma mimo benzo ( ciekawe co by było bez :/)

Spróbuj, u mnie się okazało, że tak samo źle jest z benzo, jak bez. Więc nie brałam. I mam z głowy odstawianie

-- 24 lis 2012, 22:56 --

cytrynka84 napisał(a):secretladykkk, masz 100% racji Drodzy lekarze traktujcie nas pacjentów po ludzku,a nie tylko instrumentalnie,jak , numery w kartotece.
Słuchajcie tego ,co do Was mówimy.

Mojemu konowałowi to powiedz, psia jego mać!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez oxygen_80 25 lis 2012, 00:54
Ej, no nie wieszajmy psów na psychiatrach. To bardzo niewdzięczna specjalizacji lekarska, tak myślę. Jak ktoś ma cukrzycę czy nadciśnienie, to wiadomo co robić i jak to leczyć skutecznie. A psychiatrzy mają ze 20-30 leków (piszę tylko o tych 'lajtowych', które da się stosować w domu) o nie do końca poznanym działaniu. :smile: Zauważcie, co jest napisane w ulotkach ('uważa się, że', 'prawdopodobnie' itp.). Moim zdaniem, psychiatria to jedna z najmniej poznanych dziedzin medycyny, głównie za sprawą skomplikowanej budowy mózgu, miliardów połączeń nerwowych, neuroprzekaźników.

Zgadzam się, że brak empatii i wyczulenia na potrzeby pacjenta, to kiepska cecha psychiatrów. Z drugiej jednak strony, gdybym miał być takim lekarzem i prawdziwie wczuwać się w każdego chorego, to chyba bym zwariował. Ja już się raczej pogodziłem z tym, jak to wszystko wygląda. Na samym końcu człowiek i tak zostaje sam ze wszystkim.
oxygen_80

przez elfrid 25 lis 2012, 01:57
Sami wybrali taką specjalizację, nie było przydziału odgórnie. Poza inteligencją bardzo istotne są też cechy charakteru. Ale jak to bywa ze studentami medycyny, okazało się, że chirurgia jest za trudna, to wybrali dermatologię albo psychiatrię. Są równie inne niewdzięczne specjalizacje, gdzie empatia jest bardzo ważna np. onkologia, gdzie w grę wchodzi życie pacjenta, ale też komfort psycho-fizyczny pacjentów w związku z długotrwałym leczeniem przewlekłej choroby i ciężkimi lekami.
Więc nic na siłę. Inni lekarze też słuchają o kłopotach pacjenta i skutkach działania leków. Bo o to chodziło secretladykkk, i własnie o to tu idzie, a nie o brak badań laboratoryjnych celem diagnostyki zaburzeń psychicznych.
Wybierając dany zawód trzeba znać jego realia oraz samego siebie. A staż pracy nie może stanowić usprawiedliwiać rutyny oraz przedmiotowego traktowania pacjenta.

PS Tak na marginesie, czy jakiś lekarz wysłał was na badanie tarczycy, która podobno ma istotny wpływ na kondycję psychiczną?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 25 lis 2012, 02:35
Jak ktoś ma cukrzycę czy nadciśnienie, to wiadomo co robić i jak to leczyć skutecznie. A psychiatrzy mają ze 20-30 leków (piszę tylko o tych 'lajtowych', które da się stosować w domu) o nie do końca poznanym działaniu.

I co to oznacza ? A no to ,że jak chirurg spartoli robotę to może trafić za kratki. A taki psychiatra ,jaką on ma w ogóle odpowiedzialność za nietrafiony lek ? Żadną! To dyscyplina ,gdzie można "lać dużo wody " ,a jak ktoś się nie zna w ogóle ( a takich jest większość) to już w ogóle pełna swoboda bo zawsze można się pomylić- lekarz też człowiek i może błądzić ,a w psychiatrii margines błędu jest przeogromny.
A o współczuciu to raczej nie rozmawiajmy ,bo śmieszą mnie takie gadki. Lekarz nawet nie ma na to czasu ,żeby się rozczulać i zajmować Twoim " wyjątkowym " przypadkiem godziny i dnie całe ( no chyba ,że jacyś Judymi z superpowołania ,pasjonacii etc. Ale najczęściej jest tak ,że jak wychodzisz z gabinetu i wchodzi następny pacjent dla lekarza jesteś już tylko historią,,,a odpowiedzialności i tak nie wielka. Takie jest moje zdanie .
Jeszcze przy prywatnych wizytach to co mądrzejsi sprawiają wrażenie zainteresowanych -zafrapowanych i nawet poświęcą więcej czasu ,choć nie zawsze,ale wiadomo co jest motorem takiego działania...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Kalebx3 25 lis 2012, 15:05
, ale nie mogę pogodzić się że mogłam wylądować w szpitalu psychiatrycznym z jakąś wyimaginowaną diagnozą

Secretladykkk ,już dwa razy leżałem w szpitalu P. . Serdecznie dziękuje i NIGDY WIĘCEJ!!! To nie dla mnie, tam to dopiero potrafią ( co ? ) to pewnie się domyślasz. Mam swoje zdanie o tych przytułkach...I chociaż niejednemu one pomogły ,to ja się do nich nie zaliczam. W ogóle żadnej indywidualizacji w leczeniu. Schematycznie we Wszystkim od doboru leków do dawek. Masakra! Ale rozumiem i nie chcę siać tu fałszywej propagandy przeciwko szpitalom. KTO MUSI ,TEN MUSI !, i nie ma innego wyjścia. Ja wolę domowe pielesze...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez oxygen_80 25 lis 2012, 15:26
No dobrze, nie znam Waszej historii, może stąd moja chęć wypośrodkowania opinii na temat psychiatrów spełzła na niczym. ;) Nie byłem nigdy w szpitalu, odstawiałem leki, gdy bardzo źle się na nich czułem (mimo zaleceń lekarza). Zapewne nie jestem idealnym pacjentem, ale to moje życie. Psychiatrzy znają raczej teoretyczne podstawy działania leków, więc nie powinni być zbyt kategoryczni w swoich osądach. Tym bardziej, że do zarejestrowania leku wcale nie potrzeba ogromnej liczby osób testujących, co dodatkowo powinno uczulać na fakt, iż ludzie mogą różnie reagować.

Sam chciałbym wiedzieć, jakie długofalowe skutki ma przyjmowanie paroksetyny czy innych ssri. Niektóre informacje z tzw. netu bywają przerażające, aż bujny włos na głowie dęba staje.

To chodźmy na spacer. :)
oxygen_80

przez omeeena 25 lis 2012, 16:16
secretladykkk napisał(a):Pogodziłam się z nerwicą, ale nie mogę pogodzić się że mogłam wylądować w szpitalu psychiatrycznym z jakąś wyimaginowaną diagnozą i posłużyłabym jako królik doświadczalny- bo ktoś nie dopuścił możliwości tego że lek wywołał taki skutek uboczny!!!!!!!!!!!!!!!!

Dokładnie, jak mój konował. Ponad miesiąc brania leku, skutki opłakane, proszę go o zmianę, a on: w takiej sytuacji ja bym pomyślał o oddziale....Tak jest, paszła won, a nie zawraca głowę zmęczonemu panu doktorowi

przez omeeena 25 lis 2012, 16:29
secretladykkk, moja mama nie może przeżyć rutyny tego faceta. Widziała w jakim byłam stanie i nie wierzyła mi, że on nic z tym nie robi, nie stara się pomóc choćby słownym wsparciem. Dopiero, jak ze mną poszła, zobaczyła, jaki z niego spec. Nie wierzy, że w takiej specjalizacji może pracować ktoś tak znieczulony

przez miko84 25 lis 2012, 18:56
elfrid co do Twojej odpowiedzi, to paro działa na ZOK, lęk i fobię społeczną, ale poza skutkami ubocznymi spłaszczył całkowicie pozytywne emocje. Nie przejmuję się ale też nic mnie specjalnie nie interesuje i nie cieszy :f Odstawiłem sertraline przez to pobudzenie, bo trudno było wytrzymać i może to efekt placebo ale już po jednej dawce paro odczułem ten specyficzny spokój.
miko84

przez oxygen_80 25 lis 2012, 22:01
elfrid napisał(a):PS Tak na marginesie, czy jakiś lekarz wysłał was na badanie tarczycy, która podobno ma istotny wpływ na kondycję psychiczną?

Ja poszedłem do lekarza już z wynikami badań, a ponieważ były ok, to bezproblemowo wkroczyłem w magiczny świat prozaku. ;) Tarczyca ma duży wpływ na wszystko, psychikę również. Jeśli ktoś nie badał TSH, to niech zbada.

Zapytanie skierować pragnę do osób przyjmujących paroksetynę nieco dłużej. Czy wystarcza Wam sama paroksetyna? W sensie czy na stałe nie bierzecie dodatkowego leku psychotropowego i/lub beta blokera?
oxygen_80

przez elfrid 25 lis 2012, 22:04
mikoMi paro stanowczo nie służy. Sypiam po 10h na dobę. Nie tylko nic mnie nie cieszy, ale na nic nie mam siły. Dzisiaj już sił i po dwóch godzinach zwiałem z zajęć. Przespałem pół niedzieli. Jak tak dalej pójdzie, że nie rozumiem co czytam, to zawalę semestr i zawalę pracę. Nie wiem na ile to uboki/skutek paroksetyny a na ile zaprzestanie działania fluoksetyny, którą przestałem brać miesiąc temu. Wiem jedynie, że tak dłużej nie pociągnę. Nie wiem czemu tak jest - mam dwie ręce, dwie nogi więc powinienem czuć się ok. Już wolę stres, wkurw i pobudzenie. Przechodzę na sertralinę - początkowy lęk, rozdrażnienie będzie można zbić Xanaxem.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg